darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Sır kutusu 'derin' avukat sırlarıyla sırra kadem bastı!

“Şike kumpası' soruşturmasında hakkında yakalama kararı çıkartılan bir isim dikkat çekiyor: Avukat Halil İbrahim Koca. “Çok şey bilen karakutu' Koca’nın isminin geçtiği olaylar zinciri ise dikkat çekici.

Aykut Küçükkaya'nın Cumhuriyet'te yer alan haberinde, Avukat Koca'nın kısa sayılacak meslek hayatında yakın dönemin nedesede bütün önemli olaylarında adının bir şekilde yer almasına dikkat çekildi.

Kamuoyunda “şike kumpası' olarak adlandırılan soruşturma kapsamında 3 gün önce başlayan gözaltı dalgasında hakkında yakalama kararı çıkartılan bir isim dikkat çekiyor: Avukat Halil İbrahim Koca. Son yıllarda Türkiye’nin gündemine oturan her olayda karşımıza çıkan Koca’nın yurtdışında olduğu bilgisi basına yansıdı. İşte, genç yaşına rağmen “büyük işler başaran bir ismin!' adının karıştığı olaylar zinciri...

MHP’yi sarsan 'kaset’ bombası: Yıl 2011... Genel seçimler öncesi MHP’ye yönelik şantaj kaset skandalının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli’nin suçladığı bir isim vardı: Küçükçekmece Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Faruk Bayındır. Borajet uçak firmasının kuruluşunda Faruk Bayındır ile birlikte şirketin 3 büyük hissedarından biri de Koca’ydı. Koca, skandalın ardından Borajet ve Bayındır ile ilişkisinin kalmadığını açıklayacaktı.

Reza Zarrab’ın avukatıydı: ABD’de tutuklu bulunan 17 Aralık’ın kilit ismi Reza Zarrab’ın avukatlığını yaptı. 17 Aralık’ın dumanı tüterken Yeni Şafak, Koca’yla ilgili aynen şunları yazacaktı: “Sarraf’tan 'haber karşılığı 1 milyon dolar talep edildiği’ iddialarıyla haber olan Avukat Halil İbrahim Koca yine sahneye çıktı. Koca, 5 ve 6 Ocak 2014 tarihlerinde Metris Cezaevi’ne giderek Reza Zarrab’la görüştü. Zarrab’la görüşen Koca’nın, 'Ek ifade ver. Seni savcıya götüreceğim. Ek ifade vermeden önce masada adli kollukla imzalanmış tahliye kâğıdını göreceksin. Ek ifadende 'Bu işi hükümetin bilgisi ve talimatı doğrultusunda yaptım’ de ifaden bitince evine gideceksin’ dediği iddia edildi.'

Şike davası: Koca, şike davasının tutuksuz sanıklarından dönemin Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve yönetici Nevzat Sakar’ın da avukatıydı. Şike soruşturması sürdüğü sırada Fenerbahçe cephesi, kendileriyle ilgili iddialar sürekli basında yer alırken diğer kulüplerle ilgili iddiaların basına sızmamasının dikkat çekici olduğunu söyleyip dert yanıyordu. Fenerbahçe’nin dert yanmasının sebeplerinden birisi Koca’nın aynı dönemde İstanbul Emniyeti’nin sözleşmeli avukatlarından birisi olmasından geliyordu.

Emniyetin avukatı: Peki İstanbul emniyetinin avukatı olan Koca hangi davalarda savunma yapmıştı: Atılım Gazetesi muhabiri Asiye Güzel Zeybek’e sorgu sırasından tecavüz edilmesi ve 20 kişiye işkence edilmesi ile suçlanan polislerin avukatı Koca’ydı. Koca, Avcılar’da bir parkta polis tekmesi ile öldürülen Feyzullah Ete davasında da polis memuru Ali Mutlu’nun da avukatıydı.

Polis Akademisi’nde ders: Koca genç yaşında cemaatin en güçlü olduğu yerlerden birisi olan Polis Akademisi’nde İnsan Hakları ve Kamu Hürriyetleri dersi verdi.

İlgili Haberler

Güncel

Avrasya Tüneli çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı!

Güncel

Güngör Uras hayatını kaybetti

Güncel

Okulların ne zaman açılacağı belli oldu

Güncel

Meteorolojiden bayram tatili için hava durumu açıklaması

Güncel

Yabancılar ev almak için Bodrum'a ve Marmaris'e aktı

Güncel

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

Güncel

Hatay'da orman yangını

Güncel

Kaman İlçe Jandarma Komutanı açığa alındı

Güncel

Genç avukat, sevgilisi tarafından 3 boyunca şiddet gördü

Güncel

TEM'de trafik durdu: 35 kilometrelik araç kuyruğu

Güncel

Bursa'da orman yangını: İtfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi

Güncel

Kırıkkale'de zincirleme kaza: 9 yaralı