Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

Sıradan eşyalar Oak ile dijital eğlence aracına dönüşüyor

Oak, iPhone için tasarlanmış bir aksesuar. Ama öyle sıradan bir aksesuar değil; bu bambaşka bir şey... Masa başınızı size özel bir oyun alanına çevirebiliyor. Oak; çeşitli uygulamalar aracılığıyla gerçek objeleri telefonunuzun içine koymanızı sağlıyor, iPhone kamerası ile objenin etrafındaki alanı algılayıp onu sıradan bir eşya olmaktan çıkarıp sıra dışı bir gerçekliğe, artırılmış gerçekliğe taşıyor!

Oak, artırılmış gerçekliğe ilişkin yapabileceklerini göstermek için Rock Yıldızı Kiti (12 Müzikal Ped), Kart Kiti (5 adet artırılmış gerçeklik kartı), Kaşif Kiti (1 Uzay Aracı) ve Geliştirici Kiti (1 Geliştirici Kübü) olmak üzere 4 hazır kit ile geliyor. iPhone'u Oak'un üzerine koyup uygulamayı açıyor, istediğiniz kit ile keşfetmeye başlıyorsunuz.

Oyun oynamayı seviyorsanız, kart kitindeki kartlar ile oynanan oyunlarda kartlar vücut buluyor. Ya da müzisyensiniz diyelim... Küçük pedleri bir araya getirip kendi enstrümanınızı yaratabiliyor ve çalabiliyorsunuz. Keşfetmeyi seviyorsanız ya da çocuklarınıza dünyayı öğretmek istiyorsanız, minik pembe uzay aracına atlayıp gezegenler arasında dolaşabiliyor, uzayın derinliklerine dalabiliyorsunuz. Program geliştiricisiyseniz, düz objeler üzerinde dokunmayı algılatabiliyor, XCode ve Unity3D projelerine başlayabiliyor ve uygulamalarınızın içine gerçek objeler yerleştirebiliyorsunuz.

Bu eğlenceli cihazının arkasındaki vizyon basit: Olabildiğince çok kişiyi artırılmış gerçeklik ile buluşturmak. Pahalı ekipmanlar yerine basit, sağlam ve düşük maliyetli bir teknoloji sunan Oak, isteyen herkesin artırılmış gerçeklik teknolojisine erişebilmesini hedefliyor. Bu amaç içinKickstarter üzerinde başlatılan kampanya şimdiden hedefine ulaşmış bile. Kampanya 100 bin dolar hedefine ulaşırsa Android sürümü de yayınlanacak.

 

İlgili Haberler

Kültür Sanat

Yeni Gelen'in Kasım sayısında Yalçın Küçük'ten Ütopya, Ara Güler'den Hamallar

Kültür Sanat

'Şahsiyet' dizisi dünya listesinde

Kültür Sanat

Şahsiyet dizisi dünya listesine girdi

Kültür Sanat

Zeugma mozaiklerinin ABD'deki parçaları Türkiye'ye getiriliyor

Kültür Sanat

TÜYAP'a gelen ziyaretçi sayısı açıklandı

Kültür Sanat

Gökhan Kırdar'dan 10 yıl sonra yeni albüm

Kültür Sanat

70 yıldır kayıp olan Walt Disney filmi bulundu

Kültür Sanat

Fuara yoğun ilgi devam ediyor...

Kültür Sanat

Bu hafta 8 film vizyona girecek...

Kültür Sanat

Filmi ile Freddie Mercury ve Queen'in gerçek hikâyesi arasındaki 5 fark

Kültür Sanat

Game of Thrones'un final sezonundaki bölümlerin süreleri ne kadar?

Kültür Sanat

Netflix ücretleri değişiyor