unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Sivas'ta CHP ile bürokratlar arasında çelenk gerilimi!


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında kent meydanındaki Atatürk Anıtı önünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Milli Eğitim Mustafa Altınsoy, resmi kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Tören Atatürk Anıtı'na Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenk sunulmasıyla başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu ve törenin sona erdiği anons edildi.

CHP'DEN TEPKİ

Törene Atatürk Anıtı'na çelenk sunmak için gelen CHP İl Başkanlığı kendi çelenklerini sunmadan programın bitirilmesine tepki gösterdi. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy'a tepki gösteren partililer görevlilerle bir süre çelenk yüzünden tartıştı. CHP üyeleri Atatürk Anıtı'na çelenk koyduktan sonra olayı alkışlarla protesto etti. CHP Sivas Merkez İlçe Başkanı Adil Keser, "2 gün önce valiliğe protokolle beraber çelengimizi koyalım diye müracaatta bulunduk. Valilikten müsaade aldık. Buraya çelengimizi koymaya geldiğimizde İl Milli Eğitim Müdürü'nün yaptığı tutumu gördünüz. Burada kendi İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelengini koyduktan sonra, Cumhuriyet Halk Partisi'nin çelengini koymayı umursamadı ve saygısız davrandı. Sivas'ta, Cumhuriyetin kurulduğu bir ilde partililerimiz bunu Cumhuriyet'e yapılan bir saygısızlık olarak görüyor" dedi. Milli Eğitim Müdürü Altınsoy ise her hangi bir açıklama yapmadan alandan ayrıldı.

PROGRAM DÜZENLENDİ
Çelenk sunumunun ardından Atatürk Kültür Merkezi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı düzenlendi. Selçuk Ortaokulu tarafından hazırlanan programa Sivas Valisi Alim Barut, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İl Jandarma Komutanı Bektaş Arslan ve protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı programda, şiirler okunduktan sonra 23 Nisan oratoryosu ve sema gösterisi sergilendi. Program öğrenci korosu tarafından çeşitli şarkılar seslendirilmesiyle sona erdi.

SUŞEHRİ'NDE KUTLAMA

Suşehri ilçesindeki kutlamalar ise ilçe merkezinde gerçekleştirildi. Çeşitli okul öğrencilerince hazırlanan gösteriler sergilendi. Emine Birler Anaokulu öğrencileri arasında ağızda kaşık içinde yumurta taşıma yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Törene katılan Cumhuriyet İlkokulu Ana sınıfı öğrencisi 6 yaşındaki Elif ve Murat Aktaş isimli ikiz kardeşler de dikkat çekti.
Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA)
 

 Çok Okunanlar

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

'Meral Akşener istifa etti' iddiası

İlgili Haberler

Güncel

'Kahveme ilaç atıp paramı çaldılar'

Güncel

Ankara'da silahlı çatışma!

Güncel

Mustafa Ceceli'ye bir kötü haber daha!

Güncel

Eski başkan yeni başkanı öldürdü!

Güncel

Gaziantep'te sağlık ürünleri üreten fabrikanın deposunda yangın

Güncel

Melih Gökçek ve AKP'lilerin fotoğrafını kullandığı Tuğçe Maden dava açmaya hazırlanıyor

Güncel

KPSS sınav giriş belgesi onlarca kişiyi mağdur etti

Güncel

Yeniçağ yazarından polislere: Bahçeli'ye ceza uygulanması gerekir

Güncel

AKP'li belediye Mustafa Ceceli'nin konserini iptal etti

Güncel

CHP'li Tanrıkulu, bir yıllık profesörün rektör atanma gerekçesini sordu

Güncel

Antalya'da tehlikeli orman yangını: Havadan ve karadan müdahale ediliyor

Güncel

Balıkçı teknesi alabora oldu: İki kişi hayatını kaybetti