Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

Sol Açık:Savaş ölüm demektir

"Savaşa, şiddete ve teröre hayır" başlığı ile yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Ülkemizde ve yaşadığımız coğrafyanın her bir parçasında kanlı bir oyun oynanmakta ve bu savaş oyununda masumlar ölmektedir.

Düne kadar savaş naraları atanlar,Şam'da Halep'te fetih namazlarına hazırlananlar savaşın yıkımı ve şiddeti kapımızın önüne, Ankara'nın kalbine geldiğinde infiale kapılmış görünüyorlar. Halbuki çok değil daha 3-5 ay önce barış isteyen yüzlerce insan yine Ankara'da bombaların hedefi olarak paramparça olmuşlardı fakat o gün sevinç naraları atan,belalarını buldular diyen savaş bloku; şimdi şiddet ülkeyi yönetenlerin kapısının önüne kadar gelince paniğe kapıldı ve sorumlu arıyorlar.

Biz şimdiden söyleyelim bu bombayı kim patlatmış olursa olsun bunun yegane sorumlusu savaş isteyen, kendi ülkesini ve sınır ötesini kana bulayan, yıllardır Suriye'ye tırlarla silah gönderen,terörist besleyen ve bunlara maddi,manevi destek olan; benim teröristim iyi onlar sadece sinirli çocuklar, islamcı terörist olmaz diyerek IŞİD, nusra ve bilimum cihatçı örgütlere kol kanat geren siyasi iktidardır.

Bu ülkede savaşın tarafı olmayan ve bundan maddi veya siyasi rant elde etmeyen her vatandaş anlamalıdır ki ; bu savaş evlerimizden, televizyonlarımızdan izleyeceğimiz bir savaş olmayacak, Bu savaş ekmeğimizi aşımızı küçültecek,masum binlerce emekçi çocuğu bir hiç uğruna bu savaşta ölecektir.
Savaş açlık, gözyaşı ve ölüm demektir!

Bunu hergün yüzlerce kez görüyoruz, coğrafyamıza uzanan başını ABD ve AB ülkelerinin çektiği emperyalistlerin ve onların ülkemizdeki ve Orta Doğu'daki işbirlikçilerinin kanlı emelleri için her gün asker,sivil,kadın,çocuk demeden her yaştan insan vahşice öldürülmektedir.

Dün Ankara'daki saldırıda ölen vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor. Şiddet ve terörün son bulması için tüm yurttaşları savaşta değil barış çizgisinde birlik olmaya, ülkemizi kan gölüne çevirenlerden hesap sormaya çağırıyoruz..
SOL AÇIK TARAFTAR GRUBU"

İlgili Haberler

Spor

A Milli, UEFA Uluslar B Ligi'nde küme düştü

Spor

Tolgay Arslan süresiz kadro dışı

Spor

Fenerbahçe Galatasaray'ı 3-0 mağlup etti

Spor

Fikret Orman: 2019'da adayım yüreği yeten varsa gelsin

Spor

Cristiano Ronaldo, 15 dakikalık yemeğe 190 bin lira ödemiş

Spor

İşte Beşiktaş'ın borcu

Spor

Deneyimli teknik direktör hayatını kaybetti

Spor

Ağaoğlu'ndan Şenol Güneş ve Ali Koç açıklaması: Külliyen yalan

Spor

Aykut Kocaman resmen Konyaspor'da

Spor

Galatasaray'dan Heiderscheid'a karşı hukuk zaferi

Spor

Aziz Yıldırım'dan aylar sonra ilk fotoğraf

Spor

Manchester United forvet adayını belirledi