darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

soL'dan Sabah'a açık mektup: Bu sefer çok ileri gittiniz

soL Haber Portalı, Sabah gazetesinin soL’u FET֒cü ilan ettiği haberi üzerine bir açık mektup yayınladı.

soL'dan Volkan Algan'ın yazısı şu şekilde:

Eski cumhurbaşkanlarımızdan birinin dediği gibi; insan gerçekten hayret ediyor.

Havuz medyasından Sabah bugün soL’u FET֒cü ilan etmiş. Nedeni ise evlere şenlik: Gaziantep’teki katliamla ilgili haberde olay yerinden fotoğraf kullanmışız. Öyle ya, olayın haberiyle, olay yeri fotoğrafının ne ilgisi var; ya penguen belgeseli göstermeliyiz, ya da ülkemizi bu hale getiren sorumsuz ve beceriksiz siyasetçilerin pek kararlı sıfatlarını! (Bu arada isteyen girip arşive bakabilir, -biz Sabah gibi utanacak bir geçmişimiz olmadığı için arşivimizi temizlemedik, o konuya da geleceğiz birazdan- kullandığımız görüntüler, her habercinin vermesi gereken, haber sınırları içinde kalan olay yeri görüntüleridir.)

Ama tabii bunları kime anlatıyoruz! Derdi habercilik olmayan, iktidarın verdiği emirlere göre manipülasyon yapmak için maaş alan, akıllarını bile çalıştırma zahmetine girmeyen -zaten ne yapmaları gerektiği kendilerine bildiriliyor- iktidar aparatlarına mı? Geçim derdi için bu kurumlarda çalışan basın emekçilerini bir kenara koyarsak, bu iktidar medyasının koltukları işe yaramaz, niteliksiz ve beceriksiz öyle kişilerle dolduruldu ki, o bunun akrabası, şu bunun kayınçosu derken, zaten habercilik yapmaları mümkün değil. Reisleri bile şikayetçi bunlardan, “o kadar para akıtıyoruz hala satışlar düşük, etkili değiller' diye.

Olmaz tabii, her şeyin bir şeyi var! Ama bunlarda o yok, yalakalık, tetikçilikle değirmen döndürmeye çalışıyorlar, iş bilmezliklerinin kendileri de farkında olduklarından ne kadar dalkavukluk edersek o kadar seviliriz sanıyorlar. Olmuyor lâkin, beceremiyorlar.

İşte FET֒cü ilan edildiğimiz “FETÖ tetikçisi gazete ve sitelere dikkat' başlıklı haberde geçen ifadeler: “Yine FET֒nün sözcülüğünü yapan Sol Haber Portalı ve T24 siteleri de olay yerinin ceste ve yaralı görüntülerini sayfa sayfa yayınlayıp terörün istediklerini yerine getirdiler.'

Bak şimdi, FETÖ nereden çıktı, ağzının içine baktığını yetkililer bile olayın IŞİD saldırısı olduğunu söylüyor, siz neye dayanarak bunu iddia ediyorsunuz; haydi diyelim ki en az sizin ve IŞİD kadar alçaklaşabilecek eski dostunuz olan cemaat organize etti saldırıyı, bunun soL ile ne alakası var, nereden uydurdun diye sormazlar mı... (haberin tamamı için burayı tıklayınız) 

Yani imam şey ederse cemaatin de hemen şey yapması mı lazım, sayın havuz medyası! Vur deyince öldürmeyin, soL’a FET֒cü derseniz kim sizi ciddiye alır... Akıl vermek gibi olmasın ama her işin bir yolu yordamı var, biraz CNN Türk izleyin, Hürriyet okuyun öğrenirsiniz. Neyse ki Doğan Grubu yetişti de, reisiniz biraz rahatladı, yoksa adam sizinle ne yapacaktı!

Haber mi yazıyorsunuz, yoksa 3. sınıf bildiri mi? Bir iddiada bulunuyorsan bunun olgularla beslenmesi, ispatlanması gerekmiyor mu? Hele soL gibi siyasi duruşu çok net, yıllardır gericiliğe hiçbir şekilde taviz vermemiş, düzen içi hiçbir aktörle siyasi ortaklık geliştirmemiş, akçeli işlere soyunmamış bir yayın hakkında atıp tutarken bu çok daha fazla gerekli değil midir? Öyledir elbette.

Devir gazetecilik devri değil anladık, bu iktidar döneminde memlekette her şeyin olduğu gibi, gazeteciliğin de tadı kaçtı. Yok, yanlış anlaşılmasın, kastettiğimiz sansür, iktidar baskısı, çalışma koşullarının zorluğu değil, daha doğrusu sadece o değil... Bunlara bir şekilde katlanılır, işin muhteviyatında var, dünyada ve ülkemizde işini severek yapan, gerektiğinde bunun için bedel ödemeye razı olmuş gazeteciler hep oldu, olacaktır da.

Ama ülkemizde herhalde bir meslek olarak gazetecilik hiç bu kadar ayağa düşmemişti. Eğer heves kıran, zaman zaman illallah ettiren bir şey varsa, o da bu takımla aynı meslek grubu içinde sayılmak.  

Ama biz bunun nedenini biliyoruz, yanınızdaki arkadaşlarınıza bile güvenmiyorsunuz. Korku öyle dağları sarmış ki, geçmişte Fethullah Gülen’den övgüyle söz ettiği haberlerinizi bile arşivden temizlemişsiniz. E bastığınız gazeteler, alınan ekran görüntüleri ne olacak? Lazım olunca çıkar bir yerlerden merak etmeyiz. Siz bizi yüzyıl uğraşsanız FET֒cü falan yapamazsınız ama biz sizin kirli çamaşırlarınızı çok kolay dökeriz ortaya, biliyorsunuz.  

Devir tetikçilik devri onu anladık, okurunuzu aptal yerine koymayı seviyorsunuz, o sizin aranızdaki bir sorun biz girmeyelim, gazetecilik sizin için bir meslek değil, dolayısıyla meslek onurunu korumak gibi bir hassasiyetiniz de yok, tamam...

Ama bu gömlek bize uymaz onu söyleyelim. Bu sefer ileri, hem de çok ileri gittiniz...

Kabul edin ki, siz beceremediniz ve bunu bildiğinizden çok korkuyorsunuz! Hesaba çekilmekten korkuyorsunuz. Yıllardır ezikliğin-mağduriyetin propagandasını yaptınız, ama iktidara geldiğinizde bir çuval inciri berbat ettiniz; içine etmediğiniz bir köşesi, kurumu, mesleği kalmadı memleketin...

Vurmaya devam edin eski dostlarınıza, iktidardan aldığınız gazla önünüze geleni FETÖ'cü ilan etmeye, vurdukça kendi altınız boşalacak; Siyasal İslam’ın bu ülkeyi içine sürüklediği tablo, içinden geçtiğimiz yıllar, nesiller boyu konuşulacak.

Bugünler geçer, geçecek şüphemiz yok. Ama biz ülkenin tarihini yeniden yazdığımızda, sizin adınız ve cisminiz çocuklarınızın bile utanacağı cümlelerde yer alacak.

 

İlgili Haberler

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya

Medya

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan 'hassasiyet' açıklaması

Medya

Erdoğan'ın 'boykot çağrısı' Uykusuz kapağında

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye, 'Oktar'a Allah'tan bilgi geldiği' sözleri sebebiyle ceza

Medya

Antalya'da genç gazeteciye saldırı!

Medya

Habertürk'te üst düzey ayrılık

Medya

Hürriyet yazarından Rıdvan Dilmen'e sert sözler: ‘Şeytan' kardeşim...

Medya

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Medya

Sözcü gazetesine zam geldi

Medya

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Medya

Fox Haber'de 3 ayrılık birden