darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Soma katliamının sorumlularından Alp Gürkan hakkındaki takipsizlik kararı kaldırıldı

Soma Cumhuriyet Başsavcılığı, 30 Ekim 2014 tarihinde Soma Kömürleri A.Ş. Holding Başkanı Alp Gürkan için takipsizlik kararı vermişti.

Sendika.org'ta yer alan habere göre Halkevleri Hukuk Dairesi’nin yaptığı suç duyurusu sonucu Soma Katliamı’nın sorumlularından Alp Gürkan hakkında daha önce verilen takipsizlik kararı kaldırıldı.

Kararda ayrıca, Soma Holding’te Maden Projelendirme ve Etüd Müdürü olarak çalışan Hayri Kebapçılar ve Soma Bölge Müdürü Haluk Sevinç hakkındaki takipsizlik kararın da kaldırıldığı belirtilerek, şu ifadeler yer aldı:

"Dosyanın incelenmesinde ; Soma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 30/10/14 tarih, 2014/1567 soruşturma numaralı dosya ile şüpheliler ALP GÜRKAN, Haluk SEVİNÇ ve Hayri KEBAPÇILAR hakkında Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma suçu neden ile 05/09/2014 tarihli bilirkişi asli raporunda herhangi bir kusur belirtilmediği, şüphelilerin üzerine atılı suçu işlediklerine dair somut herhangi bir delilin elde edilemediği ve yeterli şüphenin oluşmadığı nedenleri ile şüpheliler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği, Akhisar Sulh Ceza Hakimliğince 28/11/2014 tarih, 2014/746 Değişik İş sayılı karar ile yapılan itirazın reddedildiği anlaşılmıştır.

Yapılan incelemede; Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2015/81 esas sayılı dosyası kapsamında dosyanın bilirkişi incelemesi amacı ile bilirkişilere tevdii edildiği, söz konusu bilirkişi raporunda şüpheliler ALP GÜRKAN, Haluk SEVİNÇ ve Hayri KEBAPÇILAR’ın olayın meydana gelmesinde kusur ve ihmallerinin bulunduğu belirtilmiştir."

İlgili Haberler

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı

Güncel

Dolarını bozdurana çaydanlık hediye kampanyası başlatıldı

Güncel

Otomobil, yol bakım çalışması yapan işçilere çarptı: 2 ölü

Güncel

TSK'ya dört yeni komando tugayı

Güncel

Yunanistan'dan serbest bırakılan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Tutuklu Yunan askerler serbest bırakıldı

Güncel

Yeliz Koray | Gemi

Güncel

TEM tünelinde araba yangını

Güncel

Kocaeli'de tünelde araç yangını

Güncel

Muska yazan sahte imam, suçüstü yakalandı

Güncel

İş cinayeti: Hatay'da elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Güncel

Dışişleri Bakanlığı'ndan İtalya'ya taziye!