unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Söz bitti, hemen istifa edin!'

CHP’de Devrimci Demokratlar adına yapılan açıklama şöyle:

"Kin ve nefret tohumlarını bütün toplumun kılcal damarlarına aşılayıp, vasatlığı, cahilliği ve yobazlığı yücelten "Siyasal İslamın" birlik, kardeşlik naralarına artık karnımız yok. Anayasa yalanlarınıza da!

Yılbaşında dökülen insanların kanından, satranç oyununu bile lanetli ilan edenlerden, sırf hakkını vererek gazetecilik yapıyor diye tutukladığınız Ahmet Şık’tan, emniyeti üzerlerine saldığınız laikliği savunan gençlerin akıbetinden ve son olarak Aprona gönderdiğiniz linç takımından sorumlusunuz.

Hutbe olarak yayınladığınız fetvalarla, verdiğiniz demeçlerle ve kamunun her yerinde örgütlenmesine göz yumduğunuz dinci akımlarla yaşadığımız insanlık krizinin sebebisiniz. Failleri de ve sorumluları da beli olan olaylar sonrasında döktüğünüz timsah gözyaşlarınız sizleri aklayamaz. Siz karartmaya çalışsanız da elbet gün aydınlanacak.

Yönetemiyorsunuz ! Krizin ve kaosun her gün biraz daha derinleşmesine sebep oluyorsunuz. Bizlerden saklamaya çalıştıklarınız her şey çökmeye mahkum olacak. Siz de yargılanacaksınız, hesap vereceksiniz!

Bu toprakların tüm aydınlanmacı ve ilerici kesimleri "Siyasal İslamla" hesaplaşma mücadelesinde seslerini yükseltmeli, laikliği ve özgürlükleri ısrarla öne çıkartmalı. Davamızda haklıyız, geri adım atmamıza, savunma psikolojisi ile hareket etmemize gerek yok. Bunların “milli birlik' dediği, suçlarını örtmek için kendi iktidarlarına kayıtsız şartsız destekten başka bir şey değil! Sorumluların istifalarını istemek ülkemizin normalleşmesini sağlama yolunda en temel insani hak olmuş durumda. Bunu dillendiremeyenlerin topluma umut olma şansları yoktur. Sözün bittiği yerdeyiz! Dolayısıyla yüksek sesle hep bir ağızdan dile getirmeliyiz; İstifa, İstifa, İstifa!

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

İlgili Haberler

Politika

CHP'de kurultay imzalarında son durum açıklandı

Politika

Tayyipname

Politika

Gaziosmanpaşa'da sahte içki operasyonu

Politika

Muharrem İnce'den gençlere çağrı

Politika

Suruç Katliamı anmasına yasak

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'Tayyipler Alemi' paylaşımı

Politika

CHP ve MHP'den bedelli açıklaması

Politika

Apolet tartışmasıyla gündeme gelen Metin Temel'in eşi nereye atandı?

Politika

Ankara'da bir işçi jet taşıyla yaralandı!

Politika

'Mustafa Ceceli'ye ambargo'

Politika

Kandilli'den uyarı: Sıcaklıklar gittikçe artıyor

Politika

Hulusi Akar'dan TSK mensuplarına veda mesajı