", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Starbucks’ta ırkçılık: Sipariş için arkadaşlarını bekleyen iki siyah müşteri gözaltına aldırıldı

ABD’nin Philadelphia kentindeki bir Starbucks şubesi, sipariş vermek için arkadaşlarını bekleyen iki siyah müşterisini polis çağırarak gözaltına aldırdı.

ABD’nin Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde kahve zinciri Starbucks’ın şubesinde sipariş vermek için arkadaşlarını bekleyen iki siyah müşterisini göz altına aldırdığı ortaya çıktı. İki kişinin gözaltına alınma anını videoya çekerek gündeme getiren diğer bir müşteri görüntüleri, “Bu adamlar sipariş vermediği için polis çağrıldı. Arkadaşlarını bekliyorlardı, ki kelepçeyle mağazadan çıkarılırken kendisi geldi. Mağazadaki beyazlar ise kendileri de aynı şeyi yapmalarına rağmen neden gözaltına alınmadıklarını şaşırdı” ifadeleriyle paylaşıp yaşanan “ırkçılığa” dikkat çekti.BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre olay geçtiğimiz hafta yaşandı.

Mağaza sorumlusunun  “ya sipariş verin ya da dışarı çıkın” ifadeleriyle tehdit edip ardından polise şikayet ettiği iki siyah müşterinin gözaltına alınma anı ise bir diğer müşterinin cep telefonuyla çektiği görüntülerle gündeme geldi.

Müşteri görüntüleri, “Bu adamlar sipariş vermediği için polis çağırıldı. Arkadaşlarını bekliyorlardı, ki kelepçeyle mağazadan çıkarılırken kendisi geldi. Mağazadaki beyazlar ise kendileri de aynı şeyi yapmalarına rağmen neden gözaltına alınmadıklarını şaşırdı” ifadeleriyle paylaşıp yaşanan “ırkçılığa” dikkat çekti. İki arkadaşın mağazaya girmesinden 15 dakika sonra Starbucks’a giren bekledikleri kişi de ikilinin gözaltına alınmasına tanık olmuştu.

Videonun sosyal medyada milyonlarca kez izlenmesinin ardından Starbucks CEO’su Kevin Johnson’dan açıklama geldi. Videoyu izlerken zorlandığını, yapılanların yanlış olduğunu belirten Johnson şunları söyledi: “Durumu düzeltmek için elimizden geleni yapacağız. Müşterilerin çektiği videoyu izlemek çok zor ve buradaki eylemler Starbucks görevleri ve değerleri ile uyuşmuyor.”

Olaya ilişkin paylaşılan görüntüler şöyle:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Çok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'ye soruşturma!

İlgili Haberler

Dünya

28 kilo kokaini yanlış ülkeye yolladılar

Dünya

İsrail askerleri Down sendromlu Filistinli genci gözaltına alıp darp etti

Dünya

İran'da çatışma: 11 asker hayatını kaybetti

Dünya

G20 Toplantısı Buenos Aires'te başladı

Dünya

Ailesinin desteğini alamayan milletvekili adayı intihar etti

Dünya

Hindistan'da bir Müslüman inek yüzünden linç edildi

Dünya

Facebook, o firmayla işbirliğine son verdi

Dünya

İsrail'den Gazze'ye tank atışı

Dünya

İran'da çatışma: 11 ölü

Dünya

Beyaz Saray'dan Ukrayna referandumu önerisine yanıt

Dünya

Hamas ile İsrail arasında ateşkes

Dünya

İsrail'den Hamas'a tehdit