darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Star'ın akla zarar haberi yine yalan çıktı!

DİHA’nın ulaştığı Abdulkahar Nas, sözlerinin çarpıtıldığını belirterek, “Kim evi yıkıldığı zaman Allah’a şükür evimiz yıkıldı diye tepki verir? Cizre’yi yıktılar, ne sevinmesi. Bu halimizin üstüne bir de bizim hakkımızda yalan yanlış şeyler söylüyorlar' dedi. 

Dünkü Star’ın Kemal Gümüş imzasıyla manşete taşıdığı 'Yeni Haziran’ başlıklı haberde, ilçedeki operasyonlarda görev verilmiş kolluk birimlerinin bir duvara yazdığı 'Zafer Allahındır’ yazısı önünde oturan, bir yurttaşın fotoğrafına yer verilerek, o kişinin “Allah’a şükürler olsun ki evim yıkıldı. Eğer o evde kalsaydık ve o ev bu süreçten sağlam çıksaydı ne namusumuz kalırdı ne de geleceğimiz' dediği ileri sürüldü. DİHA’nın fotoğraftaki kişiye ulaşmasıyla Star’In yalanı da ortaya çıktı. Abdulkahar Nas (67) isimli ilçe sakini, kendisine ulaşan DİHA muhabirlerine yayınlanan haberin ardından şaşkına döndüğünü ve kendi ağzından servis edilen haberlerin asılsız olduğunu söyledi. Yıkılmış evinin önünde otururken yanına iki kişinin geldiğini anlatan Abdulkadir Nas, “Biri hafif kiloluydu. Birine adın ne diye sordum, Kemal dedi. Biri Amedliyim (Diyarbakır) dedi, diğeri de İstanbul’dan geldiğini söyledi. Oturdular konuştuk. Konuşmalarımızın bu kadar çarpıtılacağını ben nereden bileyim' dedi. 

'BUNLARIN YAPTIĞI AYIP’

Haberin çarptırıldığını dile getiren Nas, “Söylemediğimiz cümleleri söylemişiz gibi gösteriyorlar. Bunların yaptığı ayıp' dedi. Kendisine evinin yıkılıp yıkılmadığı sorusunu yönelten Gümüş’e, “Evet görmüyor musunuz? Evimiz yıkılmış, kimse kalmamış içinde, evlerimizi yıkmışlar, bir de üstüne evlere girip eşyaları almışlar, perişan olmuşuz. Karşıdaki ev de bizim. İki aydır, onarmaya çalışıyoruz' şeklinde cevap verdiğini söyleyen Nas, buna rağmen sözlerinin üstüne yeni şeyler eklenerek, yalan söylendiğini ifade etti. “Kim evi yıkıldığı zaman 'Allah’a şükür evimiz yıkıldı’ diye tepki verir. Bu akıl işi mi' diye soran Nas, “Ben Allah’a şükür dedim, buna da şükür anlamında. Evim yıkıldı diye Allah’a şükür dememişim. Bunların yaptığı ayıptır, yalandan şunu söylemiş, bunu söylemiş demişler. Cizre’yi yıktılar. Ne sevinmesi! Bu halimizin üstüne bir de bizim hakkımızda yalan yanlış şeyler söylüyorlar' dedi. 

(Şırnak/DİHA)

İlgili Haberler

Medya

Ahmet Hakan'dan 'Anti-Amerikancılık' dersleri

Medya

Cumhuriyet gazetesine zam

Medya

CNN Türk'te bir dönem sona eriyor

Medya

TRT yine skandala imza attı!

Medya

Gazeteciliği de böldüler! Nurcular'dan haremlik-selamlık gazetecilik semineri

Medya

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, cezaevindeki gazetecilerin bayramını kutladı

Medya

DİSK Basın İş: TL'deki değer kaybı gazetelerde kağıt sıkıntısına neden oluyor

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya

Medya

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan 'hassasiyet' açıklaması

Medya

Erdoğan'ın 'boykot çağrısı' Uykusuz kapağında