unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Şule Perinçek'ten Kılıçdaroğlu'na 'Ensar' açıklaması nedeniyle istifa çağrısı

Son dönemde AKP'ye yakın söylemleri ile dikkat çeken ve canlı yayındaki tartışmada Yalçın Küçük'ün 'Tayyip Bey gibi konuşuyorsun' diye uyardıoğı Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek'in eşi ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, Hükümete yakın Sabah gazetesine yaptığı açıklamayla CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Aile Bakanı'na yönelik sözleri nedeniyle istifa etmeye çağırdı. Perinçek, "Bu hem siyaseten hem kadını zedelemesi bakımından çok ayıptır. Bunun da hiçbir özrü yoktur. Bu tür bütün siyasetçilerin görevden çekilmesini talep ediyorum" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AKP'lilerin Ensar Vakfı'na sahip çıkan tavırlarını eleştirirken,"Çocuklara sahip çıkın vakıflara değil. Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor" ifadelerini kullanmıştı. Söz konusu ifadeleri Kılıçdaroğlu'ndan önce İçişleri Bakanı Muammer Güler, Reza Zarrab'a kullanmıştı.

İşte Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek'in Hükümete yakın sabah.com.tr 'ye yaptığı açıklamalar:

Bu olaya iki noktada çok büyük tepki duydum. Birincisi kadın siyasetçi olarak, siyaset artık laf yetiştirme Karagöz-Hacivat durumuna geldi. Türkiye'nin bu kadar sorunları varken laf cambazlığına hakikaten büyük tepki gösteriyorum. İkincisi de kadın yazar olarak, kadının bu konuda siyasette malzeme yapılmasına zaten öteden beri çok tepkiliyiz, ilk kullanana da son kullanana da... Sn. Kılıçdaroğlu diyor ki 'o sözleri ilk karşı taraf kullandı' neden ben kullanmıyorum öyle bir şeyi? Kadını malzeme olarak görünce siyasette bu tür şeylere yol açabiliyor.

'BU TÜR SİYASETÇİLER GÖREVDEN ÇEKİLMELİ'

Çözümsüzlükten, siyaset üretilemediğinden bu tür şeylere başvuruyorlar.Türkiye'nin önündeki sorunlara çözüm üretilemedikleri için ancak böyle laf atmayla siyaset yapabiliyorlar. Bu hem siyaseten hem kadını zedelemesi bakımından çok ayıptır. Bunun da hiçbir özrü yoktur. Bu tür bütün siyasetçilerin görevden çekilmesini talep ediyorum. Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulacak, buna kadaına şiddette dahil çözüm üretecek siyasetçilerin gelmesi mecburiyettir.

aksjdasd.jpgÇok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

JP Morgan'dan AKP'ye rest: Damadın çok fazla zamanı yok

İlgili Haberler

Politika

ÖSYM'den KPSS'ye gireceklere uyarı

Politika

CHP'li Özcan'dan kurultay iddiaları

Politika

CHP'li Bekaroğlu'ndan 'Muharrem İnce' yorumu: Eğer...

Politika

27 yıl sonra gelen izin: Ölüm döşeğinde oğluyla görüşebildi

Politika

BBP lideri Destici'den 'bedelli askerlik' yorumu

Politika

Kılıçdaroğlu: Umarım kısa sürede özgürlüklerine kavuşurlar

Politika

Devlette Fatma Betül Sayan hanedanlığı: Bir kardeşi daha atandı

Politika

CHP'li Tüzün'den imzalarla ilgili yeni açıklama

Politika

Adnan Oktar, Edirne F Tipi Cezaevi'nde

Politika

CHP'li Tüzün'den imzalarla ilgili yeni açıklama

Politika

İsmail Kahraman: Devlet dairelerine Erdoğan'ın resmi asılmalı

Politika

Kadıköy'de trafiği durduran araç yangını!