darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Süleyman Soylu'dan kayyum resti: Ya herro ya merro

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Süleyman Soylu, DBP'li belediyelerini hedef aldı. Valiler toplantısında konuşan Soylu, "Türkiye'de yerel yönetimler üzerinden terör örgütlerini besleyen bir anlayış söz konusudur. Kanun Hükmünde Kararname çıktı. Kararlılığımızdan geri adım atmamız mümkün değildir. Bizim görevimiz, milletin verdiği emaneti yerine getirmek ve aynı açıklıkla millete teslim etmektir. İvedilikle gereğini yerine getireceğiz" dedi.

Süleyman Soylu'nun konuşmasından satır başları:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanması, bakanlığımızın stratejik ve operasyonel önemini daha da arttırmıştır.

Etrafımızda bir ateş çemberi olmasına rağmen, Türkiye hedeflerinde çok önemli mesafeler almış ve buradan dönmemiştir. Elbette bunda büyük devlet geleneğimizin, medeniyetimizin çok önemli bir rolü vardır. Biz, zorluklardan kaçan bir medeniyetin evlatları değiliz. Kapımız çalındığında acaba kapının arkasında bir tehlike var mı diye o çalınmaya ses çıkarmayan bir medeniyetin evlatları değiliz. Biz, merhamet ve şefkat medeniyetinin evlatlarıyız. 

Sığındığımız çizgi açıktır. Onların bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı vardır.

Devletin demir yumruğunu hiç çekinmeden kullanacağınız iradeyle, 'Uzun zamandır kimse bizim kapımızı tıklatmadı' diyenlerin evlerine 'Selamünaleyküm, biz geldik. Allah'ın misafiriyiz' dediğinizde, o evi bir şenlik evine dönüştürme anlayışınızla birlikte belirtmek istiyorum ki: 15 Temmuz'da yapılanlar bizi istikametimizden ayırmamıştır. İlk baştan günümüze kadar, milletimizle ortaya koyduğumuz birlikteliği sonuna kadar devam ettireceğiz.
Devlet efendi değildir, devlet hizmetkardır. Devletin yöneticisi, tam bizim medeniyetimizin bize ifade ettiği gibi hizmetkardır.

FETÖ'yü bu ülkeden kazıyacağız

FETÖ'yü kazıyıp atacağız bu ülkeden. Birilerinin başımıza musallat etmeye çalıştığı bu illeti milletimizin başından çekip atacağız. Nasıl bir şekilde def ettiğimizi bütün dünyaya göstereceğiz. Çok kararlı olmalısınız. 15 Temmuz'u planlayanlar ve gerçekleştirenler, meseleyi 15 Temmuz'da bırakmak istemeyeceklerdir. 15 Temmuz'u gerçekleştirmeye çalışanlara milletin verdiği cevabı ve tekrar emanet ettiği anlayışı sürdürmek bizim temel görevimizdir.

PKK terör anlayışını yendiğimiz zaman, onu bir daha bu topraklarda ayağa kalkamayacak duruma getirdiğimiz zaman, Türkiye kendi adına istikametini koruyan, dünyanın her tarafına merhamet ve şefkat medeniyetinin gerekliliklerini yerine getirecektir.

81 vilayette pazartesiden itibaren uygulamalarımız vardır. Çok başarılı bir şekilde yürümektedir. Sadece asayiş ve güvenlik değil, bir broşürle birlikte bayramda yola çıkacaksınız diye şunlara dikkat edin gibi bir anlayışı güvenlik görevlilerimiz vatandaşlarımıza ulaştırmaktadır.

YA HERRO YA MERRO

Türkiye'de yerel yönetimler üzerinden terör örgütlerini besleyen bir anlayış söz konusudur. Kanun hükmünde kararname çıktı. Kararlılığımızdan geri adım atmamız mümkün değildir. Bizim görevimiz, milletin verdiği emaneti yerine getirmek ve aynı açıklıkla millete teslim etmektir. İvedilikle gereğini yerine getireceğiz. Neymiş, müsaade etmeyeceklermiş. Öyle bir şey söz konusu değil. Ya herro ya merro. Devletin gücünü anlamayanlara, 6-7 Ekim olaylarında fırsat bulduklarını zannedenlere gerekli cevapları verdik, vermeye de devam edeceğiz. PKK denilen terör örgütünün kimlerin maşası olduğunu da biliyoruz. Onlara yaptığımız şeylerle kime cevap verdiğimizi de biliyoruz.

 

İlgili Haberler

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı: Yarın bir sürprizimiz olacak…

Politika

Başbakanlık eski müşavirinden Kılıçdaroğlu'na dava

Politika

Demirtaş'tan yeni açıklama: Aramızda en küçük bir örgütsel ayrılık veya kriz yok

Politika

Merkel'den, Erdoğan'ın duyurduğu dörtlü zirve hakkında açıklama

Politika

Mahkemeden Rahip Brunson için yeni karar

Politika

Rahip Brunson krizinde yeni gelişme

Politika

Döviz bürolarının kapısına abone oldular: AKP'lilerde neden bu kadar fazla '1 dolar' var?

Politika

Muharrem İnce'den ekonomiye yönelik açıklamalar

Politika

Muhalifleri eleştireyim derken rezil oldu: Engin Ardıç bildiğiniz gibi...

Politika

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan HDP'li tahliye edildi

Politika

AKP'den belediyelere 'dolar' talimatı

Politika

Yandaş yazar Yusuf Kaplan: Tanzimat ve Cumhuriyet ile ayağımıza kurşun sıktık