darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Suriye: Artık savunmada değil taarruzdayız!

Kendisini ve eşlik eden heyeti ağırlayan Irak Dışişleri Bakanı Caferi ile de bir araya gelen Muallim; Suriye’nin halkı ve ordusuyla zafer yoluna ayak bastığını dile getirerek “IŞİD ve Nusra Cephesi' terör örgütleri ve diğer bütün terör örgütlerine karşı mücadelede savunma konumundan taarruz konumuna geçildiğini müjdeledi.

Komplonun hala sona ermediğini bölgede köklü uygarlık tarihleriyle bir meşale gibi geleceği aydınlatan Suriye ve Irak’ı hedef almaya devam ettiğine değinen Muallim; bu durumda iki ülke halkına daha güzel bir gelecek sağlamak için Suriye ve Irak’ın stratejik ortaklığının en iyi şekilde koordine edilmesi gerektiğini vurguladı.

Dünya Devletleri Suriye Gerçeğini Anlamaya Başladı

Irak Dışişleri Bakanı Caferi de Suriye ve Irak arasındaki geçmişten gelen güçlü ilişkilere dikkat çekerek Irak ve halkının tarih boyunca yaşadıkları krizlerde Suriye ve halkının kendilerine kucak açtığını asla unutmayacaklarının altını çizdi.

Caferi, Irak iktidarı ve halkının yaşanmakta olan krizde Suriye’nin yanında yer almaya devam edeceklerini dile getirerek iki ülke arasında bütün alanlardaki koordinasyonu daha üst seviyelere taşıma çağrısında bulundu.

Dünya devletlerinin, Suriye’nin gerçek tutumunun gerçeğini ve Suriye’de yaşananları anlamaya başladıklarını ifade eden Caferi; Suriye’nin teröre karşı mücadeleyi bütün dünya adına omuzladığını ibraz etti.

Görüşmelerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Muallim, teröre karşı mücadelede Suriye ile aynı mevzide yer alan kardeş ülke Irak’a ziyaret davetinden dolayı Iraklı Mevkidaşına teşekkürlerini sunarak Irak’ın halkı, iktidarı, ordusu, aşiretleri ve bütün bileşenleriyle tarihi Felluce zaferini kazandığı gibi teröre karşı mücadelede yeni zaferlere imza atmaya devam ettiğini belirtti.

Diğer taraftan Muallim’in ziyaretinden büyük bir mutluluk ve memnuniyet duyduğunu dile getiren Irak Dışişleri Bakanı Caferi; Suriye ve Irak’ın bütün dünyayı tehdit eden teröre karşı mücadele ettiklerine dikkat çekerek Suriye’nin teröre son verme ve istikrarı sağlama yolunda sonuna kadar ilerlemesi temennisinde bulundu.

SANA

 

İlgili Haberler

Dünya

Microsoft: Rus hacker grubu 'Süslü Ayıları' engelledik

Dünya

İsveç'te savaş uçağı düştü

Dünya

İtalya'daki selde ölü sayısı artıyor

Dünya

Rus ordusundan görülmemiş büyüklükte askeri tatbikat!

Dünya

S-400 teslimatı gelecek yıl başlayacak: Ulusal para birimleriyle ödeme

Dünya

Venezuela'da 5 sıfır atılan yeni para birimi yürürlükte

Dünya

Ermenistan'ın eski savunma bakanı hakkında 'devletlerarası arama kararı'

Dünya

Volkswagen 700 bin aracını geri çağırıyor

Dünya

'Türkiye ve İran savunma sanayisinde iş birliği yapabilir'

Dünya

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na canlı yayında saldırı!

Dünya

Pentagon'dan Türkiye açıklaması

Dünya

Dünya devi SodaStream'i satın aldı