unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Suriye Ordusu büyük Halep operasyonuna başladı!

Fars haber ajansı, “Suriye ordusunun kader belirleyici operasyonu Halep’in batısında başladı' manşetiyle duyurduğu haberinde operasyonun başarılı olması halinde askeri sahada ciddi değişikliklerin olacağını bildirdi.

Operasyonun, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın dün yaptığı konuşmanın ardından gece yarısı yerel saatle 12 civarında başladığı belirtildi ve Suriye uçaklarının Halep’in batısındaki Beni Zeyd, Leyarmun ve Kefer Hamra’daki terörist grupların mevzilerini bombaladığı bildirildi.

Bombardımanın şiddetinden dolayı Ahmed Receb ve Ahmed Kaddur Suvadi komutasındaki terörist grupların Beni Zeyd’deki mevzilerini terk ederek Kefer Hamra yönüne kaçtığı bildirildi.

Operasyonların başladığı ilk yarım saat içerisinde Nureddin Zengi adlı örgüte mensup 17 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Halep’in batısındaki Camietu’z Zehra bölgesindeki Resul-i Azam cami yakınlarında Direniş güçleri ile terörist gruplar arasında şiddetli çatışmalar yaşandığının belirtildiği haberde operasyonun yönünün Camiatu’z- Zehra, Leyarmun, Sukkan Şebabi, Beni Zeyd ve Halidiye bölgeleri olduğu ifade edildi.

Halep’in batısına Suriye ordusundan ve Direniş güçlerinden çok sayıda asker sevk edildiğinin belirtildiği haberde bu güçlerin belirli bölgelere konuşlandırıldığı ve operasyonlara başladığı ifade edildi.

Kastillo yolu üzerindeki operasyon bölgelerinin Suriye uçakları tarafından yoğun şekilde bombalandığı belirtilirken Suriye kaynakları operasyonlara katılan uçak sayısının 15, silahlı gruplara yakın kaynaklar ise 30 civarında olduğunu açıkladı.

Kaynak: YDHÇok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Nurcuların hedefinde o polis müdürü var

İlgili Haberler

Dünya

Somali'de 2 ayrı bombalı saldırı

Dünya

ABD ile Rusya arasında 'Suriye' görüşmesi

Dünya

Suriye'de cihatçılara ait İHA düşürüldü

Dünya

Endonezya'da deprem: Ölü ve yaralılar var

Dünya

28 kilo kokaini yanlış ülkeye yolladılar

Dünya

İsrail askerleri Down sendromlu Filistinli genci gözaltına alıp darp etti

Dünya

İran'da çatışma: 11 asker hayatını kaybetti

Dünya

G20 Toplantısı Buenos Aires'te başladı

Dünya

Ailesinin desteğini alamayan milletvekili adayı intihar etti

Dünya

Hindistan'da bir Müslüman inek yüzünden linç edildi

Dünya

Facebook, o firmayla işbirliğine son verdi

Dünya

İsrail'den Gazze'ye tank atışı