darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

Suriye Ordusu Halep'te tekrar saldırıya geçti!

Sahadan gelen raporlara göre Halep güneybatısına takviye olarak gelen Kaplan Kuvvetleri ve Cumhuriyet muhafızları dün akşam saatlerinde 1070 konutlarını tekrar kontrol altına aldı.Suriye ve Rusya Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları yoğun bombardımanla Suriye Ordusu’nun devam eden taarruzuna destek veriyor.

halep-001.jpg

Aynı zamanda Suriye Ordusu ve müttefikleri bugün cihatçıların eline geçen Muşrifiye köyünde de cihatçılara karşı saldırı başlattı. Yoğun çatışmalar köy çevresinde devam ediyor.

El Kaide’den ayrıldığını açıklayıp ismini değiştiren Nusra liderliğindeki Fetih Ordusu, kuşatmayı kırmak için Halep’in güneyinde büyük bir saldırı başlatırken, Suriye savaş uçakları da Fetih Ordusu’nun lojistik destek hatlarını bombalıyor.

Bölge basınında yer alan haberlere göre Fetih Ordusu, son iki gün boyunca yaptığı çok sayıda intihar saldırıları ile Suriye ordusunun güneydeki savunma hatlarını sarstı ise de Suriye ordusu ve müttefiklerinin direnci sebebiyle hattı geçerek kuşatmayı kırmayı başaramadı.

Rus uçakları ile Suriye ordusuna ait helikopterlerin bugün İdlib’den Halep’in güneyine gitmeye hazırlanan Fetih Ordusu’na ait araçları vurduğu bildirildi.

Foa ve Keferya ilçeleri dışında İdlib’in tamamını ele geçirmiş olan Fetih Ordusu’nun İdlib kentini bir hayat alanı olarak kullandığı ve Halep kuşatmasını kırmak için tüm lojistik desteğini bu kent üzerinden temin ettiği bildiriliyor.

Rus ve Suriye savaş uçaklarının bu sebeple İdlib’in Serakib, Sermin, Feker Tahrim, Cebel Erbain Ram el-Hamdan ve İdlib’in sanayi bölgesini yoğun şekilde bombaladığı ve Fetih Ordusu’na ait çok sayıda aracı imha ettiği bildiriliyor.

Halep kuşatmasını kırmak için Türkiye’de toplantı

Öte yandan Suriye’de yayımlanan el-vatan gazetesi, muhalif kaynaklardan naklen, Fetih Ordusu’nun Halep kuşatmasını kırmak için giriştiği büyük saldırının Türkiye’de yapılan bir toplantının ardından başlatıldığını bildirdi.

Muhalif kaynaklar, Türkiye’de yapılan toplantıya ismini Şam’ın Fethi Cephesi olarak değiştiren Nusra da dahil olmak üzere Fetih Ordusu’nun tüm temsilcileri katıldı.

Toplantıda Halep kuşatmasının mutlaka kırılması gerektiği yönünde bir karar alındığını belirten muhalif kaynaklar, bu toplantının Katar Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyaretiyle eş zamanlı yapıldığını belirtti.

Habere göre 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’ye gelen ilk yabancı dışişleri bakanı olan Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al-i Sani, 30 Temmuz’da Ankara’ya gelmişti.

Habere göre silahlı grupların Türkiye’de yaptıkları toplantıda Halep kuşatmasını kırmak için 10- 15 bin kişilik bir güç kullanılacağı ve bu operasyonlardan da Katar’ın sorumlu olacağı kararlaştırıldı.

Kaynak: Al Masdarnews-YDH-Dış haberler

 

İlgili Haberler

Dünya

Cenova'da 12 ay süreyle OHAL ilan edildi

Dünya

İtalya'da göçmenlere ırkçı saldırı

Dünya

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Dünya

İdlib operasyonu için geri sayım

Dünya

Tanıdık senaryo! 'İnanç sömürüsüyle' ABD'de rahipler, 70 yılda yüzlerce çocuğa istismarda bulundu

Dünya

ABD'li dergiden önemli iddia: Tesadüfen nükleer savaş başlatılabilir

Dünya

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'dan af ilanı

Dünya

Mescid-i Aksa'da 8 Filistinli kadın gözaltına alındı

Dünya

Nasrallah: ABD, İsrail'in güçlenmesi için bölgeyi savaşlara sürüklüyor

Dünya

İtalya'da köprü çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 39'a çıktı

Dünya

Eski danışmanı Trump'ın kendisini susturmaya çalıştığını iddia etti

Dünya

11 yaşındaki bir çocuk, ABD seçim sistemini hackledi