darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Suriye Ordusu Halep'te yeniden saldırıya geçerek ilerlemeye başladı!

Suriye ordusu ve müttefikleri, Halep’in güney ve batı bölgelerini yoğun topçu ve füze ateşi altına alırken operasyon birlikleri de akademiler bölgesine, 1070 konutlarına, Ramusa’ya ve Sanavberat tepelerine saldırı başlattı.

Suriye ordusu ve müttefiklerinin 1070 konutlarındaki çok sayıda bloğu teröristlerden temizlediği belirtilirken 1070 konutlarının yüzde 70’inin hala Fetih Ordusu’nun işgali altında olduğu bildirildi.

Fetih Ordusu’nun bileşenlerinden Mücahitler Ordusu’nun askeri sorumlusu Ebu Abdo lakaplı Yusuf Zua’nın Halep’te yaşanan çatışmalarda öldürüldüğü açıklanırken, silahlı grupların Hamdaniye mahallesine düzenlediği roket ve havan topu saldırılarında da 16 sivilin öldüğü, 42 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Öte yandan Halep’teki operasyon bölgelerinde incelemelerde bulunan Suriye Genelkurmay Başkanı Fahad Casim el-Freyc, Fetih Ordusu adını kullanan silahlı grupların Halep kuşatmasını kırmak için Halep’in güney ve batı bölgelerine modern silahlarla donatılmış 7 bin militan gönderdiğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı da yaptığı açıklamada, Halep’te kuşatma altına alınan çok sayıda silahlı grup üyesinin açılan insani yardım koridorları aracılığıyla silahlarını bırakarak Halep’i terk ettiği bildirildi.

Halep’te yaşanan son çatışmalarda bin kadar teröristin öldürüldüğünün, 2 bin kadarının da yaralandığının belirtildiği açıklamada Halep’in güneyinde bulunan Suriye ordusu birliklerinin dün itibariyle savunma konumundan saldırı konumuna geçtiği de ifade edildi.

Hmeymim Üssü tam teşekkülü hale getiriliyor

İzvestiya gazetesi, Suriye'nin Lazkiye kenti yakınlarında yar alan Hmeymim Üssü'nü kullanan Rusya'nın burayı tam teşekkülü bir tesis hâline getirip kalıcı hava güçlerini yerleştirmeyi planlandığını yazdı.

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin Savunma Komitesinin Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, İzvestiya'ya yaptığı açıklamada "Yasal statüsünün onaylanması ardından Hmeymim Rus ordusunun üssü olacak. Hmeymim'de gerekli altyapı kurulacak ve askerlerimiz burada iyi koşullarda yaşayacak" dedi.

Kaynak: Sputnik- YDH- Dış haber servisi

İlgili Haberler

Dünya

Bahreyn, Katar'a vize vermeyeceğini duyurdu

Dünya

Endonezya'da balina köpekbalığının üstüne çıkan dalgıçlar tutuklandı

Dünya

NASA, Ay'ın yüzeyinde su buzulları bulduklarını duyurdu

Dünya

Köpeğini timsahtan korumaya çalışan kadın hayatını kaybetti

Dünya

Mısır'da 621 parça antik para yapılan operasyonla ele geçirildi

Dünya

Hindistan'da cinsel saldırıda bulunan iki kişiye idam cezası

Dünya

Rusya'dan ABD'nin yaptırımlarına yanıt geldi

Dünya

İsrail'den Yahudi yerleşim biriminin genişletilmesine onay

Dünya

Putin, Ürdün Kralı ile Suriye'deki durumu görüştü

Dünya

Endonezya'daki depremlerde 506 kişi öldü

Dünya

Rusya'dan ABD yaptırımlarına ilk yanıt

Dünya

MTV ödüllerinde Madonna'ya 'Aretha Franklin'i tepkisi