darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Suriye Ordusu'ndan Halep'e bildiri: Çıkmak isteyenlere güvence veriyoruz!

Suriye ordusu ve müttefiklerinin Kastello yolunu kesmesinin ardından, Kuzey Halep'teki cihatçı gruplar kuşatma altına alındı.

SANA'da yer alan habere göre, ordu güçleri Kuzey Halep'teki sivillere SMS mesajı göndererek, ayrılmak istemeleri hâlinde güvenli geçiş olanağı verileceğini bildirdi.

Mesajda Halep sakinleri, "paralı askerleri" kovmaya çağırılırken, ayrılmak isteyenlere geçici konaklama imkânının da sağlanacağı açıklandı.

Suriye ordusu mesajında silahlı grupları da silah bırakmaya çağırdı.

SANA'nın yayınladığı Suriye Ordusu'nun bildirisi:

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı bugün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı ordu beyanında; ordu birliklerimizin destekçi güçlerle işbirliği içinde Halep’in kuzey bölgelerinde kendilerine verilen askeri görevleri başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.

Genel Komutanlık beyanında ordu birliklerimizin teröristlerin, güven içinde yaşayan vatandaşlara saldırma ve katliamlarda bulunma amacıyla Halep Kentinin doğu semtlerine kiralık teröristler, silah, mühimmat ve daha başka destek geçirmede kullandıkları tüm yol ve geçitleri kestiklerini vurguladı.

İstisnasız tüm vatandaşların can ve mal güvenliğine sıkı özeninin altını çizen Genel Komutanlık; Halep’te çatışmaların durdurulması birlikte yıkım ve ölüme son verip istikrarın yeniden sağlanmasında tüm vatandaşları ordu birliklerimiz ile işbirliğine çağırdı. Genel komutanlık tüm vatandaşları aynı zamanda Halep’te istikrar ve güvenliğin sağlanması, elektrik, su, hastane, okul ve benzeri hizmetlerin yeniden normal seyrine dönmesine katkı sağlamalarına davet etti.

Kanların akıtılmasına son verilmesi özeni kapsamında Halep Kentinin doğusunda silah taşıyan her vatandaşı silahını teslim edip normal yaşamına dönmesi için gerçek bir fırsat tanındığının altını çizen Genel Komutanlık; silahlarını teslim etmeleri ardından isteyenlerin Halep’te kalıp normal yaşamlarına dönebileceklerini, ya da Halep Kentinden güvenli bir şekilde ayrılabileceklerini ifade etti.

Beyanının sonunda ordu birliklerimizin yurdun her karış toprağını terörden temizlemekle birlikte ulusal egemenliğin yanı sıra vatandaşların can ve mal güvenliğini temin etme azim ve kararlılığının altını çizerken, herkesi mantık ve ulusal çıkarları üstün tutmaya çağırdı.

İlgili Haberler

Dünya

'Yeterince eşcinsel davranış sergilemeyen' eşcinsel gencin iltica talebi reddedildi

Dünya

AB, yaz saati uygulaması için anket açtı

Dünya

Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı ile görüştü

Dünya

Trump'tan şirket bilançoları ile ilgili açıklama

Dünya

Almanya, Türkiye'de tatil yapacak vatandaşlarına çağrı yaptı

Dünya

Nijer'den ağaçları koruma çağrısı: Kurban eti pişirirken odun yakmayın

Dünya

Eski Rusya Maliye Bakanı: Rusya ile Türkiye'yi ciddi ekonomik ilişkilerle birbirine bağlı

Dünya

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünya

Almanya göçmenleri geri göndermek için Yunanistan'la anlaştı

Dünya

Herkül figürleriyle süslenmiş bir mezar bulundu

Dünya

Kritik iddia: Trump, Arap NATO'su kuracak

Dünya

Trump, Washington'da planlanan askeri geçit törenini iptal etti: Belki gelecek yıl yaparız