darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Ünlü ekonomist Prof. Refet Gürkaynak'tan korkutan teşhis

Tanrıkulu: Ankara'da değil, Diyarbakır'da teröre karşı çıkacaksın

Ankara'da37 yurttaşın yaşamını yitirdiğisaldırının ardından, Med Nuçe TV'de bir programa katıldığı gerekçesi ile havuz medyası ve AK Troller tarafından hedef gösterilen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, emniyetin kendisine 'hedeftesin' diye tebligat yaptığını açıkladı.

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın 'Medya Mahallesi' programıan konuk olan Sezgin Tanrıkulu, söz konusu televizyon programı ve Ankara saldırısı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte "Ben Ankara'nın göbeğinde 100 tane korumayla gezerken, İstanbul'da televizyon stüdyolarında değil, Diyarbakır sokaklarında yıllardır 'terörü lanetliyorum' diyen Tanrıkulu'nun canlı yayındaki sözleri:

"Başkan bir dünyada yaşıyorlar. Onlara göre kendilerinden başka doğru yapan yok. Şimdi kalkıp 'bu tablonun sorumlusu muhalefet' derler. Şimdi arkadaşım yazdı, 30 dakikadır A Haber'de beni konuşuyorlarmış. Hedef gösteriyorlar. Bu olayı örtmek amacıyla. Troller çok ciddi biçimde hedef gösteriyorlar. Kendi sorumluluklarını gizlemek için bir düşman yaratıyorlar. Sabahtan beri bana atılan tweetleri size göstersem. Sorumlusu bizmişiz!

Lanet olsun bu eylemi yapanlara!

Lanet olsun aynı zamanda engellemeyene!

Lanet olsun bu işin sorumluluğunu üstlenmeyenlere! Lanet olsun!

-Ben, Celal Doğan, Halkevleri Başkanı Oya Ersoy, cumareteis günü porgrama katılmışız Med Nuçe televizyonunda. Yayını yapan Ahmet Tulgar. Cumartesi günü çekilmiş, dün bu katliamdan sonra yayınlanmış. 'Vay efendim Sezgin Tanrıkulu nasıl yayına çıkar.' Önceki gün çekilmiş, bu yayın. Bilmiyorlar mı? Biliyorlar. Ne dmeişisz o yayında biz? Şiddete karşı çıkmışız, teröre karşı çıkmışız, hendeğe, barikata karşı çıkmışız. 'Bunlarla çözülmez' demişiz. O televizyonda söylemişiz bütün bunları.

EMNİYET 'HEDEFTESİN' DEDİ

-Açık açık bana Emniyet genel Müdürlüğü tarafından tebligat yapıldı 'hedeftesin' diye. Şimdi bu yayını yapanar da bunun hesabını verirler. Ben şiddete ve teröre, silaha ve çatışmaya Ankara'da İstanbul'da değil, Meclis'te değil, Diyarbakır'da karşı çıkmış bir insanım. 20-25 yıldır 'Bu yöntemlerle olmaz' diyorum. Onlar Ankara'nın göbeğinde 100 tane koruma ile gezerken, ben Diyarbakır'da bunları söyledi. Utanmazlığın haddi hesabı yok. Buramıza geldi. Türkiye'yi kaosa sürükleyecekler, sonra çıkıp pişkin pişkin dolaşıp sorumlu arayacaklar."

İSTİHBARATIN KAYNAĞI TÜRKİYE

Hükümetin istihbaratlara rağmen saldırıları önlemekte yetersiz kaldığının altını çizen Sezgin Tanrıkulu, ABD Büyükelçiliği'nin vatandaşlarına yönelik yaptığı saldırı alarmının kaynağının askeri istihbarat olduğunu hatırlattı..

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan: ABD ile sorunların iş dünyasını etkilemesini istemem

Politika

'Brunson 12 Ekim'de tahliye edilebilir'

Politika

'Bu zamlar kredi yurt kurumunda kalan öğrencileri mağdur edecek'

Politika

Bakan Çavuşoğlu, Venezüella yolcusu

Politika

Aleyna Tilki'ye şok!

Politika

Bakan Gül, kayınpederine şikâyet edildi

Politika

Putin, Merkel'e Erdoğan'la yaptığı İdlib anlaşmasını anlattı

Politika

'Yaşanan kağıt krizinde Albayraklar'ın rolü var mıdır?'

Politika

TRT'nin, 200 yeni araç alımı yaptığı iddiaları Meclis'e taşındı

Politika

ABD PKK'ya yine silah verdi!

Politika

CHP'li Hamzaçebi: Bu uçak derhal iade edilmeli

Politika

CHP'li Özgür Özel: MHP seçmeniyle gönül ittifakımız var