unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Tanrıkulu, hilafet isteyen müdürü Başbakan'a sordu

"AKP Hükümetinin kendine muhalif gördüğü sosyal medya paylaşımları ile ilgili anında müdahale ettiği, paylaşımda bulunanların Savcılıklara sevk edildiği, bazı kişilerin bu paylaşımlar nedeniyle tutuklandığı bilinmektedir. Nevşehir Eğitim Bir-Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokul Müdürünün doğrudan Devletin temel niteliğini hedef alan bu paylaşımıyla ilgili şu ana kadar hangi işlemler yapılmıştır?" diye soran CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle:

"Nevşehir Eğitim-Bir Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İskender Çınar'ın, Facebook Hesabından “İlk laik şeytandır. Dünyada ne kadar hırsız, …varsa laiktir' ifadelerinin yer aldığı görselleri paylaştığı haberleri basına yansımıştır.

Laikliğe küfreden Müdürün ayrıca, 2024’te hilafetin geri geleceğini belirterek “Nasıl dinsizleştirildik' başlığı altında Cumhuriyet’in kuruluş dönemindeki devrimleri hedef aldığı, CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlunu, CHP’li Milletvekillerini ve Cumhuriyet Gazetesini  de hedef göstermekten çekinmeyip,  İstanbul saldırısının yaşandığı yılbaşı gecesinde “İlk laik Şeytan’dır. Allah var kabul ederim ama koyduğu kanunları kabul etmem demektir laiklik. Kafirliktir laiklik. Dünyada ne kadar hırsız,…varsa laiktir' ifadelerinin yer aldığı görselleri paylaştığı yine basına yansıyan haberler arasındadır.

Bu bağlamda;

1.    Nevşehir Eğitim Bir-Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokul Müdürü İskender Çınar'ın Facebook Hesabından "İlk laik şeytandır. Dünyada ne kadar hırsız, varsa laiktir" ifadelerinin yer aldığı görselleri paylaştığı iddiası doğru mudur?

2.    AKP Hükümetinin kendine muhalif gördüğü sosyal medya paylaşımları ile ilgili anında müdahale ettiği, paylaşımda bulunanların Savcılıklara sevk edildiği, bazı kişilerin bu paylaşımlar nedeniyle tutuklandığı bilinmektedir. Doğrudan Devletin temel niteliğini hedef alan bu paylaşımla ilgili şu ana kadar hangi işlemler yapılmıştır?

3.    Sosyal medya üzerinden laikliğe küfreden Müdürün ayrıca, 2024'te Hilafetin geri geleceğini belirterek "Nasıl dinsizleştirildik" başlığı altında Cumhuriyet'in kuruluş dönemlerindeki devrimleri hedef aldığı iddiaları doğru mudur? Bir kamu görevlisi tarafından yapılan bu paylaşımlarla ilgili bugüne kadar açılan bir soruşturma var mıdır?

4.    İddialar doğru ise, anayasal suç teşkil eden açıklamaları ve paylaşımları sebebiyle Nevşehir Eğitim-Bir Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokul Müdürü İskender Çınar hakkında yasal işlem yapılacak mıdır?

5.    CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nu, CHP'li Milletvekillerini ve Cumhuriyet Gazetesini hedef göstermekten çekinmeyen ve İstanbul saldırısının yaşandığı yılbaşı gecesinde, "İlk Laik Şeytan'dir. Allah var kabul ederim ama koyduğu kanunları kabul etmem demektir laiklik. Kafirliktir laiklik. Dünyada ne kadar hırsız, varsa laiktir", ifadelerinin yer aldığı görsel nedeniyle Nevşehir Eğitim-Bir Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokul Müdürü İskender Çınar açığa alınacak mıdır?

6.    2002-2017 yılları arasında 5 Ocak tarihi itibariyle Türkiye genelinde "Laiklik" ile ilgili hakaret içerikli açıklama ve sosyal medya paylaşımı nedeniyle kaç kişi hakkında ne tür işlemler yapılmıştır?

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Politika

Kılıçdaroğlu: Feriştahınız gelse geri adım atmayacağım!

Politika

CHP'de değişim!

Politika

Sonun sonu üzerine...

Politika

CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması

Politika

CHP'de kurultay imzalarında son durum açıklandı

Politika

Tayyipname

Politika

Gaziosmanpaşa'da sahte içki operasyonu

Politika

Muharrem İnce'den gençlere çağrı

Politika

Suruç Katliamı anmasına yasak

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'Tayyipler Alemi' paylaşımı

Politika

CHP ve MHP'den bedelli açıklaması

Politika

Apolet tartışmasıyla gündeme gelen Metin Temel'in eşi nereye atandı?