Çok Okunanlar

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Taşyapı'nın kulelerinin yapımı yeniden durduruldu

Şişli Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 2 No'lu Koruma Kurulu'nun verdiği kararı göstererek, belediye binasının hemen yanında yer alan ve AKP'ye yakınlığı ile bilinen Taşyapı'ya ait şantiyedeki çalışmaları durdurdu. Belediye ekipleri işçilerden çalışmaları durdurmalarını istedi.

KORUMA KURULU PROJEYLE İLGİLİ BELGE İSTEDİ  
Şişli bölgesinden sorumlu olan 2 No'lu Koruma Kurulu verdiği kararla '1762 ada, 3 parselde ve çevredeki taşınmazlarda gerekli can, mal ve emniyet tedbirlerinin ivedilikle alınması, bahsi geçen alanda yapılan izinsiz inşaifiziki müdahalenin durdurulması ve önlenmesi, KUDEB uzamanlarınca yapılan inceleme, rapor ve belgeler ile projeyle ilgili dökümanların müdürlüklerine gönderilmesini talep etti.  

İNŞAAT DAHA ÖNCE DE DURDURULDU 
İnşaat çalışmalarını daha önce de durdurduklarını ifade eden Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehrali Seçme, "Belediyemizin bilgisi dışında, herhangi bir resmi evrak getirilmeden inşaat başladı. Biz de bu inşaatın ne olduğuna dair bir müdahalede bulunduk ve inşaatı durdurduk. Bu durdurmanın karşılığında yetkili firma Çevre Bakanlığı İl Müdürlüğü'nden bize bir yazı getirdiler. Bu yazıda bütün yetkinin Çevre Bakanlığı'nda olduğunu, durdurmayı bizim yapamayacağımızı bildirdiler. Kültür Varlıkları Kurulu'na bir yazı gönderdi" dedi.

BiZ YAZININ GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ 
Kendilerine çalışmanın durdurulması yönünde bir karar geldiğini belirten Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Seçme, "Kurul, Şişli Belediye Başkanlığı, Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne dağıtımlı bir yazı gönderdi. Burayı koruyun, kurul kararından sonra ne yapılacağına karar verilsin. Biz bu gün bu yazının gereğini yerine getiriyoruz. Orada bir okul var, o okul halen eğitim öğretime devam ediyor. Çocukların güvencesiyle ilgili ne olacağının, ne biteceğinin bilinmesi lazım. Firmanın buralara girme hakkı yoktur" diye konuştu.

İlgili Haberler

Güncel

Konya'da üst geçidin merdivenleri çöktü!

Güncel

Çorumlunun yaptığını herkes yapamaz!

Güncel

Atatürk üzerinden provokasyon devam ediyor...

Güncel

TÜİK'ten ankete katılmayan kişiye para cezası!

Güncel

'Türkiye, Karadeniz'de doğalgaz kaynağı buldu'

Güncel

İBB Başkanı Uysal: Tünellerden araç başına 1 lira istesek, maliyet 7 yılda çıkar; 3 lira alsak...

Güncel

CHP'den Erbaş göndermeli ziyaret

Güncel

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne mükemmellik yolculuğunda dört yıldız

Güncel

Bolu Dağı Tüneli'ni kullananlar dikkat!

Güncel

Ender Helvacıoğlu | Türk ve Kürt uluslaşma süreçlerinin ortaklaşması

Güncel

ADD'den Süheyl Batum'a 'istifa et' çağrısı

Güncel

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu