", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

TBMM'de Erdoğan ve Bahçeli'yi tedirgin edecek dikkat çeken iki kare!

Başkanlık sistemine hayır diyeceğini açıklayarak MHP Genel Başkan Yardımcılığından İstifa eden Atila Kaya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektup ülkücüler tarafından paylaşım rekoru kırdı. TBMM Genel Kurulu'nda bugün başlayan Anayasa değişikliği üzerine yağılan görüşmeler sırasında MHP'li Atila Kaya'nın yer aldığı bir kare dikkat çekti.

Fotoğrafta, genel başkanlığa aday olduğu ve başkanlık anayasasına 'Hayır' diyeceğini açıkladığı için partisinden ihraç edilen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ve yine  başkanlık anayasasına itiraz ederek Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya aynı karede yer alıyor.

Ancak o karede dikkat çeken bir diğer isim de MHP'nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şefkat Çetin... MHP'nin önemli isimleirnden Şefkat Çetin'i genel kuruldaki görüşmeler sırasında partiden ihraç edilen Ümit Özdağ ve bir kaç gün önce anayasaya değişikliğine 'Hayır' dediği için genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Atila Kaya ile yan yana oturması, ülkücü tabanda "Şefkat Çetin Bahçeli'ye mesaj mı verdi" yorumlarına neden oldu.

c1v36rrwgae2let.jpg

MHP TABANI TEYAKKUZA GEÇTİ

Öte yandan MHP tabanı da başkanlık anayasası konusunda milletvekillerinin 'Hayır' oyu kullanması yönünde baskı oluşturmak için harekete geçti.

Antalya Barosu’nun başkanlığını iki dönem yapan ülkücü hareketin önemli isimlerinden Alper Tunga Bacanlı, anayasa değişikliği paketinin meclis genel kuruluna geldiği gün MHP milletvekillerine seslenerek çok önemli bir çağrı yaptı.
 
Bacanlı, “Hepimiz Türk milliyetçisi ve ülkücüyüz' ifadelerini kullandığı açıklamasında “Bugün çocuklarımızın yüzüne nasıl bakabiliyorsak, yarın da, nasip olursa, torunlarımızın gözlerine onurla bakacağız.' dedi ve sordu: “Peki ya siz?' diye sordu.
 
İşte Bacanlı’nın o çağrısı…

ekran_resmi_2017-01-09_16.35.42.png
 
MHP Milletvekillerine Çağrımdır!
 
Ülkemiz küresel güçlerin saldırısı altında tarihi bir süreçten geçmektedir. 15 Temmuz alçaklığı ve sonrasında süregelen dehşet verici terör olayları fırsat bilinerek Türkiye rejim değişikliğine sürüklenmektedir. AKP’nin Anayasa değişiklik talebine hayır diyenler sağcı ise FET֒cü, solcu ise PKK’lı olmakla suçlanmaktadır. Kurulmak olan sistemin dünyada örneği yoktur. Yasama ve yargı tamamen tek bir kişiye bağlanmaktadır. Kişi hak ve özgürlüklerinin teminat altına alınmadığı ve kuvvetler ayrılığı prensibinin olmadığı bir belgeye anayasa denemez. Bu düzenleme bizi 200 sene geriye götürecektir.
 
Parti içerisinde görüş ayrılıklarımız olabilir. Ancak hepimiz Türk milliyetçisi ve ülkücüyüz. Gazi Mustafa Kemal ve cennetmekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in çizdiği yol yolumuzdur. Bu zamana kadar her platformda ifade ettiğimiz gibi bu sistem ülkeyi böler, karanlığa gömer ve MHP’yi tarih sahnesinden siler. İster başkanlık, ister partili cumhurbaşkanlığı olsun açıkça karşı duracağız. Bugün çocuklarımızın yüzüne nasıl bakabiliyorsak, yarın da, nasip olursa, torunlarımızın gözlerine onurla bakacağız. Peki ya siz?

MHP'Lİ VEKİLLERE MARKAJ

MHP tabanı, sosyal meday üzerinden de MHP'li vekillerin iletişim bilgilerini paylaşarak genel merkezin değişikliğe destek kararının tabanda yarattığı rahatsızlığı iletmeleri için kampanya başlatıldı.

c1wldmfxeaannsr.jpg

ÜLKÜCÜLERİN DİKKAT ÇEKTİĞİ KARE

Öte yandan gün içinde TBMM'deki genel kurul sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve yardımcılarının yüz ifadelerine dikkat çekildi.

 

İlgili Haberler

Politika

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'Annan' eleştirisi: CHP bu plana sert çıkmıştı

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi