Çok Okunanlar

'Komünist Başkan'dan adaylık açıklaması... Bakın nereden aday oldu!

Sabahattin Önkibar canlı yayında açıkladı! CHP'nin İstanbul adayı...

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Kaju krizi büyüyor! Ordu ile tehdit...

Ahmet Kural'ın 10 Kasım paylaşımına Atatürk'ün sözüyle tepki

Tecavüze edilen 9 aylık bebekle ilgili yeni gelişme

Annesinin bıraktığı çadırda S.D adlı kişi tarafından tecavüz edilen 9 aylık bebekle ilgili '’Öldü’’ iddiaları gerçeği yansıtmıyor.

BirGün'de yer alan habere göre, İslahiye Devlet Hastanesi’nde bebek ve kadın hastalıkları ile doğum uzmanı iki doktor tarafından muayene edilen Suriyeli bebek, anne ve babası R.H.ile A.H. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alındı. Ancak olayın ardından bebek hakkında sosyal medyada “tecavüz edilen 9 aylık bebek öldü' haberleri yayıldı.

Bebeği muayene eden doktorlar ise bebeğin hastaneye geldiğinde hayati tehlikesinin bulunmadığını, olay gününden bu yana uygulanan tedavi ile sağlık durumunun iyiye gittiğini, anne-babaya ise psikolojik destek sağlandığını belirtti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

9 aylık Suriyeli bebeğin yaşamını yitirdiğine ilişkin iddialara Antep Valiliği’nden de açıklama geldi. Asılsız ölüm haberinden üzüntü duyulduğu ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“20 Ağustos Cumartesi günü İslahiye ilçemizdeki Suriye vatandaşı bir ailenin kız çocuğunun cinsel istismarı olayının faili, çok kısa bir sürede adli makamlara teslim edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Olay akabinde mağdur aile ve çocuğumuz hemen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce koruma altına alınmıştır. Mağdur aile ve bebeğimize psiko-sosyal destek hizmeti verilmekte ve ayrıca bütün ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bebeğin herhangi bir sağlık sorunu ve tedavi ihtiyacı bulunmamaktadır. Mağdur ailemiz bu olayın üzüntüsü yanında, devletimizin himayelerinden duyduğu memnuniyet ve güven duygusu içerisindedir. Bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan bebeğin öldüğü yolundaki haber ve yorumlar üzüntüyle karşılanmaktadır.'

ZANLI İTİRAF ETTİ

Sosyal medyada imam olduğu iddia edilen 19 yaşındaki tarım işçisi S.D’nin savcılıkta verdiği ifadeye de ulaşıldı. S.D. tarım işçisi olan bebeğin anne ve babasının çadırdan uzaklaşmasından sonra tecavüz eyleminde bulunduğunu itiraf etti. Kendisini sorgulayan Cumhuriyet savcısına pişman olduğunu söyleyen S.D, aynı gece çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

BARO MÜDAHİL

Önümüzdeki günlerde başlayacak yargılamada, bebeğin ve ailesinin haklarının aranması ile sanığın hak ettiği cezayı alması için Antep Barosu Çocuk Hakları birimi ile 17 bölge barosu da davaya müdahil olma kararı aldı.

İlgili Haberler

3.Sayfa

Kargo paketinden yılan çıktı

3.Sayfa

Çocukların sesinden rahatsız olduğu gerekçesiyle komşusunu bıçakladı

3.Sayfa

Radyodan verdikleri ilanla dolandırdılar

3.Sayfa

AVM'de folyo kaplı çantayla hırsızlık yaparken yakalandılar

3.Sayfa

Öldü sanılan kişi alkollü çıktı

3.Sayfa

Beşiktaş'ta hareketli anlar...

3.Sayfa

Kütahya'da korkunç kaza!

3.Sayfa

Morgta nöbet tuttular: İkinci kez toprağa verildi

3.Sayfa

Annesini 2 yaşındaki kardeşinin gözleri önünde öldürdü!

3.Sayfa

Çocuk parkında tüfekle dehşet saçtı!

3.Sayfa

Kardeşini orakla öldürdü

3.Sayfa

80 Bin TL'lik altın yok oldu: Engelli çocuklarım hakkına alan getirsin