darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Terim'e TFF bonusu

Ajansspor'un sorularını yanıtlayan Ali Dürüst, öncelikle büyük tartışmalara neden olan, "Kadroyu seçen hoca sonucuna katlanır" sözüne açıklık getirdi. Bu ifadelerinin yanlış yorumlandığını savunan Dürüst, "Ben orada yorum yaparken teknik direktörlük mesleğinin zor olduğunu ve yalnız olduğunu, aldıkları kararlarının zor olduğunu genel bir değerlendirme yaptım. Böyle bir anlam çıkmış. Maksadını açan bir anlayış olarak çıkmış. Dolayısıyla biz Fatih Terim ile yol arkadaşıyız, beraber hep önemli badirelerden geçtik. Dolayısıyla Fatih hocanın içinde bulunduğu durumun ne kadar zor olduğunu ve bunu da içinde barındırdığını söylemek istedim. Teknik direktör Fatih Terim’in de kararlılıkla sonuna kadar gideceği adına söylemek istediğim cümleydi. Yanlış çıkarımlar olmuş. Dolayısıyla biz hep beraber bu işte yürüyoruz" dedi.

"FATİH HOCANIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ"
TFF'nin Fatih Terim hakkındaki duruşunu net ifadelerle ortaya koyan Dürüst, sözlerine şöyle devam etti:

"Fatih hocanın sonuna kadar arkasındayız. Çünkü o milli takımı iyi günlere, iyi yollara taşımak için oraya geldi. Teknik direktörler tabii ki aldıkları kararlardan dolayı tenkit edilirler. Ama bugünkü ortam bunun ötesine geçti. Milli takıma, bir maçla ilgili böyle kötü yorumlarda bulunmak, hem oyunculara hem de yaşamını Türk futbolunun başarılarına adamış Fatih Terim’e haksızlık. Bunu ortaya koymak için bu açıklamayı yapmaya ihtiyaç duydum.

"HEM BAŞARI KAZANALIM HEM YENİ OYUNCULAR YETİŞTİRELİM"

Tabii mili takımın olduğu yerde başarı hedeflenir ama zaman zamanda gençlere yatırım da olabilir. Fatih Terim'in de en büyük amacı; hem bu başarıyı getirelim, hem de  başarıyı getirirken milli takıma yeni oyuncular yetiştirelim. Teknik olarak karar Fatih hocanındır, idari olarak biz bu anlayışın sonuna kadar arkasındayız, sonuna kadar bunu takip edeceğiz." 


ELEŞTİRİLER FARKLI BİR BOYUTA GİDİYOR

Alınan kararlar kişisellikten öte mili takımı daha iyi günlere taşımak için alınan kararlardır. Zaten bunun aksi Fatih Terim’den beklenmez, bu geçmişte de böyledir. Onun için burada bir yanlış anlaşılma var. Bazı sular da dalgalanmadan durulmuyor. Fatih hoca her zaman açıktır. Ama bu eleştiri farklı bir boyuta gidiyor. Eleştiriler olabilir ama benim anlatmak istediğim farklı bir yola gidilmesi ve Fatih Terim’in de buna alet edilmesi. Benim isyanım, buna karşıydı.

BUNLAR OYUNDUR, ENGELLEYECEĞİZ

Yaptığım açıklamalardan sonra benim üzerimden ve dostluğumdan dolayı  böyle bir oyun oynama devam ediliyor. El birliğiyle bu oyunları önleyeceğiz. Bugünkü yapılanlar eleştiriden öte, kimse kendi kişisel hesapları için Milli Takımı kullanmasın, seçilen ve seçilmeyen oyuncularla hepimiz milli takıma hizmet için buradayız. Bunun üzerine de konuşmak istemiyorum"

"ARDA TURAN MESELESİ ÇÖZÜLEMEYECEK BİR OLAY DEĞİL"

Arda Turan ile ilgili ise; Arda dünyaya mal olmuş oyuncumuzdur. Kişiselleştirmemek için ben olaylara girmek istemiyorum. Abdurrahim Albayrak’ın ve kimsenin bugün devreye girmeye ihtiyaç yok. Teknik direktör ile oyuncusunun arasına girmek gibi bir şey söylemek yanlıştır. Öyle bir şey söz konusu değildir. Biz bir takımız. Bu takım içerisinde olaylar çözülür. Çözülmeyecek bir olay da değil. Bir olay, bir sorun, bir problem yok çünkü. Bunu da ortaya koyalım. Bundan sonra daha iyi günlere gideceğiz.

İlgili Haberler

Spor

Trabzonspor'da Özkan Sümer'in istifası kabul edildi

Spor

Atiker Konyaspor, sahaya formanın sol kolunda Türk lirası ile çıkacak

Spor

Atiker Konyaspor'dan TL simgeli forma

Spor

Gomis'ten taraftara mesaj

Spor

Milli yüzücü Sümeyye Boyacı'dan altın madalya

Spor

Mesut Özil'e flaş çağrı!

Spor

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne veda etti

Spor

Fenerbahçe - Benfica maçının ilk 11'leri belli oldu

Spor

Hasan Şaş PFDK'ya sevk edildi

Spor

Galatasaray'a 70 bin lira para cezası

Spor

Islam Slimani'ye UEFA engeli

Spor

Liverpool, oyuncusu Salah'ı polise ihbar etti