Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

'Teröristi öven bir cumhurbaşkanı var!'

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Teröristler kadar bizler gururlu, onurlu olmazsak onların karşısına dikilmezsek, bilesiniz ki, bu ülkede büyük bir kırılma olur' diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Arslan "Cumhurbaşkanı, 24 Haziran tarihli iftar yemeğinde “Teröristler kadar bizler gururlu, onurlu olmazsak onların karşısına dikilmezsek, bilesiniz ki, bu ülkede büyük bir kırılma olur' demek suretiyle bizleri şaşırtan, teröristleri öven, onları gururlu ve onurlu gören talihsiz bir ifade kullanmıştır.Cumhurbaşkanın bu ifadesini şiddetle reddediyorum ve kınıyorum. Açıkça terörist sempatisi içeren bu ifadeler, bir bilinçaltının dışavurumudur." dedi.

Arslan açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Terör ve teröristle sıkı pazarlığa oturan, Oslo, Dolmabahçe, Kandil, Habur ve İmralı’da devletin gücünü küçülten ve utanılacak bir noktaya sürükleyen talimatları veren bir kişi, bunları unutmuş, terörün verdiği acı karşısında artık sözün bittiği yere gelmiş, terörü övme gafletine dahi düşmüştür.

Önce teröristlerle “Görüşen şerefsizdir' diyen kişi sonra “Evet, görüşme talimatını ben verdim' demiş, bugün de “Görüştüklerimiz kadar gururlu ve onurlu olalım' sözüyle makamına ve milletine ihanet etmiş,onurlu ve gururlu Türk Milletini incitmiştir.

Her gün yeni bir skandalla ve toplumu geren tutumuyla gündemi değiştirmek için konuşuyorsa bilemem ama, bu sözlerin tersinden bakıldığında, devletin tepesinde oturan Cumhurbaşkanı, Türk Milletinin gururlu ve onurlu olmadığını mı söylemek istiyor?

Yıllarca Türklüğü ağzına almayan, 'her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım' diyen, ümmet için Türk Milleti diyemeyen Erdoğan bugün terörü ve teröristi onur çıtasına oturtmuş, açıkça bir kez daha terörü övmüş, teröre yardım ve yataklık suçu işlediği bir kez daha ortaya çıkmış, sayısız İmralı, Oslo, Kandil ve Habur skandalına bir yenisini eklemiştir.

ASKER VE POLİS BU SÖZLE KAHROLDU

Türk Milleti olarak bu sözlerle bir kez daha çok incinmiş bulunmaktayız. 

Cumhurbaşkanı bu sözünü dinleyen askeri ve polisi terör bölgesinde nasıl bir ruh haline getirdiğinin bilincinden uzak, beklenmedik bir açıklamayla terörü ve teröristi öven bir açıklama yapmıştır. Cumhurbaşkanı bu talihsiz açıklaması nedeniyle Türk Milletinden,Türk Askerinden ve Türk Polisinden özür dilemelidir.

Cumhurbaşkanı teröristin sözümona gururunu millete örnek gösterdiği sözlerine açıklık getirmeli ve düzeltmelidir.

BU SÖZLER, SARAY'IN TERÖR PAZARLIĞININ SONUCUDUR

Burada, güzel ülkemizin insanlarını terörist seviyesine indirgeyen ve ölçekleyen bu aşağılayıcı ifade, Saray’ın bugüne kadarki terör pazarlıklarının bizi kahreden bir sonucudur.

Milletin gurur ve onurunu incitenler, bugün teröristi gurur ve onur terazisi saymış, milletten daha fazla dinledikleri terör gruplarını kendilerine ölçü haline getirmiştir. Bu ifadelerin hızla düzeltilmesi ve Türk Milleti’nden özür dilenmesi gerekmektedir.

SAVCILAR DA HAREKETE GEÇMELİ

Türk Ceza Kanununa göre terörü ve teröristi övmek suçtur. Cumhuriyetin savcıları harekete geçip bu durumu araştırmalı, teröristlere moral destek veren, onları onurlu ve cesur gören Cumhurbaşkanı hakkında soruşturma başlatmalıdır."

İlgili Haberler

Politika

KHK'lı doktorların çalışmasını kısıtlayan madde değiştirildi

Politika

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

Politika

'Anadolu'da gençler çok yalnız ve umutsuz'

Politika

Edirne'de Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanan Şahin, serbest bırakıldı

Politika

CHP'li Torun'dan Mansur Yavaş açıklaması

Politika

Mevlüt Çavuşoğlu: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız

Politika

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Politika

Eski Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal'a 19 yıl 6 ay hapis cezası

Politika

CHP, Ankara ve Eskişehir adaylarını belirliyor

Politika

AKP Erbaş'a sahip çıktı: Hasta ziyaretinin siyaseti olmaz

Politika

HDP'den Kılıçdaroğlu-Türk görüşmesine ilişkin açıklama

Politika

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?