unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

TGB'den Star'a cevap: Korkma Star biziz, Türk gençliği

İktidara yakınlığı ile bilinen Star gazetesi 22 Haziran 2016 tarihli manşetinde (bugün)  liselileri hedef aldı. 'Derin İz Lisede’ başlıklı manşet haberinde , Türkiye Liseliler Birliği(TLB) öncülüğünde 365 lisenin imzasıyla kamuoyuna açıklanan bildiri sonucu tüm yurda yayılan liseli protestoları hedef gösterildi.  'Liselerde bildirinin altından Gezi’de başarısız olan marjinal yapılar çıktı’ diyen Star Gazetesi, TGB ve TLB’nin gençleri yaz kamplarında militanlığa hazırladığını iddia etti. 

Star, liseli protestolarının talimatının Suriye’den verildiğini öne sürdü. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Merkezi ise bir açıklama yayınlayarak; 'Karanlık planımızı merak etmişsiniz açıklıyoruz: Türkiye’yi böldürmeyeceğiz. Cumhuriyeti yıktırmayacağız.’ dedi.

Star Gazetesi’nin bugünkü manşet haberinde şu ifadeler yer aldı: ''Gezi olaylarında en ön safta yer alan vesayet odakları güdümündeki TGB, 2013 Eylül ayında TLB’yi kurarak liselerde örgütlendi. Derin yapı, çeşitli etkinliklerle gençleri ağına düşürdü. Liselerdeki protesto eylemlerine de bu yapıya katılan öğrenciler imza attı.  Karanlık yapı yeni eğitim dönemi için de şimdiden çalışmalara başladı. Öğrencileri yaz kamplarına götüreceklerini söyleyen TLB Başkanı Çelik’in 'Yeni dönem daha güzel olacak. Sloganımız nerde kalmıştık müdür olacak.’ sözleri hain planı gözler önüne serdi.  2015 yılı eylül ayında Suriye’ye giden TLB Başkanı Bora Çelik ve TGB yöneticisi Elif İlhamoğlu Şam’da 11 gün kaldı. Talimatı Suriye’den mi aldı?’’

Star Gazetesi bu haberiyle TGB ve TLB’yi hedef alarak pek çok iddia öne sürdü.

edbd2e5d-40e4-4351-a059-8090afb271d4.jpg

İşte Star’ın iddiaları:

Bugün liselerdeki karanlık yapının temeli Gezi olaylarından hemen sonra atıldı. Çünkü, TLB 2013 yılının Eylül ayında kuruldu.
Anadolu’daki liselerde de beyin yıkama faaliyetleri düzenleyen TLB’nin ilk hedefi Ahmet Davutoğlu’nun mezun olduğu İstanbul Erkek Lisesi idi.

TGB ve TLB’ni n her yaz düzenlediği kamplarda öğrencilere tuzak kuruldu, militanlar yetiştirildi.

Liseli protestolarının talimatı Suriye’den verildi. Çünkü, Bora Çelik ve Elif İlhamoğlu 2015 yılı eylül ayında Suriye’ye esrarengiz bir ziyaret gerçekleştirdi.
Paralel yapı liselilere destek verdi.

ERGENEKON VE BALYOZ DÖNEMİNDEN AŞİNAYIZ

Türkiye Gençlik Birliği Genel Merkezi yazılı bir açıklama ile Star Gazetesi’ne cevap verdi.  'Korkma Star Biziz Türk Gençliği’ başlığıyla yayınlanan açıklamada; '' Cumhuriyet’e ve Atatürk’e düşmanlık, her kuvveti kaçınılmaz biçimde vatan düşmanlarının hizmetine sunar. Star Gazetesi o hizmete talip görünüyor. O zaman bu kafayla devam ederseniz “Süper beyinleri devşiriyorlar' diye üç buçuk attığınız gençliğin ayakları altında kalacağınızı bildiririz.’’ denildi.

TGB Genel Merkezi’nden yayınlanan açıklamanın tam metni ise şöyle;

Star Gazetesi bugün, “Derin İz Lisede' başlıklı manşetiyle Türkiye Gençlik Birliği’ni (TGB) ve Türkiye Liseliler Birliği’ni (TLB) hedef aldı.  

Ergenekon ve Balyoz tertipleri döneminden aşina olduğumuz bir dille ve kavram kalabalığıyla yazılan haberde doğru, yanlış bir sürü cümle sıralanmış. Her birini düzeltmeye çalışarak boşa emek harcamak yerine esasını ortaya koyacağız: Süper beyinlerden korkuyorsunuz değil mi?

0b0a220f-ea1d-4458-9ac0-03a886f7f85e.jpgTGB ve TLB Türk Gençliğinin Birleştirici Gücüdür        

Star Gazetesi’nin haber metninin içindeki bozuk Türkçe’yi, harf hatalarını, rastgele ve TGB’yi karalamak için sıralanan kelimeler dizisini bir yana koyarsak; TGB’nin eylem ve söylemleri kalıyor geride. Bunların hepsi de Atatürkçü, vatansever ve devrimci gençliğin en doğru, en meşru ve en milli eylemleridir. TGB ve TLB “Hepimiz Mehmetçiğiz' diyerek bölücü terörün üzerine yürümektedir. TGB ve TLB Cumhuriyet düşmanlarına her yerde haddini bildirmektedir. F-tipi çeteye ne liselerde, ne üniversitelerde pabuç bırakmamıştır.

Star Gazetesi, bu haberiyle bölücü terör örgütü PKK’nın ve F-tipi çetenin yüzünü güldürmeye heves etmiş görünüyor. TGB ve TLB’nin, vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin birliğine, ülkemizin bağımsızlığına, Cumhuriyetimize ve Atatürk’e sahip çıkan eylemlerinden PKK ve F-tipi çete kadar Star Gazetesi de rahatsız oluyor anlaşılan.

TGB ve TLB’yi Hedef Alan Vatan Düşmanlarına Hizmet Eder

Gericilik bölücüdür. Bugün vatan savunmasının en ön cephesinde mücadele eden gençliği hedef almak, Türkiye’yi bölmeye kalkanlara destek olmak dışında bir sonuç vermez.

İşin özü şudur: Cumhuriyet’e ve Atatürk’e düşmanlık, her kuvveti kaçınılmaz biçimde vatan düşmanlarının hizmetine sunar.

Karanlık Planımızı Açıklıyoruz!

Star Gazetesi o hizmete talip görünüyor. O zaman bu kafayla devam ederseniz “Süper beyinleri devşiriyorlar' diye üç buçuk attığınız gençliğin ayakları altında kalacağınızı bildiririz. Liselerde ve üniversitelerde süper beyinler devrimcileşiyor ve vatan savunmasında birleşiyor. TGB ve TLB yaz kampları da işte bu fikriyatın vesilesidir. “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençler' Vatan, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarının da defterini dürecektir, göreceksiniz! Liselerden ve üniversitelerden yükselen Atatürk gençliğinin sesini tıkalı kulaklarınız bile duyacak! “Karanlık' planımızı mı merak etmiştiniz? Açıklıyoruz:

Türkiye’yi böldürmeyeceğiz!

Cumhuriyeti yıktırmayacağız!Çok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'ye soruşturma!

İlgili Haberler

Güncel

Ahmet Altan'ın ilk cezaevi fotoğrafı

Güncel

Dilipak'dan Adnan Oktar uyarısı: Süreç yönetilemediği takdirde AKP'yi vurur

Güncel

FETÖ firarisi Akın İpek gözaltına alındı!

Güncel

HDP'li Buldan'dan 'terörist cenazesi' açıklaması

Güncel

Sahte altın için hırsızlık yaptı

Güncel

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci gözaltına alındı

Güncel

KHK ihraçlarıyla ilgili flaş karar!

Güncel

Veresiyeyi kabul etmeyen kadın marketçi bıçakla yaralandı

Güncel

Malatya'da iki minibüs çarpıştı: 12 yaralı

Güncel

FETÖ'ye 'ankesörlü telefon' operasyonu

Güncel

Muğla'da traktör devrildi: 5 yaralı

Güncel

Taksiciden UBER sürücüsüne sopalı tehdit!