darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

TKH: Bu saldırının zemini gericiliğin karanlık zihniyetinin taşlarıyla döşenmiştir

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) "AKP’nin gerici düzeninin ve işbirlikçi politikalarının bedelini ülkemiz ağır biçimde ödemektedir" başlığı ile yayımladığı açıklamada, katliamın AKP iktidarının Suriye politikasıyla doğrudan ilgili olduğu vurgulanırken şu ifadeler yer aldı;

"AKP’nin gerici düzeninin ve işbirlikçi politikalarının bedelini ülkemiz ağır biçimde ödemektedir

Katliamlarla geçen 2016 yılından sonra yeni yıla alçakça bir katliam haberi ile daha girilmiştir. İstanbul Ortaköy’de yılbaşı gecesinde yaşanan silahlı saldırı sonrası 39 yurttaşımızın yaşamını yitirdiği ve 65 yurttaşımızın yaralandığı yeni bir katliam daha yaşanmıştır.

Bu katliamlara alışmayacağız. Barbarca, alçakça ve haince düzenlenen bu saldırıyı lanetliyoruz, yaşamını yitiren yurttaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Bu saldırı da öncekiler gibi göz göre göre gelmiştir. Bu saldırının zemini AKP iktidarının Suriye politikasının ve gericiliğin karanlık zihniyetinin taşlarıyla döşenmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “yılbaşı kutlamalarını karşısına alan hutbeleri' yayınlanırsa, yılbaşı kutlamalarına hayır diyen gerici kampanyalar düzenlenirse, tarikat ve cemaatlerin halkın yılbaşı kutlamalarına karşı gerici siyasi gösteriler düzenlemesine izin verilirse, gericiliğin bir başka kanadının katliamlarına kapı aralanmış olur.

Bugün bir yılbaşı gecesinde toplu katliam yapan gerici zihniyet ile yılbaşı kutlamalarını karşısına alan gerici zihniyet arasında fark bulunmamaktadır.

Bu katliamın aynı zamanda AKP iktidarının Suriye politikasıyla doğrudan ilgisi bulunmaktadır. Yıllardır cihatçı gerici çeteler Türkiye üzerinden Suriye’ye sokulmuş, silahlandırılmış, ülkemize geçişlerine izin verilmiştir. AKP iktidarının yanlış Suriye politikası, bugün ülkemize katliamlar olarak dönmüştür.

Ilımlı İslam ile Türkiye rol model yapılmaya çalışılmıştı. Irak ve Suriye’de radikal cihatçı çeteler devreye sokulmuş Suriye ve Irak’ın parçalanması hedeflenmişti. Emperyalizm ve işbirlikçileri eliyle  “ılımlı-radikal İslamcılığın kullanıldığı planın' bedellerini en ağır şekilde ödeyen Irak ve Suriye halkı gibi Türkiye halkı da ağır bedeller ödemeye devam etmektedir.

Saldırı olabileceği yönündeki istihbarata rağmen cihatçı hücrelerin ülkemizdeki varlıklarını koruyabilmesi ise AKP yönetiminin zaafiyetini bir kez daha açık olarak göstermiştir.

AKP iktidarı ülkemizi yönetememektedir. AKP iktidarı gericiliğin tohumlarının daha fazla ekilmesine neden olmuştur. AKP iktidarı, cihatçı çetelerin arkasında durarak ateşi ülkemize de taşımıştır. Emperyalizmin çıkarları doğrultusunda Ortadoğu’da rol kapmak adına kapıları cihatçılara açan AKP’nin işbirlikçiliğinin bedelini ülkemiz ağır biçimde ödemektedir.

Bu katliamların önü, Emperyalizm ve Sermayenin AKP eliyle yaratmış olduğu bu işbirlikçi gerici düzenle hesaplaşıldığı ölçüde kesilecektir.

Halkımızı gericiliğe, yobaz katillere ve bunların iplerini ellerin de tutanlara karşı örgütlenmeye ve mücadeleye çağırıyoruz."

İlgili Haberler

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu

Politika

Rusya'dan Suriye için üçlü zirve açıklaması