darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

TKH'den Ovacık protestosu

Türkiye Komünist Hareketi, Tunceli'de bomba yüklü araçla adliye lojmanlarına düzenlenen terör saldırısını protesto ederek, "Ülkemizin bütün kentlerinde yapılan bombalı katliamların karşısında yer aldığımız gibi Ovacık patlayan bombalı saldırıyı da protesto ediyoruz. Ovacıkta yaralanan yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz" açıklamasında bulundu.

Türkiye Komünist Hareketi'nden yapılan yazılı açıklamada, Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde PKK'lılar tarafından bomba yüklü araçla adliye lojmanlarına düzenlenen ve 9 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili Ovacık halkına geçmiş olsun dileğinde bulunuldu. Saldırının protesto edildiği belirtilen yazılı açıklama, şöyle: "Ovacık'ta yaşanan bombalı saldırıyı protesto ediyoruz. Batıdan doğuya bir savaş coğrafyasına dönen ülkemizde bir bomba da bu kez Türkiye ilericilerinin örnek ilçe olarak gördüğü Ovacık'ta patladı. Ülkemizin bütün kentlerinde yapılan bombalı katliamların karşısında yer aldığımız gibi Ovacık patlayan bombalı saldırıyı da protesto ediyoruz. Bu saldırının yaratılmak istenen iç savaş ortamına körükle gitmek dışında bir anlamı bulunmamaktadır. Ovacıkta yaralanan yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. 

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde gerçekleşen bombalı saldırı, büyük zorluklara rağmen komünist belediyecilik adına önemli örnekler sergilemeye çalışan Ovacık'taki mücadeleye zarar vermiş, verecektir. Güneydoğu illerinde bir dizi ilçede yaşanan kent yıkımları karşımızda dururken Tunceli'nin küçük bir ilçesinde benzer bir tablonun yaratılması kabul edilebilir bir durum değildir. Suriye'de yaşanan savaşın ateşi bugün Türkiye sathına yayılmıştır. 14 yıllık AKP iktidarının yaptıkları ortadadır. Suriye'deki yıkımda büyük payı olan AKP, bugün ülkemizde benzer tablonun oluşmasında ve yaşanan ölümlerde büyük bir sorumluluk taşımaktadır. Öte yandan Suriye'de yanan ateşin Türkiye'ye taşınmasında ve kör savaşın tırmandırılmasında Kürt siyasi hareketinin payı ve sorumluluğu açıktır. Kürt sorunu, emperyalizmin elini ovuşturmasına neden olan ve emekçi halkımızı milliyetçi iki kutba iten bu kör savaşla değil, emekçilerin ortak mücadelesiyle eşitlik ve özgürlük temelinde çözülecektir"
 

İlgili Haberler

Politika

Rahip Brunson krizinde yeni gelişme

Politika

Muharrem İnce'den ekonomiye yönelik açıklamalar

Politika

Muhalifleri eleştireyim derken rezil oldu: Engin Ardıç bildiğiniz gibi...

Politika

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan HDP'li tahliye edildi

Politika

AKP'den belediyelere 'dolar' talimatı

Politika

Yandaş yazar Yusuf Kaplan: Tanzimat ve Cumhuriyet ile ayağımıza kurşun sıktık

Politika

AKP'den yerel seçim hamlesi

Politika

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı