unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Trabzonspor yöneticisi: Fenerbahçe FETÖ üzerinden şikeyi aklamaya çabalamasın

Yazılı açıklama yapan Gökhan Saral, yaklaşık 5 ay önce Türk futbolunun içinde FETÖ/PDY unsurları olabileceğine yönelik açıklamalar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalandırıldığını hatırlattı. Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonların Türkiye Futbol Federasyonu’na da uzayıp kapsamlı inceleme başlatılmış olmasının, futbolun içindeki karanlık ellerin temizlenmesi açısından önemli ve memnuniyet verici olduğunu belirten Saral, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Özellikle vurgulamak isterim ki; Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinin, kanlı darbe girişiminin ardından bu terör örgütüne karşı ülke genelinde oluşan tepki atmosferini fırsat bilerek, şike davasını 'Kumpas’ olarak topluma kabul ettirme çabaları, Trabzonspor’un 2010-11 sezonunun şampiyonu olduğu ve kupasının şikeyle çalındığı gerçeğini değiştirmez, değiştiremez. FET֒nün, Fenerbahçe Kulübü’nü veya başka kulüpleri ele geçirmek istediği iddiaları ayrı bir konudur ve kesinlikle şike davası ile karıştırılmamalıdır. Çünkü şike soruşturması, sadece Fenerbahçe’yi değil, birçok kulübü, yöneticilerini ve futbolcularını kapsamıştır."

TFF üyesi 4 kulübün, 2010-11 sezonunda şike yaptıkları için UEFA tarafından cezalandırıldığını ve yapılan itirazların da CAS tarafından reddedildiğini söyleyen Saral, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
"Her ne kadar TFF, bu kulüplere ceza vermeyip, şike ile çalınan şampiyonluğumuzun iadesine yaklaşmamış olsa da, vicdan sahibi herkes gerçek şampiyonun Trabzonspor olduğunu bilmektedir. Trabzonspor Kulübü’nün şikâyeti üzerine UEFA nezdinde başlatılan soruşturma ise, CAS’ta TFF aleyhine dava olarak sürmektedir. Ayrıca, şike davası kapsamındaki bütün deliller gerçektir. Şike ve teşvik faaliyetlerine ilişkin olarak elde edilen delillere (Konuşma kayıtları), o davada yargılanan (Fenerbahçe yöneticileri dahil) hiçbir sanık itiraz etmemiş, delillerin gerçek olduğunu kabul etmişlerdir. Şike davasındaki bütün sanıkları yeniden yargılama ile beraat ettiren İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi de, davaya kumpas dememiş, delileri de sahte değil geçersiz kabul etmiştir. Yani deliller gerçek ancak elde edilme usulleri açısından geçersiz olarak değerlendirilmiştir."

"Ceza davasından beraat kararı çıkmış olması, gerçek delillerle sahaya yansıdığı kanıtlanmış şikeyi geçersiz kılmaz, Trabzonspor’un şampiyonluğunun çalındığı gerçeğini ortadan kaldırmaz" diyen Saral, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı:
"Fenerbahçe Kulübü yöneticilerine, hepimizin tepki gösterdiği eli kanlı terör örgütü FETÖ üzerinden şikeyi aklama çabalarından vazgeçmelerini öneriyorum. Bugün ülkemiz önemli bir süreçten geçmektedir. Milletimiz FET֒nün darbe girişimi karşısında nasıl omuz omuza vermişse, tüm kulüplerimiz de Türk sporunun ve futbolun içindeki FETÖ mensuplarının temizlenmesi için omuz omuza mücadele vermelidir. Temiz futbol için atılacak ilk adımın, Trabzonspor’un 2010-11 şampiyonluğunun tescil edilmesi olduğuna inanıyorum."Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Spor

Zico Japonya'ya döndü

Spor

Milli tenisçi Büyükakçay ilk turda elendi

Spor

Abdurrahim Albayrak'tan transfer açıklaması

Spor

Sporda şiddetin önlenmesi için yeni maddeler yolda

Spor

Usain Bolt, profesyonel futbola geçiyor

Spor

Galatasaray'dan Yusuf Yazıcı açıklaması!

Spor

Beşiktaş'tan önemli açıklama: Ceza alma ihtimalimize karşın

Spor

Taraftarlar kulüp binasını bastı, yönetime el koyduğunu duyurdu

Spor

Galatasaray, 2018-2019 dış saha formasını tanıttı

Spor

Beşiktaş'tan Babel'e yeni sözleşme

Spor

Ronaldo: Juventus'ta iz bırakmak istiyorum

Spor

Galatasaray'da yeni sezon hazırlıkları