Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

'TRT Ramazanda ilahiyatçı değil veteriner çalıştırıyor'

"Özerk olması gereken, insan haklarına, inanç özgürlüğüne saygılı olması beklenen TRT, artık skandalların duyurulduğu değil, bizzat skandal olan bir kanal haline geldi." diyen CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, yaşanan son gelişmelere şu sözlerle tepki gösterdi:

Yaşananlar, 2. Ömer Tuğrul İnançer Vakasıdır

Geçtiğimiz yıllarda Ömer Tuğrul İnançer’in kadınları açıkça rencide eden ayrımcı ve aşağılayıcı dili TRT Ramazan programlarına hakimdi, önlem alınmadı ve aynı İnançer hala TRT’nin farklı kanallarında konuşmaya devam ediyor. Bu yıl ise ilahiyatçı kimliği ile programa çağırılan Mustafa Aşkar, inanılmaz laflar ederek, insanları ve insanlığı rencide eden skandal açıklamalarıyla sanki veteriner gibi bir konuşma yaptı.

Aşkar, Allah’ın yarattığı insanı hayvan diye nitelemeye çalışan, söylediğinin nereye varacağını bilmeden, ne bilim adamına ne de ilahıyatçı konumuna yakışmayan açıklamalarda bulunarak, "Hayvanlar namaz kılmaz, namaz kılmayanlar hayvandır" diyerek tüm insanlığı küçülten, insanoğlunu hayvanla eş değer inanılması zor açıklamalar yaptı.

Tüm insanlığı rencide eden bu açıklamasından dolayı kendisini şiddetle kınıyorum. Türkiyemizin ortak değeri olan,vatandaşlardan alınan paralarla yayınını sürdüren TRT artık bu tür bir skandal yayıncılık yapmaktan vazgeçmelidir.

TRT BU TİPLERLE REYTİNGİNİ Mİ ARTIRMAYA ÇALIŞIYOR?

Yayıncılığı iktidar yandaşlığı yaptıkça körelen, birçok programı reyting listesinde dibi gören TRT acaba bu gibi insanlıkdışı sözleri ekrana çıkardıkça mı öne çıkmayı hedefliyor? Vatandaş vergisini siyasi kadrolaşma ve torpil havuzuyla iç eden, kurumu adeta bir nemalanma 'çiftliği’ne çeviren TRT bu tür yayınları yapmaktan ve yaptırmaktan vazgeçmelidir. TRT insanlığın ortak değerlerini dikkate almalıdır. Ne olduğu ve ne konuşacağı bilinmeyen kişiler programa çıkartılmamalıdır.

İnsanlığı, dinimizi, en değerli ayımız olan Ramazan’ı devlet kanalında bir hakaret programına çeviren bu yayıncılık anlayışını şiddetle kınıyorum.

Şimdi merak ediyorum; acaba TRT bu ilahiyatçıyı birkaç gün sonra yine kanallarına çıkaracak mı? Bu kişiye namaz kılma ölçütü güderek insan-hayvan tasnifi yapması karşılığında ne kadar ödeme yapıldı? Kıldığımız namazın ve orucun, hiç kılmayanın ya da kılamayanın sevabından ve günahından ona ne!İnanan her bir vatandaşın kendisiyle Allah arasındaki bu ibadet etme borcundan kime ne!

NURETTİN CANİKLİ, BAYTAR KARŞISINDA SUS PUS OLDU

TRT’de başlayan skandal bugün açıkça Bakanlar Kuruluna kadar uzanmıştır. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Diyanet’ten önce TRT’yi ilgilendiren bu konuda suskunluğa gömülmüş, bu skandal açıklama karşısında hükümetin dirayetsizliğini göstermiştir.

Acaba Cumhurbaşkanı bu konuyu da iftarlarda malzemeye dönüştürür mü, acaba oruç vakti namaz ibadetini de sömürebilir miyiz diye kendini beklemeye alanlar, bugün ülke yönetmeye kalkıyor.

BAKANLAR KURULU MEHMET METİNER’İ Mİ ÖRNEK ALIYOR?

Bakanlar Kurulu, açıkça Mehmet Metiner’in her gün kendi sözünü yalanlama tiyatrosuna düşmek istemiyor. Cumhurbaşkanı bu konuda uzun vadede ne diyecek diye merakla bekliyoruz.

NAMAZ KILMAYAN AKP’LİLER NEDEN SUSTU?

Namaz kılmayan AKP’liler kendilerini hayvan yerine koyan ilahiyatçı görünümlü veteriner hakkında neden bir tek söz edemiyorlar? Bu tür skandal açıklamaları yapana karşı hem hükümet hem de iktidar vekilleri neden konuşmuyor?

TRT HAKKINDA YENİ DÜZENLEME ŞART OLDU

İktidar olmak yeminine sadık olmaktır. Yapılan yanlışlara karşı koymaktır, skandal açıklamalara vesile olan TRT hakkında inceleme başlatmak, Genel Müdürünü de hukuk çerçevesinde görevden almaktır. Bu ve buna benzer skandal açıklamaları ve programları sürekli yapmaya çalışan, devletin ve milletin kanalları olan TRT'nin çalışmasının ve tüm yapısının artık gözden geçirilmesine ihtiyaç vardır. Yakında bu konudaki kapsamlı çalışmamı kamuoyuyla paylaşacağım.

İlgili Haberler

Politika

Ankara'da gözaltına alınan üç SGDF'li tutuklandı

Politika

Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu'na ne söyleyeceği açıklandı

Politika

Demirtaş: Seçim bitti ketıl gitti denmesin

Politika

HDP'den CHP'ye İstanbul adayı önerisi...

Politika

Demirtaş'ın AİHM başvurusu 20 Kasım'da karara bağlanacak

Politika

MHP'de kesinleşen adaylar belli oldu! İşte listesi...

Politika

Gözaltıda skandal gerekçe: Suçu muhalif gazeteci Çelikkan'ın eşi olmak

Politika

Şişli Belediye Başkan Yardımcısının öldürülmesi davasında tahliye

Politika

Eski MİT'çi Basri Aktepe hakkında yakalama kararı

Politika

Akademisyenlerin gözaltına alınmasına bir tepki de TÜSİAD'dan

Politika

Akademisyenlere gözaltı... Suçlama: ‘Duran Adam'ı getirdiler

Politika

Avrupa Konseyi'nden ikinci 'Osman Kavala' operasyonuna tepki