darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

'Trump beni taciz etti!" diyen kadınlar konuştu!

ABD’nin önemli gazetelerinden New York Times, bugünkü nüshasında, Trump’ın tacizine uğradığını öne süren kadınların beyanlarına yer verdi.

Manhattanlı Jessica Leeds, Times’a yaptığı açıklamada, bir New York uçuşu sırasında Trump’la yan yana oturduğunu ve emlâk kralı Trump’ın aradaki kolçağı kaldırıp kendisine dokunmaya başladığını öne sürdü.

74 yaşındaki Leeds, iddiasına göre taciz olaylarının yaşandığı dönemde 38 yaşında olduğunu belirterek, “Ahtapot gibiydi. Elleri her yerimdeydi. Bu bir saldırıydı' dedi.

Leeds, kalkıştan 45 dakika sonra “Trump’ın memelerine dokunduğunu ve elini eteğinin altına götürmeye çalıştığını' söyledi.

Trump’a ait emlak şirketinde resepsiyonist olarak çalışan 22 yaşındaki Rachel Crooks ise Cumhuriyetçi adayın kendisini asansör beklerken dudaklarından öptüğünü iddia etti.

2005 yılında yaşanan olayı anlatan Crooks, “Çok uygunsuzdu. Bunu yapabilecek kadar önemsiz olduğumuı düşünmesine çok üzülmüştüm' dedi.

İKİ KADIN DA ŞİKÂYETÇİ OLMADI

Haberde, iki kadının da başlarından geçen olayı yetkililere bildirmedi, yalnızca aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştığı aktarıldı.

Leeds, Trump kendine dokunduğunda çok kızmış ve sarsılmış. Anlatımlarına göre hemen first-class bölümünden ayrılıp ekonomi sınıfı kısmına geçmiş.

Yaşadıklarını geçen yıl Trump’ın başkanlık kampanyasına start verdiği döneme kadar büyük oranda aklından çıkardığını söyleyen Leeds, “Davranışı karakterinin derinliklerinden geliyor. Ona oy vermeyi düşünenlerin bunun üzerinde düşünmelerini isterim' dedi.

Crooks ise iddiasına göre Trump’ın tacizine uğradıktan sonra erkek arkadaşına gidip histerik bir şekilde ağlamaya başladı. Trump’ın daha sonra modellik ajansına geçmesini istediğini söyleyerek, telefon numarasını istediğini öne süren Crooks, “fakat sonrasında hiçbir haber gelmediğini' de sözlerine ekledi.

Trump’ın kampanyası ise “haberin tamamen hayal ürünü' olduğunu savundu. Trump’ın kampanyasından İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan iki kaynak, New York Times gazetesine karşı hukuki mücadele başlatacaklarını söyledi.

Geçen Cuma günü Trump’ın kadınlar hakkında müstehcen ve küfürlü şeyler söylediği bir video ortaya çıkmıştı.

Trump, sözleri nedeniyle özür dilemiş ancak konuşmalarını “soyunma odası sohbeti' diye tanımlamıştı.

İlgili Haberler

Dünya

Çileklere iğne koyan şüpheli yakalandı!

Dünya

Tesla ABD'de Adalet Bakanlığı tarafından soruşturuluyor

Dünya

Yunanistan'da olaylı ırkçılık karşıtı gösteri

Dünya

Florence kasırgasında 1,7 milyon tavuk telef oldu

Dünya

ABD'den düşürülen Rus uçağına ilişkin açıklama

Dünya

ABD öncülüğündeki koalisyondan Menbiç açıklaması

Dünya

Irak'ta polis otobüsüne saldırı: 2 ölü, 15 yaralı

Dünya

Macron'un adına sahte e-posta hesabı açan kişiler yargılanacak

Dünya

İsrail Gazze'ye ateş açtı: 3 Filistinli hayatını kaybetti

Dünya

İsrail askerleri Gazze Şeridi'ndeki göstericilere ateş açtı: 2 ölü

Dünya

iPhone polis memurunun hayatını kurtardı

Dünya

Alman istihbaratında deprem!