darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Yılmaz Polat

AKP Fetöden sıyrılabilir mi?

09.10.2016 09:32

Türkiyede siyasi partiler Fetö üzerinden politika yapıp parti içinde bile rakiplerini kamuoyu gözünde küçük düşürüp harcamaya  çalışıyor.

Son zamanlarda AKP beraber yürüdüğü eski ortağı Fethullah Gülenin günahlarını CHPye yükleme gayreti içinde. 

Son olarak AKPli eski Bakan Yalçın Akdoğan, Fetönün siyasi hamisi Kılıçdaroğluna cevabımdır başlıklı resimli bir yazı yayınladı.

Akdoğan, Fetö ile mücadelenin kızıştığı dönem 2013 sonlarıdır. Dershane tartışmalarının gündemde olduğu o günlerde Fetöcüler bir kara kampanya yürüttüler diyor ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlunun 2013 yılı Aralık ayında Washingtonda Gülenin ABDdeki tüm derneklerinin başkanı (Turkic American Alliance) Faruk Tabanı ziyaret ettiğini yazıp bir de resim yayınladı.

Kılıçdaroğlunun o ziyaretini izledim.

Resmi programına Washingtonda eklendi ve yanlış yapıldı.

Ancak bu AKPnin Fethullah örgütleriyle ilişkisini ne aklar nede tüm suçu CHPye yükler.

Yalçın Akdoğanın 11 Ocak 2013 (cuma) günkü Star Gazetesinde Hudeybiye örneği ne anlatıyor? başlıklı bir yazısı var.

Yalçın Akdoğan, İmralı görüşmeleriyle başlayan süreçte siyasi ve toplumsal destek büyük önem taşıyor. Fethullah Gülen hocaefendinin sulh hayırdır, hayır sulhtadır şeklindeki çıkışı toplumsal destek için çok büyük bir önem ifade ediyor. Hocaefendinin sulhun önemini vurgularken verdiği Hudeybiye örneği çok anlamlıdır diyor.

Bu yazı Fethullah Gülen sitesinde de yayınlandı

(http://fgulen.com/tr/turk-basininda-fethullah-gulen/fethullah-gulen-hakkinda-kose-yazilari/2013-kose-yazilari/33945-yalcin-akdogan-star-hudeybiye-ornegi-ne-anlatıyor)

Gelelim ABDde tüm Fetö derneklerini çatısı altında toplayan Turkic American Associationsın Başkanı Fetöcü Faruk Tabanla AKPnin Ağır Toplarının  görüşme fotoğraflarına;

 

1- Tayyip Erdoğan

1-086.jpg

2-Abdullah Gül

2-086.jpg

3-Ahmet Davutoğlu

3-061.jpg

4-Bekir Bozdağ

4-046.jpg

5-Melih Gökçek

5-022.jpg

Tencere dibin kap kara

 

Eğitim