Çok Okunanlar

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

Trump yemin törenine çağıracak sanatçı bulamıyor

Barack Obama bir parti organize ettiğinde herkes geliyordu: Sinema sektörünün kaymak tabakası, dünyaca ünlü popstarlar, efsanevi müzisyenler, talk show programcıları, komedyenler ve en başarılı sporcular... Obamaların Beyaz Saray'daki davetine katılmaya herkes can atıyordu. Donald ve Melania Trump için aynı şeyi söylemek görünüşe göre pek mümkün olmayacak. Cumhuriyetçi Başkan ile ABD'nin ağırlıklı olarak sol liberal görüşlü sanat dünyası arasındaki uçurumun ne kadar derin olduğunu Trump'ın yemin töreni üzerinden görmek mümkün.

Törene katılamayacağını açıklayan isimler arasında en ağırı Elton John'un tepkisi oldu. Trump'ın ekibinin BBC'ye Britanyalı şarkıcının törene katılacağını açıklaması üzerine Elton John'un Sözcüsü bunu kesin bir dille yalanladı. Beach Boys, Dixie Chicks, Britanyalı şarkıcı Rebecca Ferguson ve İtalyan tenör Andrea Bocelli Amerikan medyasında çıkan haberlere göre Donald Trump'ın Amerikan Kongre Binası'ndaki yemin törenine katılmayı reddeden diğer isimler arasında.

Bazı müzisyenler açısından Trump'ın sahne alacağı bir etkinliğe katılmak bahis konusu bile değil. Yemin törenine katılımıyla ilgili kendisine bir rezervasyon acentasından teklif gelen DJ Moby tepkisini Instagram hesabından verdi. "Hahahahaha,bekle, Hahahaha, gerçekten mi?" diye yazan DJ Moby şöyle devam etti: "Hâlâ gülüyorum.' Sanatçı, ancak Trump vergi beyannamesini kamuoyuyla paylaştığı takdirde teklifi değerlendirmeye alabileceğini ifade etti.

Broadway şarkıcısı Jennifer Holliday ise törene katılmayı önce kabul etti ancak sevenlerinin yoğun eleştirisi üzerine daha sonra kararını değiştirdi. Holliday katılma kararının bir hata olduğunu açıkladı.

"Ünlü istemiyorum halkı istiyorum"

Donald Trump ise bu tepkilere karşı soğukkanlı bir tutum sergilemeye çalışıyor. Washington Times'ın haberine göre “Gitmeyeceklerini söyleyen ünlülerin çoğu davet edilmedi' diyen Trump "Ünlüleri istemiyorum halkı istiyorum' ifadelerinde bulundu.

2008 yılında Obama'nın yemin törenine Forest Whitaker, Denzel Washington, Tom Hanks ve Samuel L. Jackson gibi ünlü Hollywood aktörleri katılmıştı. Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan Bruce Springsteen, Jon Bon Jovi, U2, John Legend ve Beyoncé gibi müzisyenler sahne almış, tören bir partiye dönüşmüştü.

 

Amerikan sanat dünyasında Obama'nın vedası da üzüntüyle karşılandı. Aktris Sharon Stone Obama'nın Chicago'daki veda konuşması sonrasında Twitter hesabından "Seni özleyeceğiz' diye yazdı. Star Trek dizisiyle ünlenen George Takei Obama'nın konuşmasıyla "ne kadar batmış olduklarını' fark ettiğini belirterek "Elveda, ey kaptan, bizim kaptan! Tanrılar bizi korusun' diye yazdı. Dünyaca ünlü talkshowcu Ellen DeGeneres de "Twitter'da seni ne kadar sevdiğimi ifade etmeme yetecek yer yok' dedi.

 

İlgili Haberler

Dünya

APEC Zirvesi tartışmalı geçti: Sonuç bildirisi yayımlanmadı

Dünya

Macron: Avrupa daha güçlü olmalı ve daha bağımsız hale gelmeli

Dünya

Hindistan'da kasırga felaketi: 33 ölü

Dünya

Belçika'da sadece kadınlardan oluşan özel kuvvet kuruluyor

Dünya

İngiltere Başbakanı May: Görevden alınırsam AB'den çıkış süreci uzar

Dünya

Irak yaptırım altındaki İran'la takas yoluyla ticaret yapacak

Dünya

Fransa sarı yelek ile sarsıldı!

Dünya

Trump'tan yeni Kaşıkçı açıklaması

Dünya

California'daki yangınlarda ölü sayısı 71'e yükseldi

Dünya

Afrika'da az gelişmişliğin sebebi: Sömürge parası

Dünya

Fransa'da akaryakıt zammı protesto edildi

Dünya

Sarayda hızla yükselen 'gölge adam'