darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

Trump'ın cinsiyetçi söylemlerine tepkiler artıyor

Trump’a tepki gösterenlerin başında kendi karısı ve kendi Başkan Yardımcısı adayı Mike Pence de yer alıyor. Melania Trump, eşi, Donald Trump’ın 11 yıl önce söylediği kadınlara yönelik saldırgan ve aşağılayıcı sözlerin kabul edilemez olduğunu, bir kadın olarak kendisinin de bu sözlerin saldırganca olduğunu kabul ediyor. Melania Trump, bu açıklamalarına karşın seçimlerde Trump’a olan desteğini geri çekmiyor, bunu da 'Ne de olsa kendisi bir lider’ diyerek açıklıyor. Melania Trump, Amerikan kamuoyundan kocasının özrünü kabul etmelerini istiyor. Trump’ın kadınlara yönelik sözlerinin kabul edilemez olduğunu açıklayan başka bir Cumhuriyetçi Partili kişi de, Trump’ın ABD Başkanı seçilmesi durumunda Başkan Yardımcısı olarak aday gösterdiği Mike Hence. Hence de, “Bir eş ve baba olarak, Trump’n 11 yıl önce söylediği kadınlar betimleyen sözlerin saldırganca. Bu sözleri görmezden gelemem, savunmam da' diyor. Pence, Trump’ın özür dilemesinin de memnunluk verici olduğunu belirtiyor. 

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak seçimlere yaklaşık 1 ay kala, The Washington Post gazetesinin ortaya çıkararak yayınladığı ve ABD’de bir çok televizyon kanalında gösterilen video ve ses kayıtlarında, Trump’ın kadınlara yönelik müstehcen sözleri dikkat çekiyor. Kayıtlarda, Trump’ın 2005 yılında 'Access Hollywood’ adlı televizyon programının sunucusu Billy Bush ile bir otobüste yaptığı sohbet yer alıyor. Videoda Trump ve Bush, bir otobüsün içinde yaka mikrofonlarının açık olduğunun farkında olmadan sohbet ediyor. Bu sırada otobüsün dışında bulunan kamera, ikilinin konuşmasını kayıt altına alıyor. Sohbet sırasında Trump’ın evli bir kadınla ilişkisini, kendisinin nasıl kadınlardan hoşlandığını, zengin ve popüler bir kişi olmanın kadınlara yaklaşmayı kolaylaştırdığını anlattığı kayıtlarda, kadınlar hakkında müstehcen içerikli sözleri de duyuluyor. Daha sonra Trump ve sunucu Bush’un otobüsten inerken görüntüleri kameralara yansıyor.

ABD’de skandal olarak nitelendiren kayıtların ortaya çıkmasıyla birlikte, Trump’ın istifa etmesi ve başkanlık yarışından çekilmesini isteyenlerin sayısı da çığ gibi artıyor. Cumhuriyetçiler, Trump’a 'Ülkenin iyiliği için, Cumhuriyetçi Parti’nin Hillary Clinton’ı yenebilmesi için, kenara çekil. Yenilgin kaçınılmaz’ çağrısı yapıyor.

İlgili Haberler

Dünya

Bolton: İran'ı Suriye'den çıkarma konusunda Rusya, İsrail, ABD hemfikir

Dünya

Hollanda'da Apple mağazasında tablet patladı: 3 yaralı

Dünya

ABD'den 'Irak' uyarısı: ABD vatandaşları için tehlike oluşturuyor

Dünya

'ABD darbeyi tekrarlamak istiyor'

Dünya

Mısır'dan ekonomi yönetimi: Ekonomiye tehdit oluşturan sitelere yasak, girenlere hapis cezası

Dünya

Türk karikatüristin çizimi İtalya'yı birleştirdi

Dünya

Kolombiya'dan vatandaşlara sevişmek için saat uyarısı

Dünya

Yüzme festivali: 4500 kişi nehirde yüzdü

Dünya

Irak Federal Mahkemesi seçim sonuçlarını onayladı

Dünya

İran'dan yeni savaş jetleri tanıtımı

Dünya

Kerkük-Erbil karayolu bugün yeniden trafiğe açıldı

Dünya

İsveç'te inekler çıplaklar plajına girebilecek: İnsanlar kadar ineklerin de hakkı