darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

'CHP İstanbul'a Akşener'i aday gösterebilir'

Trump'ın çok tartışılan sözleri...

AKP'nin üstü kapalı biçimde, havuz medyasının ise açıktan desteklediği 'Cumhuriyetçi' aday Donald Trump ABD Başkanlığı seçimini kazandı

Başkanlık seçimi geride kalırken, akıllarda Donald Trump'ın adaylığı sürecinde sarfettiği ve yoğun tepki çeken sözleri kaldı. 

İşte Trump'ın  müslümanlar, kadınlar ve daha niceleri hakkında çok tartışılan sözleri...

'MÜSLÜMANLAR ABD'YE GİRMESİN'

Trump, yaptığı bir açıklama ile ABD yönetimine Müslümanların tümünün ülkeye girişini yasaklama çağırısında bulunmuştu. Trump, seçimi kazanması durumunda müslümanların ülkeye girişini bir süre durduracağını söylemişti.

 "Planı" büyük tepkiyle karşılaşmasına rağmen sözlerinin arkasında durmuş, birçok Müslüman arkadaşının fikrini "parlak ve harika" bulduğunu öne sürerek, 'Ben hayatınızda karşılaşabileceğiniz en az ırkçı kişiyim; Ben Müslümanlara iyilik ediyorum' ifadelerini kullanmıştı.

'BASINÇLI SU İLE SORGULAMAYI GERİ GETİRİRİM'

Trump, 11 Eylül’den sonra CIA’in terör zanlılarını sorgulamak için kullandığı, basınçlı su ile sorgulama işkence yöntemi waterboarding’i geri getireceğini söylemişti.

'MEKSİKA SINIRINA DUVAR'

 

 

Göçmenlerin ülkeye girişini engellemek için Meksika sınırına bir duvar öreceğini söyleyen Trump'ın bu sözleri de büyük tepki çekmişti.

CLİNTON'A 'İĞRENÇ KADIN' DEMİŞTİ

Trump, Hillary Clinton ile son kez tartışma yapmak üzere karşı karşıya geldiği canlı yayında, Clinton’a yönelik “Sen ne kadar iğrenç bir kadınsın' sözlerini kullanmıştı.

DAHA DA ESKİYE GİDERSEK...

1991: 'güzel bir popo parçası’ 

George W. Bush'un ABD Başkanı olduğu zamanlarda Trump, Esquire dergisine medya hakkında şöyle konuştu: " Biliyorsun, genç ve güzel bir popon olduktan sonra [onların] ne yazdığı önemli değil." 

1997: 'Bütün kadınlar servet avcısı'  

"Geri Dönüş Sanatı" adlı kitabında, evlilik öncesi anlaşmalar üzerine yazan Trump, "Temelde üç çeşit kadın ve tepkisi var. Biri gelecekteki kocasını çok seven iyi bir kadın, prensip olarak anlaşmayı imzalamayı reddediyor. Bunu tamamen anlıyorum, ama adam her durumda bunu reddetmeli ve başka birini bulmalıdır. Diğeri, evlilik öncesi anlaşmayı imzalamayı reddediyor çünkü enayinin kendi avucunda olduğundan kuşku duymadan, fakirliğini fırsat bilmeyi ümit ediyor. Aynı zamanda -üçüncü olarak- olumlu bir izlenim bırakmak için açıkça ve hızlıca evlilik öncesi anlaşmayı imzalayacak ve verilen parayı alacak kadınlar var.' ifadelerini kullanmıştı. 

7 Mart 2006: 'Ivanka kızım olmasaydı...'

 

ABC News’in haberine göre, 2006 yılında Trump; “Eğer Ivanka kızım olmasaydı, belki onunla çıkabilirdim' dedi. Kendine gelen Trump, daha sonra bunun bir 'şaka’ olduğunu söyledi. 

2007: Angelina Jolie hakkında...

 

Larry King’in CNN şovunda Trump, Jolie için “Gerçekten güzelliği anlarım. Ve onun güzel olmadığını söyleyeceğim. Miss Universe ve Miss ABD’ye sahibim. Çok sayıda değişik -güzel- şeye sahip olduğumu kastediyorum ve o güzel değil.' demişti.

2011: Kadın gazeteciye “köpek' demişti

New York Times köşe yazarı Gail Collins ,Trump’ın iflası hakkında yazmış,  Bunun üzerine Trump, kendi makalesinin bir kopyasını kadının resmini çerçeve içine alıp üzerine 'köpeğin yüzü!’ yazılmış olarak Collins'e göndermişti.

2012, 3 Nisan: Trans tartışmasında penisi hakkında şaka yaptığı zaman

2012 yılında Miss Universe yarışmacısı Jenna Talackova girişte trans statüsünü bildirmediği için yarışmadan kovulmuştu. Talackova’nın avukatı Gloria Allred, hiç kimsenin anatomisini göstererek Trump'tan erkekliğini “kanıtlamasını' istemediğini söylediğinde ABD başkanı adayı Trump, "kanıtlayabileceğini" ifade ederek şöyle konuştu: “Gloria’nın çok etkileneceğini düşünüyorum.'  

8 Ağustos 2015: Fox spikeri Megyn Kelly'ye: Sürtük

 

Fox spikeri Megyn Kelly son zamanlarda ABD Başkanlık kampanyasının tartışmalarına ev sahipliği yapmış ve Trump'a hakkındaki cinsiyetçi suçlamaları sormuştu. Tartışmadan sonra Trump, Twitter’da sunucuya 'sürtük’ diye seslenmişti.

9 Eylül 2015: Yüzünden dolayı hiç kimsenin Carly Fiorina için oy vermeyeceğini söyledi

 

Fiorina, eski Hewlett Packard patronu ve Trump’ın Cumhuriyetçi rakip adayı. Rolling Stone’a göre Trump rakibi hakkında şöyle dedi: "Onun yüzüne bakın. Herhangi biri onun için oy verir mi?"

İlgili Haberler

Dünya

SANA, İdlib'de 'kimyasal saldırı' mizanseni videosunu paylaştı

Dünya

'Müslümanlara yönelik 'nefret suçu' yasalardan çıkarılsın'

Dünya

Brezilya'da Hizbullah operasyonu: Bir kişi gözaltına alındı

Dünya

Rusya'dan Kırım'a S-400 sevkiyatı

Dünya

AKP'li Erdoğan'ın ABD ziyaretinin detayları belli oldu

Dünya

Irak'ın güneyindeki protestolara Aşure molası

Dünya

3. havalimanı işçileriyle uluslararası dayanışma

Dünya

Kasıtlı ev yakıp anne ve 3 çocuğunun ölümüne neden olan dadı idam edildi

Dünya

Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan kritik İsrail açıklaması

Dünya

Theresa May'den AB'ye sert Brexit yanıtı

Dünya

ABC Özel | Alman İstihbarat Şefi gitti dertler bitti mi?

Dünya

Gana'da sel 34 can aldı