Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Trump'ın da kaseti patladı

Emlak zengini Trump, 'televizyon yıldızı’ olduğu 2005’te kaydedilen görüntülerde, kadınlar hakkında aşağılayıcı ifadeler kullanıyor; onlara sarkıntılık etmek ve öpmeye çalışmakla övünüyor.

Trump, “Bir yıldız olduğunda kadınlara ne istiyorsan yapabilirsin' diyor. Cumhuriyetçi aday kaydın yayınlanması sonrası özür dilerken, Demokrat rakibi Hillary Clinton “Bu adamın başkan olmasına izin veremezsiniz' dedi.

'EVLİYDİ, ONA ÇOK YÜKLENDİM’

Washington Post’un yayımladığı kayıtta, Trump 'Access Hollywood’ isimli programın sunucusu Billy Bush’la bir otobüste konuşuyor. Cumhuriyetçi aday bir kadından söz ederek, “Onun üzerine gittim ve başarısız oldum. Bunu itiraf ediyorum. Evliydi ve ona çok yüklendim' diyor.

Trump, “Ona sanki bir hayat kadınıymış gibi yüklendim. Fakat o noktaya varamadım. Ve evliydi. Sonra onu bir anda yeniden gördüm. Şimdi büyük memeleri var… Görüntüsünü tamamen değiştirmiş' diye konuşuyor.

'ONLARI HEMEN ÖPMEYE BAŞLIYORUM’

Trump sohbetin devamında, Bush’a çekici kadınların kendisini 'otomatikman etkilediğini’ ve onları genelde öpmeye çalıştığını anlatıyor. Cumhuriyetçi aday, “Onları hemen öpmeye başlıyorum. Beklemiyorum bile. Ve bir yıldız olduğun zaman bunu yapmana izin veriyorlar. Ne istiyorsan yapabilirsin' diyor. Trump sohbete, müstehcen ifadelerle devam ediyor.

ÖZÜR DİLERKEN BILL CLINTON’A YÜKLENDİ

2005 yılında, 'Access Hollywood’ programının ekrana yansımayan kayıtlarında yer alan bu kaydın yayımlanması ABD’de ortalığı karıştırdı. Kasım ayındaki seçimlere günler kala yaşanan bu olayla oy kaybetmesi beklenen Trump, kaydın sızdırılması sonrası özür diledi. Cumhuriyetçi aday açıklamasında, rakibi Hillary Clinton’ın eşi Bill Clinton’ın başkanlığındaki seks skandallarını da hatırlatarak, “Bu, soyunma odalarında yapılanlara benzeyen bir sohbet ve yıllar öncesine ait. Bill Clinton, golf sahasında benimkilerden çok daha beter sözler söylemişti. İncittiğim kimse varsa, özür dilerim' ifadesini kullandı.

Videoda konuşmaları duyulan spiker Bush da kendi adına utandığını söyleyerek, “Bu bir bahane değil ama 11 yıl önceydi. Ben gençtim, olgun değildim ve sohbeti sürdürerek aptallık ettim. Çok üzgünüm' dedi.

CLINTON: KORKUNÇ

Kaydın yayınlanması Amerikan siyasetini karıştırdı. Cumhuriyetçi partinin önde gelen liderleri Trump’ı kınarken, Demokrat Başkan adayı Hillary Clinton da rakibine Twitter’dan “Bu adamın başkan olmasına izin veremezsiniz' sözleriyle yüklendi. Clinton Trump’ın açıklamalarını 'korkunç' diye niteledi.

İlgili Haberler

Dünya

Fransa Dışişleri Bakanı: Biz de hızlı bir şekilde birçok yaptırım uygulayacağız

Dünya

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

Dünya

Brexit 300 yıllık anlaşmazlığı yeniden alevlendirdi

Dünya

Orta Avrupa Üniversitesi, Avusturya'ya taşımaya hazırlanıyor

Dünya

Trump, Kelly ile çalışmaya devam edecek mi?

Dünya

Brexit'ten sonra Ankara Anlaşması'nın akıbeti ne olacak?

Dünya

Almanya Suudi Arabistan'a silah ihracatını durdurdu

Dünya

'Afganistan barış görüşmelerine hazır'

Dünya

Fransa'daki protestoya Türklerden ‘davullu zurnalı' destek

Dünya

'Son ihtiyacımız olan şey onlara prezervatif yağdırmak'

Dünya

Suudi Kralı: Veliaht Prens 'insan kaynakları ve gençlerle' ilgilenecek

Dünya

Greenpeace aktivistleri, eylem yaptıkları gemide alıkondu