darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

SDF-Şam görüşmelerine ilişkin Kürt yetkiliden ilginç açıklama!

TSK'ya 300 pilot alınacak

265 pilotun Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) atılmasının ardından, sivil okullardan mezun olan pilotların TSK bünyesine alınmasına yönelik başvuru işlemleri cumartesi günü başlıyor. TSK’ya sivil kaynaktan 250-300 pilot alınması planlanıyor. Milli Savunma Bakanlığı, sivil pilot alımına ilişkin dün ilan yayımladı.

Habertürk'ten Murat Gürgen'in haberine göre başvurular 3-18 Eylül tarihleri arasında internet yoluyla yapılacak. Adaylar 7 aşamalı elemeden geçirilecek. İlk aşamada ön sağlık muayenesi yapılacak. Ardından fiziki yeterlilik değerlendirme testi, kişilik değerlendirme testi, psikomotor testi, mülakat, nihai karar kurulu ve son olarak da genel sağlık raporu aşamaları tamamlanacak. 7 aşamayı geçenler, askeri uçak veya helikopterlerde pilotluk eğitimine alınacak.

18 YIL MECBURİ HİZMET

Pilotluk eğitiminde başarılı olanlara meslek hayatında alınacak diğer eğitim, kurs, yurtdışı görev gibi sebeplerle ilave edilecek yükümlülükler hariç olmak üzere 18 yıl mecburi hizmet uygulanacak. Eğitimde başarılı olamayan ve diğer sınıflarda muvazzaf subay olarak devam etmeye istekliler için 3 yıllık deneme süresi uygulanacak. Bu süre içinde ayrılanlardan herhangi bir tazminat alınmayacak. Bu kişiler 3 yıldan sonra 10 yıllık mecburi hizmet süresine tabi olacak. Başvuran adaylarda FETÖ/PDY, PKK ve IŞİD örgütleriyle kendisi, eşi, annesi, babası, kardeşlerinin herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmama koşulu aranacak.

HAVA HARP OKULU’NA ÖĞRENCİ

Yeni kurulacak Milli Savunma Üniversitesi bünyesine giren Hava Harp Okulu’na üniversitelerde 1, 2 ve 3. sınıfı tamamlayan öğrencilerin alınmasına ilişkin ilanlar da yayımlandı. Hava Harp Okulu’na havacılık ve uzay, elektronik, bilgisayar ve endüstri mühendisliği dalları öğrencileri başvurabilecek. 2 ve 3. sınıf öğrencileri, 2016-2017 eğitim- öğretim yılının ikinci döneminde dersbaşı yapacak. Üniversitelerinde 1. sınıfı tamamlamış öğrencilerin eğitimi ise 2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci yarı yılında başlayacak.

İlgili Haberler

Güncel

Eski ABD'nin Ankara Büyükelçisine kritik görev

Güncel

Emek meslek örgütleri: Krizi emekçiler değil patronlar ödesin!

Güncel

Edremit Körfezi'nde 3 kilometrelik bayram trafiği

Güncel

BİM, İPhone'ları rafa kaldırdı ama o markayı unuttu

Güncel

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Güncel

4 yaşındaki torununa ateş ettiren dede hakkında yeni gelişme

Güncel

Bakan Çavuşoğlu: 2 başkonsolosluğu yeniden açacağız

Güncel

İstanbul Boğazı'nda faciadan son anda dönüldü

Güncel

İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda 'FETÖ' operasyonu: Gözaltılar var

Güncel

'İmar Barışı' mağdur etti: Evleri yıkılan yurttaşlar çadırlarda yaşıyor

Güncel

FT: Trump, Brunson krizini seçimler için kullanıyor

Güncel

Bursa'da zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var