darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Tüm muhaliflerin sesini duyuracağız

Türkiye’deki ana akım medyaya karşı, yeni bir kanal kuruldu. Gazeteci- yazar Merdan Yanardağ’ın kurduğu “TELE 1', “biz gerçeği eğmeden, bükmeden; bilgiyi karartmadan insanların bilme hakkını sağlayacak bir çizgi izleyeceğiz. Çünkü gerçeğin kendisinin devrimci olduğuna inanıyoruz' ifadelerini kullandı. Şimdilik Kültür Türk adıyla yayın yapan “TELE 1' kanalının Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Türkiye’nin televizyon izleme sıralamasında günde 5 saat ile dünyada birinci sırada olduğuna dikkat çekerek, “Biz, dar bir yayın politikası izlemeyeceğiz. Aksine, merkezdeki kitleyi de kucaklayacak bir yayın çizgimiz olacak. Emekten yana, Türkiye’nin tüm muhalefet güçlerinin sözcülüğünü yapan bir kanal olacağız. Türkiye’nin faşizan diktatörlüğe sürüklendiği böyle bir dönemde, medya alanındaki direnme noktasını oluşturmak istiyoruz' diye konuştu.

GERÇEĞİN KENDİSİ DEVRİMCİDİR

TELE 1’in kadrosunda Emre Kongar, Tuncay Mollaveyisoğlu, Banu Güven, Enver Aysever, Haluk Şahin, Ümit Zileli gibi isimlerin olduğuna dikkat çeken Yanardağ, şöyle devam etti: “İyi bir kadro ile çıkıyoruz, bu kadronun karşısında direnecek bir kanal yok. Çünkü bugün Türkiye’de yasaklı insanlar var kanallara çıkması yasaklı olan. Biz herkesin sesini duyuracağız. Türkiye dünyada günde 5 saat televizyon izleme oranı ile dünyada en fazla televizyon izlenen ülke ve bugün insanların temel ihtiyacı gerçekleri öğrenmek. Gerçeği eğmeden, bükmeden; bilgiyi karartmadan insanların bilme hakkını sağlayacak bir çizgi izleyeceğiz. Çünkü gerçeğin kendisinin devrimci olduğuna inanıyoruz.'

Uydu ve D-Smart üzerinden yayın yapan TELE 1 kanalında yer alacak diğer isimler ise şöyle: Defne Sarısoy, Musa Özuğurlu, Ataol Behramoğlu, Duygu Özel, Haluk Şahin, Sinan Meydan, Ömer Ödemiş, Merdan Yanardağ, Nahit Duru, Yılmaz Polat, Derya İzbul, Mehmet Güç, Necati Yıldırım, Gürsel Doğan, Atakan Sönmez, Çağlar Tekin, Alev Doğan, Tayfun Talipoğlu, Yılmaz Polat, Cüneyt Ayral.

İlgili Haberler

Medya

Ahmet Hakan'dan 'Anti-Amerikancılık' dersleri

Medya

Cumhuriyet gazetesine zam

Medya

CNN Türk'te bir dönem sona eriyor

Medya

TRT yine skandala imza attı!

Medya

Gazeteciliği de böldüler! Nurcular'dan haremlik-selamlık gazetecilik semineri

Medya

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, cezaevindeki gazetecilerin bayramını kutladı

Medya

DİSK Basın İş: TL'deki değer kaybı gazetelerde kağıt sıkıntısına neden oluyor

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya

Medya

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan 'hassasiyet' açıklaması

Medya

Erdoğan'ın 'boykot çağrısı' Uykusuz kapağında