darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

Tuncay Akatay ölümüyle Saray'ın ne ilgisi var?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada, bahçıvan Tuncay Akatay'a otomobille çarparak ölümüne neden olan Sinan Badar hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını öne sürdü. Tekin, "Kazayı yapan bu cinayeti işleyen güçlü bir şahsiyet, aynı zamanda sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisi olduğu tespit edildi. Araç 8'e 8 kusurlu olmasına, sigortası olmamasına rağmen hangi güç, kuvvet bu cinayeti işleyen bu şahsı serbest bıraktı?" dedi.

TBMM'de basın toplantısı yapan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, geçen 21 Haziran'da Ankara'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden, CHP Genel Merkez'inde bahçıvan olarak çalışan 39 yaşındaki Tuncay Akatay'ın ölümüne neden olan sürücü Sinan Badar hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını ileri sürdü. Tekin, kazada tüm kusurların sürücü Sinan Badar da olduğunu vurgulayarak '0909PM7' plakalı Beyaz Rusya tescilli otomobilin kaza sonrası fotoğraf ve kaza tutanaklarını kürsüden gösterdi.

Gürsel Tekin şöyle konuştu:

"Kazayı yapan, bu cinayeti işleyen güçlü şahsiyetin aynı zamanda sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisi olduğu tespit edildi. Kazadan hemen sonra bu şahıs karakola gider gitmez, hemen iki bakan, bazı milletvekillerinin arayıp 'Geçmiş olsun' demesi üzücü bir tablodur. İsterdik ki aynı bakan, milletvekilleri cinayette ölen arkadaşımızın ailesini de aramış olsalardı. Kazadaki araç çok pahalı. Beyaz Rus plakalı. Sigortası yok. Hangi yöntemlerle girilmiş onu bilmiyoruz, araştıracağız. Bu araç bilindiği gibi güçlü bir araç olduğu için asgari 200 kilometre hızla gitme ihtimalinin yüksek olduğu, o hızla böyle kazanın olacağını uzman kişiler söylüyor. Araç 8'de 8 kusurlu olmasına, sigortası olmamasına rağmen hangi güç, kuvvet bu cinayeti işleyen bu şahsı serbest bıraktı. Merak ediyoruz. Sonuna kadar bu meselenin takipçisi olacağız. Tutanak ve raporlar mevcut. Çok konuşulan ODTÜ yolunun orada Mobese, kamera sistemleri vardır. Derhal savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu vatandaşın alkollü olup olmadığıyla ilgili de bilgimiz yok. Bu fotoğraflara baktığınızda bir kişiye vurularak aracın bu hale gelmeyeceğini hepiniz iyi biliyorsunuz. Araç şu anda trafikten men edilmiş. Sarayın müteahhidi olduğu bilinen şahsın Ruslarla ilişkisinin iyi olduğunu bu aracı 2018 kadar kullanma durumu raporları olduğunu görebilirsiniz. Cinayeti işleyen Sinan Badar. Bu süreç paranın saltanatı. Sıradan vatandaş için iki bakan, üç milletvekilini aramayacağını bilirsiniz."

İlgili Haberler

Güncel

Sedanur'dan acı haber geldi!

Güncel

FETÖ soruşturmasında 12 tutuklama

Güncel

Ahmet Hakan'dan, Berat Albayrak'a açık mektup

Güncel

2 bin 700 yıllık antik kente AVM!

Güncel

Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 18 yaralı

Güncel

3. havalimanı Erdoğan'ın dediği tarihte açılmayacak!

Güncel

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: Yaralılar var

Güncel

'Kriz psikolojik' diyorlar! Çocuğuna okul kıyafeti alamayan baba intihar etti

Güncel

Ankaralılar yarına dikkat!

Güncel

Umumi tuvalete dolardaki artış nedeniyle yüzde 50 zam geldi!

Güncel

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

Güncel

Ev sahibi kiracı kavgasında kan aktı: Ölü ve yaralılar var