Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Turist hesaba itiraz etti mekan sahipleri saldırdı

Olay, geçtiğimiz günlerde Taksim’de yaşandı. İddialara göre İstiklal Caddesi'nde yürüyen Arap turiste yaklaşan bir kişi, hanutçuluk yöntemiyle onu kendi eğlence mekanlarına götürmek için dil döktü. "Eğlence mekanına gidelim. Beğenmezsen çıkar gidersin" diyerek turisti ikna etti. Hanutçu ile Arap turist, mekana gider gitmez bir masaya oturtuldu. Sipariş vermeden masa meyve ve çerezlerle donatıldı. Mekan çalışanları turistin masasına iki kadın getirdi. Kadınlara içecek verildi.

ARAP TURİST DARP EDİLEREK 2500 LİRASI ALINDI

İstemediği halde gelişen bu durumdan rahatsız olan turist, mekandan ayrılmak isteyince çalışanlar ’hesabı ödeyip gidebilirsin’ dediler. Hesap ödemek istemeyen Arap turist, bir odaya çekilerek darp edildi. Turistin üzerindeki 2 bin 500 lira alındıktan sonra mekandan çıkmasına izin verildi.

ÜÇ KİŞİYE KARŞI TEK BAŞINA

Mekandan çıkan turist, İstiklal Caddesi’nde sabit nöbet tutan çevik kuvvet polislerine olayı anlatmak istedi. Ancak polisler ile arasında dil problemi çıkınca, turistin yardımına yoldan geçmekte olan Halil Akay yetişti. Çevik kuvvet polisleri polismerkezine gidip şikayetçi olmaları gerektiğini söyleyince Akay, Arap turist ile Taksim Polis Merkezine doğru yola koyuldu. Polis merkezine giderken yanlarına üç kişi yaklaştı. Halil Akay’a "Bu adamı nereye götürüyorsun" diye sordular. Halil Akay da "Turistin eğlence mekanında fazla parası alınmış onun için polis merkezine götürüyorum" deyince, sonradan mekan çalışanı olduğu öğrenilen bu kişiler, "Sen bu adamı götürme. O mekana geldi yedi içti normal hesap aldık" dedi. 

Çalışanlardan birinin turiste bir miktar para verdiği görüldü. Halil Akay ile mekan çalışanları arasında yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Üç kişi Halil Akay’ı tekme tokat saldırdı. Üç kişinin saldırısına uğrayan Akay tek başına tekme ve yumruklara karşılık verdi. Kendisine yardımcı olan kişinin darp edilmesine aldırış etmeyen Arap turist ise olay yerinden uzaklaştı. Tüm yaşananlar güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi.

 

Kavga sonrası Arap turist ile Halil Akay, Taksim Polis Merkezine giderek şikayette bulundular.

 

İlgili Haberler

Güncel

TSK'den Kuzey Irak'a hava harekatı

Güncel

Kara Cuma indirimleri ne zaman?

Güncel

Flormar işçilerine 'muhbirlik davetinde bulunan' bir broşür dağıtıldı

Güncel

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov savunma yapmadı

Güncel

Korkunç tablo... 8 ayda 21 bin çocuk hamile kaldı!

Güncel

İşçilerin kaldığı prefabrikte yangın

Güncel

Abdullah Cömert davasında karar açıklandı

Güncel

'Hz. İsa'nın kutsal kasesi Antakya'da' iddiası

Güncel

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Güncel

Kadıköy'de 2 kadın, 1 metre çukura battı

Güncel

Bu da oldu... İstanbul'da balerin heykeline cinsel saldırı

Güncel

Başkan Ali Kılıç: Maltepe'yi Maltepeliler yönetiyor