Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

MHP'li başkan adayından rakiplerine: Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar

Türk Hava Kurumu'nda skandallar bitmiyor

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi’nde yaptığı açıklamada hedef ve stratejilerini belirlediklerini ifade etti. Atılgan, “Bu doğrultuda tüm iş ve süreçleri yeniden yapılandırıp daha modern bir THK inşa edeceğiz' diyerek yeni dönem programlarını açıkladı. Bugüne kadar yaptıkları işleri tek tek sıralayan, yaptıklarıyla “övünen', birçok ilkten bahseden Atılgan her yıl 60 binden fazla gence tamamen ücretsiz havacılık kursları verdiğinden ve dünya üzerinde bu faaliyetleri ücret talep etmeden yapan başka bir kuruluş olmadığından dem vurdu.

Önce yaptıklarını övdü sonra baklayı çıkardı: Maaşları ödeyemiyoruz

Kürşat Atılgan, ilkleriyle, başarılarıyla övdüğü THK’nın içinde bulunduğu zorlukları aşmak, toparlanmak ve güçlenmek için yeniden yapılanma süreci içine girdiğini söyleyerek “Kadrolarımızda çok ciddi şişkinlikler var. O nedenle zaman zaman maaş ödemelerinde sıkıntılar oldu' dedi.

CNN Türk’ün haberinde yer alan bilgiye göre yüzde 30’larda olacağı iddia edilen işten çıkarmaları “İnsan kaynağımızı ihtiyacımız çerçevesinde yeniden belirliyoruz' diye tarifledi, “Bu durum sürdürülebilir değil. Her zor duruma düşen şirket gibi THK da bu açıdan gerekli düzenlemeyi yapmak zorundadır. 2017 başına kadar THK’nın gerek personel, gerek satınalma, gerek insan kaynakları, finans ve muhasebe alanında direktör düzeyinde teşkilatlanma neticesinde yeniden yapılanması sağlanacak' dedi.

THK nasıl bu hale getirildi?

THK’nın ismini olağan dışı faaliyetleri sebebiyle kısa süre önce 2014 yılında kurum başkanı Osman Yıldırım ve oğlu Emre Yıldırım’ın “suç gelirlerini aklama' ve “rüşvet' suçlamaları ile tutuklandıklarında duyduk. Ardından 2016 Nisan’ın da THK’ya bağlı THK Üniversitesi Rektörü’nün aylık 110 bin lira “ortalama'ya ulaşan maaşıyla. Kuruma bağlı üniversite 2011 yılında alınan 100 milyon TL’lik kredi ile kurulmuştu.  'Yeniden yapılanma’ya giderek çalışanlarının neredeyse yüzde 30’unu işten çıkarması beklenen kurum o dönem çalışanlarının maaşlarını 6 aydır ödemiyor ancak rektörüne her ay “ortalama' 110 bin TL maaş verebiliyordu. Bu bilgiler ışığında yeniden yapılanmanın anlamı  da daha net anlaşılabiliyor. 

İlgili Haberler

Güncel

Hababam Sınıfı'nda oyuncularından Tayfun Akalın yoğun bakımda

Güncel

Kadın Meclisleri'nden cinsel istismar genelgesine tepki

Güncel

Evi vaktinde teslim edilmeyen müşteri parasını faiziyle alacak

Güncel

Lunchbox konkordato talep etti

Güncel

Denizli'de düşen eğitim uçağının yeri tespit edildi

Güncel

Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı

Güncel

Kara Cuma indirimleri ne zaman?

Güncel

Flormar işçilerine 'muhbirlik davetinde bulunan' bir broşür dağıtıldı

Güncel

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov savunma yapmadı

Güncel

Korkunç tablo... 8 ayda 21 bin çocuk hamile kaldı!

Güncel

İşçilerin kaldığı prefabrikte yangın

Güncel

Abdullah Cömert davasında karar açıklandı