unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Türkiye, Almanya ve ABD ile rehine pazarlığında'

 HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, “Özellikle Almanya ve ABD ile son bir ayda bir rehin pazarlığı yapılıyor. Almanya ile 'kendi ülkendeki Gülencileri iade et, ben de Deniz Yücel’i ve Büyükada’da yakalanan insan hakları savunucularını iade edeyim’ pazarlığına girişiliyor' dedi.

Yıldırım, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD ile vize krizine ilişkin Yıldırım, “Vize krizi ile ilgili olarak yapılmış olan celallenmiş şahin sözlerin dahi yankısı bitmeden hemen ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı yola çıkarılıp ABD’ye gönderiliyor. Bir yandan beylik laflar edip, restleşmeler içerisine girip mağduriyetler yaratıp diğer yandan ise arka kapı siyasetini zorluyor olmak ancak iç politikadaki yanlışlıkların üzerini örtmek üzere kurgulanmış dış politikanın sonucu olabilir' dedi.

Yıldırım, İdlib Operasyonu’na ilişkin de şu değerlendirmelerde bulundu:

“İdlib’le ilgili alınmış karar ile Fırat Kalkanı Operasyonu’nun hiçbir ilgisi yoktur. Türkiye, Şam’ın ve Moskova’nın kara gücü olarak giremediği yerlere Suriye’nin ve Rusya’nın kara gücü olarak öne sürülmüştür. Rusya’nın ve Putin’in bir satranç ustası olduğunu, bizim ülkeyi yönetenlerin de zeka oyunlarında çok kabiliyetsiz olduğunu biliyorduk ama bu kadar ucuz bir şekilde bu ülkenin evlatlarını, bu ülkenin askerlerini Putin’in kendi kara gücü haline getirip bu kadar ucuz kullanabileceğini hiç düşünmemiştik.'

“REHİN PAZARLIĞI YAPILIYOR'

“Rehin pazarlığı' yapıldığı iddiasında bulunan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Özellikle Almanya ve ABD ile son bir ayda bir rehin pazarlığı yapılıyor. Almanya ile 'kendi ülkendeki Gülencileri iade et, ben de Deniz Yücel’i ve Büyükada’da yakalanan insan hakları savunucularını iade edeyim’ pazarlığına girişiliyor. ABD ile ise 'ver papazı yani Fethullah Gülen’i al papazını’ deme noktasına gelmiş olan bu rehin ve rövanşizm politikasının açığa çıkardığı bir şey var, siz bütün uluslararası topluma şunu itiraf etmiş  oluyorsunuz, Türkiye’de yargı siyasi iktidarın güdümündedir.

Bu ülkenin geldiği nokta bürokrasi muz cumhuriyeti bürokrasisine dönmüştür. Ekonomisi ucuz iş gücü ve iş cinayetleri ve vergi cumhuriyetine dönmüştür. Teknikte, yatırımda beton cumhuriyetine dönmüştür. Eğitimde ise çocuklarını bir kobay olarak kullanan bir cumhuriyete dönmüştür.'

ABD BÜYÜKELÇİSİNİN AÇIKLAMALARI

Bir basın mensubunun, “ABD Büyükelçisinin 9.5 aydır terör saldırısı olmadı, sözü bir tehdit olarak yorumlandı. Siz nasıl değerlendirirsiniz?' sorusuna da Yıldırım, “O zaman John Bass başka bir ülkede yaşamış. Bu ülkede son 9 ayda bin 500’e yakın insan öldü, saldırılarda' yanıtını verdi. 

 Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Güncel

8 işçi kokudan hastanelik oldu

Güncel

Zehirlenen işçilere psikolojik baskı: Kapıda çevik kuvvet bekliyor

Güncel

3 askeri hakim meslekten ihraç edildi

Güncel

OHAL kaldırıldı ama...

Güncel

Dün tahliye edilen belediye başkanı, bugün gözaltına alındı

Güncel

Onur Hamzaoğlu için sosyal medya kampanyası

Güncel

Reina katliamı davasında ara karar

Güncel

Adnan Oktar tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Güncel

Kayseri'de 'FETÖ' operasyonu: 7 gözaltı

Güncel

102 göçmen ve 19 cenaze Mersin'e getirildi

Güncel

Aliağa'da 700 işçinin zehirlenmesine sadece o parti tepki gösterdi!

Güncel

İstanbul'da yağmur faciası: 1 ölü, 1 yaralı