", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Türkiye bu katillere neden sahip çıkıyor?'

Ömer Ödemiş/ABC Gazetesi

Suriye ordu birlikleri 10 gün kadar önce başlattığı geniş kapsamlı bir operasyonla, Halep kentini 4 yıldır işgal eden ve kenti cehenneme çeviren cihatçı terör gruplarını hezimete uğrattı. Kentin doğu kısmında bulunan bir mahallede sıkışan ve sayıları 5 bin kadar olduğu belirtilen cihatçı teröristin anlaşma gereği Halep kentini terk ederek İdlib kentine gitmesi kabul edildi.

Yandaş medya büyük bir çaba ile Halep’ten 20 otobüsle tahliye edilenlerin sivil olduğunu söyleyerek, kamuoyunu yanıltmaya ve toplum vicdanını yanlış bilgi ile etkilemeye çalışıyor. Anlaşma açıktır. Silahlı terör grupları ellerindeki ağır silahları bırakarak, Suriye ordu birliklerinin kontrolü altında Halep kentinden çıkartılarak İdlib kentine götürülecektir. Anlaşma budur.

Özellikle siviller konusunu bilinçli olarak yalan söylenerek, kamuoyu yanıltılmak isteniyor. Halep kentine uzunca süredir canlı kalkan olarak kullanılan siviller kentin batı kısmına, yani ordunun kontrolünün olduğu bölgeye sığınmaktadırlar. Bu ana kadar hiçbir sivil Türkiye’nin herhangi bir sınır noktasına gelip, Türkiye’ye geçmek istememiştir. Aksine ordu birliklerinin bulunduğu bölgeye ulaşan sivillerin sevinçleri değişik yayın organları tarafından dünya ile paylaşıldı.

15494157_1209104812460520_217244630_n.jpg

TÜM GÜRÜLTÜ CİHATÇILARI KURTARMAK İÇİN

Gerici örgütlenmelerin, yandaş medyanın ve AKP hükümetinin, tüm çırpınışları; sayıları 4 bin 500 civarında olduğu belirtilen silahlı cihatçı grupların Halep kentinden sağ olarak kurtarılması için. Türkiye hükümeti yandaş medya aracılığıyla, bir anlamda suç ortağı olduğu cihatçı grupları tüm dünyaya “sivil halk' olarak sunmaya çalışıyor.

CİHATÇILAR SINIRDA 'KORUMAYA' ALINIYOR

Halep’ten ve diğer kentlerden tahliye edilen cihatçı katiller İdlib kentine taşınıyor. Bu kent Türkiye sınırına çok yakın bir yerde. Hatay’ın Altınözü ilçesinin hemen yanı başında olan bu kent, yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce Türkiye’den giren cihatçı güçler tarafından işgal edilmişti. Sayıları yaklaşık olarak 10 bin civarında olduğu iddia edilen değişik örgütlere mensup Cihatçı terör grupları bu kenti Türkiye’nin desteğiyle birlikte yönetmekte ve bir anlamda askeri bir üs olarak kullanıyor. AKP Hükümeti bu kenti “güvenli bölge' iddiasıyla güvenceye almak için uğraşıyor.

Diğer bir ifadeyle, bu kentteki silahlı terör gruplarının hamiliğine soyunarak, elinin altında tutmaya, ihtiyaç duyduğunda kullanmak için mevzilendirmeye çalışıyor.

Sınırımızın yanıbaşında bu kadar katille ne yapmayı düşünüyoruz?

Bu katilleri nere de ve nasıl kullanmayı düşünüyoruz?

Bu katiller, Suriye ordusu İdlib kentine operasyon düzenlediğinde, Türkiye’ye mi taşınacaktır?

Sözün özü; Türkiye için çok tehlikeli bir süreç daha yeni başlıyor gibi.

AA'nın Halep'ten geçtiği porpaganda görüntüsü:

 Çok Okunanlar

JP Morgan'dan AKP'ye rest: Damadın çok fazla zamanı yok

Melih Gökçek'ten tarihi çark!

Muharrem İnce: Hiç kimsenin sesi çıkmıyor

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

AKP'liler görevde: 'Atatürk'e küfreden çarşaflı' provokasyonu

İlgili Haberler

Dünya

İsrail uçakları Suriye'deki askeri tesisi vurdu!

Dünya

Belçika, 16 olan cinsel ilişki rıza yaşını 14'e indirdi!

Dünya

Ruhani: Aslanın kuyruğuyla oynama, pişman olursun

Dünya

İsrail'de LGBTİ'ler greve gitti

Dünya

Peygamber olduğunu iddia eden sağlık çalışanı, ölüyü diriltemeyince gözaltına alındı!

Dünya

Almanya ordusuna AB vatandaşlarının katılması tartışılıyor

Dünya

Avusturya, ehliyet sınavında Türkçe seçeneğini kaldırdı

Dünya

Ankara'dan gelen uçak indikten kısa süre sonra Kabil Havaalanı yakınında patlama

Dünya

Singapur'da zorunlu askerlik tartışması sürüyor

Dünya

Rusya, Suriye'de iki İHA vurduğunu duyurdu

Dünya

Afganistan'da Cumhurbaşkanı yardımcısına suikast girişimi

Dünya

Ölüyü diriltemeyen 'sahte peygamber' gözaltına alındı