darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Türkiye Sanatçılar Birliği: İmam Hatipler din adamı, TSK asker yetiştirir

Türkiye Sanatçılar Birliği Genel Başkanı ve Orkestra Şefi İnci Özdil imzası ile yayınlanan açıklama şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve halkımız büyük bir tehlike atlatmıştır. 15 Temmuz gecesi millet, ordu ve emniyet güçlerimiz el ele kenetlenmiş, tek yürek olmuş, birlikte dimdik mücadele vererek Amerikancı işgal hareketini yerle bir etmiştir.

İmam Hatipler Din Adamı, TSK Asker Yetiştirir

Amerikan Siyasal İslam Projesi FET֒nün, dini kullanarak TSK, emniyet güçlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin içine yuvalanmış gerici bir kalkışmaya neden olmuştur.

Hâl böyle iken, imam hatip okulu mezunlarını TSK’ya alarak TSK’nın laik düzenini dine dayalı bir düzene devşirmeye çalışmak Türk ordusunu din esaslı bölüp parçalamak demektir.

Askerî ve Harp Okulları Kapatılamaz

Binlerce yıllık geleneği olan askerî liselerin ve harp okullarının kapatılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na ve YÖK’e devredilmeleri istenmektedir. Bizler yıllardır üniversitelerimize hükümetlerin atadığı FET֒cü rektörlere karşı mücadele etmekteyiz. Okul kitaplarımızdan ATATÜRK’ü ve Kurtuluş Savaşı’nı çıkartmaya çalışan, hatta buna cüret eden Milli Eğitim Bakanlarına karşı savaş vermekte iken eğitimde birlik kanunu gibi Cumhuriyetimizin devrim kanunlarını yok sayan bir anlayışa, göz bebeğimiz olan askerî liseleri ve harp okullarımızı, böyle gel-git siyasetlere emanet etmemiz asla mümkün olamaz.

Genelkurmay Başkanlığı Sivilleştirilmemelidir

Askerlik mesleğinin kurumu olan Genelkurmay Başkanlığı'nın sivilleştirilmeye çalışılmasını doğru bulmuyoruz.Ordumuz kaygan zemin olan siyasetin içine asla sokulamaz. Genelkurmay Başkanlığımızın ayrı bir kurum olarak kendi yasasını ve varlığını siyasetten uzak bir şekilde koruması gerektiğine inancımız tamdır.

82f38665-5fae-4786-937c-97e32c3e9e1f.jpg

ABD'nin İlk Hedeflerinden Biri Her Zaman Jandarma Olmuştur

Jandarma Genel Komutanlığı’nın kapatılmasını ve İçişleri Bakanlığına bağlı basit bir genel müdürlük haline dönüştürülmesini, amacını aşan bir karar olarak değerlendiriyoruz. Jandarma Genel Komutanlığı NATO’ya dâhil olmayan komutanlıklarımızdan biridir. Türkiye’de terörle mücadele ve asayiş bu kadar önemli iken Türkiye’nin kılcal damarı olan Jandarma Genel Komutanlığı’nın kapatılmasının çok yanlış ve tehlikeli olduğunu düşünüyoruz.              

GES Komutanlığı Genelkurmay'a Geri Verilmelidir

Sürekli istihbarat zaafından söz edildiği şu günlerde MİT’e bırakılan GES komutanlığının derhal Genelkurmay Başkanlığı’na geri verilmesini istiyoruz.

Kahraman Komutanlarımız Tekrar Göreve Çağırılmalıdır

Ergenekon, Balyoz gibi FET֒cü kumpas davalarla TSK’dan ayrılan ya da emekli edilen kahraman subay ve astsubaylarımızın tekrar TSK’da görevlerinin başına getirilmeleri gerektiğine inanıyoruz.

MİLLET-ORDU EL ELE!

TSK, Türk milletinin bu coğrafyada yaşam kaynağıdır, hepimizin soluk almasını sağlar. TSK’yı ve Türk milletini siyasal İslamcı Amerikancı darbe girişiminden kurtaran yine TSK’nın temelini oluşturan ATATÜRKÇÜ, vatansever, devletine ve milletine bağlı kahraman subay, astsubay ve askerlerimiz olmuştur.

Ordumuz Türk Milletinin Hayat Damarıdır

ATATÜRK’ümüzün kurduğu göz bebeğimiz ordumuzu gelip geçici bakanların, siyasilerin emrine sunmak ve hiyerarşik sıralarını siyasi müdahalelere açık hale getirmek irtica ve bölücülüğü TSK’nın içine sokmak demektir ki, bu son derece tehlikeli bir durumdur. Böyle bir uygulama sadece Amerika’nın ve Türkiye düşmanlarının yüzünü güldürecektir.

Yaşadığımız bu tehlikeli coğrafyada Türk milletinin tek güvencesi Atatürk’e ve Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı güçlü ordumuzdur. Orduyu özelleştirmek, bütünüyle sivil iradeye teslim etmek bu dokuyu bozacağı gibi ordumuzu milletin bağrından koparacaktır.

Ordumuz Türk milletinin hayat damarıdır.

Yanlış karar ve siyasetlerle hebâ edilemez. Türkiye’nin kurtuluşu güçlü ordumuzla birlikte tek bir tek yolda, yılmadan ilerlemekle mümkündür. O da, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in kurucu felsefesi ve iradesidir.

Türkiye Sanatçılar Birliği Görev Başında!

Türkiye Sanatçılar Birliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü, laik, tam bağımsız Atatürkçü kurucu felsefesi ve iradesini canı pahasına savunmaya devam edecektir.

Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin zaferleri bizim zaferlerimizdir. Zaferlerimizin destanlarını yazan, şanlı Türk tarihini eserleriyle yaşatan, zaferlerle dolu varlığımızı yüreklerinden çıkan sanatsal yaratılarıyla tüm dünyaya duyuran Türkiye Sanatçılar Birliği görev başındadır.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sanatçılarıyız!

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün askerleriyiz!

İNCİ ÖZDİL

ORKESTRA ŞEFİ

TÜRKİYE SANATÇILAR BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI

İlgili Haberler

Kültür Sanat

Çankırı'da 8.5 milyon yıllık gergedan fosili bulundu

Kültür Sanat

Bu hafta 9 film vizyona girecek

Kültür Sanat

Edremit Kitap Fuarı'nda 'Komünist Başkan' izdihamı…

Kültür Sanat

100. yılı anısına... 'Müzeyyen'

Kültür Sanat

Soul müziğin efsanesi Aretha Franklin hayatını kaybetti

Kültür Sanat

Tarih kokan müzeler bayramda açık olacak: İşte ziyaret saatleri...

Kültür Sanat

Nuri Bilge Ceylan TIFF Onur Listesi'nde

Kültür Sanat

Çeburaşka'nın yaratıcısı Eduard Uspenskiy hayatını kaybetti

Kültür Sanat

Sovyetlerin en ünlü çizgi film karakterlerinin yaratıcısı hayatını kaybetti

Kültür Sanat

Liam Gallagher Türkiye'de ilk konserini verdi

Kültür Sanat

2. Edremit Kitap Fuarı başladı

Kültür Sanat

İşte 70 milyon izlenen video: Paraşütle atlarken gitar çaldı