Çok Okunanlar

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

'Türkiye'de bayram değil yas var!'

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Atatürk Havalimanı’na yapılan terör saldırısının ardından Osman Gazi Köprüsü'nün açılışında yapılan kutlamalara tepki gösterdi.

Hakverdi'nin açıklaması şöyle:

28 Haziran gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı’na IŞİD’li teröristler tarafından saldırı düzenlenmiş ve 44 insan hayatını kaybederken yüzlerce kişi yaralanmıştır. Son 1 yılda ise 12 büyük saldırı olmuş 300’e yakın kişi hayatını kaybetmiştir. Bütün saldırılara rağmen ne hükümet ne bakanlar ne de bürokratlar istifa etmemiştir. Üstüne bir de yayın yasakları getiriliyor, halka bilgi verilmiyor ve davalara gizlilik kararı alınıyor. 

Saldırılar ve saldırılar sonrası yaşananlar sadece bunlarla kalmıyor! İktidar, kendi sorumluluğunu muhalefete yıkarak bir de algı operasyonları yürütüyor. Saldırıdan hemen sonra AKP’li vekillerin attığı tweetler, yaptığı açıklamalar ve hiçbir şey olmamış gibi normal yaşamlarına devam etmeleri artık kabul edilemez boyutlara gelmiştir. Sadece yaşananlar bunlarla sınırlı değil!

Saldırı günü veya sonrasında düğüne giden bakanlar, başka ülkelerin krallarının ölümü için yas ilan edenler, son saldırı sonrası ise Başbakanın önce “güvenlik zaafiyeti yoktur' açıklaması ertesi gününde ise 'şenlik’ havasında açılışlar yapmaktadır. Osmangazi Köprüsü’nün açılışında Binali Yıldırım’ın “Bugün bir bayram. Bayram öncesi bir bayram yaşıyoruz. Teröre karşı en güzel cevap işte burada sayın cumhurbaşkanım. İşte bu dev eserdir en güzel cevap.' konuşması iktidarın durduğu yeri göstermektedir.  Binali Yıldırım şunu bilmelidir ki ne dün ne de bugün bizler için bir bayram yoktur. Biz YASTAYIZ.. Türkiye’de bayram değil YAS vardır. Çünkü gözü yaşlı analar, babalar, eşler, çocuklar yastadır. Binali Yıldırım, Başbakan olarak bakanları ile birlikte acılı aileleri ziyaret edip olayı aydınlatmak yerine açılışlarda boy göstermekte ve halkının yas tuttuğu günlere bayram demektedir. Bu çürümüşlüğün göstergesidir. 

Peki, sadece Yıldırım mı bayram havasında geçiriyor bu günleri? Tabi ki, hayır. Mesela AKP milletvekilleri, Osmangazi Köprüsü için iktidar kulisinde temsili açılış yaptı. Yetmedi TBMM Genel Kurulu’nda konuşan AKP Grup Başkanvekili skandal bir açıklama yaparak "Hayret bir şey ya! En ufak bir şeyde 'Hükümet istifa etmedi' Türkiye'ye önerdiğiniz çözümler bunlar mı?" demiştir.

Yani 44 can, AKP için 'ufak’ bir şeyden ibarettir.  Saldırı için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef gösterenler de, böyle bir saldırıda “bir gün kendileri benzer bir terör eyleminde can verirler' diyen de, abartmayın diye halka tepki gösteren 'jöleli danışmanı’ da, selfie çeken bakanları da unutmayacağız..

İktidar bunları yaparken, dünyada olanlar ise bir kez daha AKP İktidarına insanlık dersi vermiştir.  Türkiye Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve Bakanları Körfez Köprüsü açılışı için kutlama düzenlediği saatlerde Paris'teki Eyfel Kulesi'ne Türkiye bayrağı yansıtılmış, Kanada Federal Parlamentosu'nda bayrak yarıya indirilmiştir. Euro 2016’da ise Polonya ve Portekiz arasındaki çeyrek final maçında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırılar nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuştur.  Bir çok yerde protesto eylemleri ve anmalar düzenlenmiştir. Kısacası dünyada birçok yerde YAS varken AKP İktidarı 'bayram’ havasındadır. 

Son saldırı ve sonrasında yaşananlar göstermektedir ki; Bizler katledilen canlarımız için yas tutarken; AKP, bayram yapmaktadır!                                              

İlgili Haberler

Politika

Kritik teklif Meclis'ten geçti

Politika

MHP'den 'af' çağrısı

Politika

Gerici Akit'in hedef gösterdiği yayınevinden yanıt! Ayrıntı'dan destek...

Politika

'ABD'den Kaşıkçı cinayetindeki rolleri yüzünden 17 Suudi vatandaşına yaptırım'

Politika

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'ndan randevu istedi

Politika

Baltayla saldıran serbest bırakıldı...Atatürk heykeline bugün yeni saldırı

Politika

Bakan Akar'dan bedelli açıklaması

Politika

HDP PM üyesi Can Memiş tahliye edildi

Politika

HDP binasına saldıran kişi AKP'li yöneticinin kardeşi çıktı

Politika

Muharrem İnce adaylık için son noktayı koydu

Politika

İyi Partili Özdağ'dan ittifak açıklaması

Politika

Merdan Yanardağ: Bir millet kahramanlarını köpeklere boğdurursa, o millet ayakta kalamaz