darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Tutuklanan askeri lise öğrencilerinin ailelerinden açıklama: Kandırıldılar...

 

Açıklama yapan öğrenci velisi Sabit Çayır, “Biz çocuklarımızı vatana ihanet etsin, darbe yapsın diye göndermedik. Kime teslim ettik, devlete. Sonuç, darbeciyiz. Yok böyle bir şey. Sizden ricamız da biz vatan haini değiliz. Gerekirse bir ay yatarız, iki ay yatarız, bir bedel ödenecekse öderiz, ödemeye de razıyız. Ama bizim çocuklarımız vatan haini değil, darbeci de değil. Yaşın yanında kuruyu da yakmayın lütfen' şeklinde konuştu.

'SUÇLU İLE SUÇSUZU AYIRALIM'  

Vatandaşlara da seslenen Çayır, “Ben halkımızdan rica ediyorum. Bize herkes darbeci gözüyle bakıyor, değiliz arkadaşlar. Buradaki polis neyse benim çocuğum da aynı. Ben Sarıgazi’den çıkmasaydım durum belki farklı olacaktı. Tankların önüne yattı buradaki ailelerin çoğu, diğer yarısı da dışarıdaydı. Bakarken suçlu ile suçsuzu ayıralım. 14 yaşındaki çocuk ne darbesi yapar? Tanımını bilmeyen çocuk darbe mi yapar? Tamam süreç, eyvallah biz sürecin sonuna kadar yanındayız. Ama inanıyoruz bizim çocuklarımız suçsuz, alet edildiler. Zaten alet edenler de şu anda içerdeler' diye konuştu.

'10 GÜNDÜR HABER ALAMIYORUZ'

Bir başka tutuklu öğrecinin annesi olduğunu belirten Döndü Çayır ise, “10 gündür çocuğumuzdan bir haber alamıyoruz. Birisi çıksın bize bir bilgi versin. 'Şurada’ desin. 3 gün biz hastanelerde yattık. Birisi çıksın desin 'çocuğunuz’ şurada. Bir kere olsun görüştürsün görelim çocuklarımızı. Kandırılmışsa bulsunlar çıkarsınlar çocuğumuzu. Böyle olmaz. Onlar çok küçük. Onların yürekleri dayanmaz' dedi.

'EVCİ  ÇIKMASI GEREKENLER BIRAKILMALI'    

Uğur Arifoğlu ise, “Okula kandırılarak çağırıldı. Kimisine 'kokteyl var’ denildi, kimisine 'Fenerbahçeli futbolcu getiriliyor’ denildi. Bunlar bu suça bu şekilde teşekkül etse neden bu şekilde çağırılsın. Cuma günü evci çıkması gerekenler kesinlikle bırakılmadı. Normal şartlarda bütünlemeye kalan öğrencilerin cuma günü çıkıp, pazartesi günü sınava girmesi gerekiyordu. Onu da bırakmadılar, sebep olarak, 'biz sizi cumartesi-pazar burada daha iyi çalıştıracağı’ demişler' şeklinde konuştu.

Açıklama sırasında polisin çevrede önlem aldığı görüldü.

İlgili Haberler

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Güncel

Sulama kanalına düşen çoban boğuldu

Güncel

Maltepe'de silahlı soygun

Güncel

'Türkiye yıl sonunda NATO'dan çıkabilir'

Güncel

FSM'de trafik kazası: 1 ölü

Güncel

ABD'den Türkiye'ye yeni yaptırım sinyali!

Güncel

Kur artışı elektrik üretimini de vurdu

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü 38 yaralı

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı