darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Tutuklu gazetecilerin isimlerini tek tek okudu

Can Dündar'ın önümüzdeki salı günü yeniden gözaltına alınacağı iddialarına ise Yarkadaş, “Umarım, Can Dündar'a ilişkin böyle bir komplo kurmaya kalkmazsınız çünkü bu komployu kurarsanız bunun da altında kalır, tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalırsınız.' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, halen cezaevinde tutuklu bulunan 32 gazetecinin isimlerini tek tek TBMM Genel Kurulu kürsüsünde okudu. Bütçe görüşmelerinde CHP Grubu adına söz alan Yarkadaş, “Sayın milletvekilleri, elimde iktidarınızın yarattığı kara bir tablo var. Şöyle bir göstereyim. Ali Konar, Beritan Canözer, Erdal Süsem, Erol Zavar, Ferhat Çiftçi, Feyyaz Irmak, Gurbet Çakar, Gültekin Avcı, Hamit Dilbahar, Hatice Duman, Hidayet Karaca, Kamuran Sunbat, Kenan Karabil, Mazlum Dolan, Mehmet Baransu, Mesut Aslan, Mikail Barut, Mikdat Algül, Yusuf Keskin, Mustafa Gök ve ismini saymaya zamanımın yetmediği tam 32 kişi. Bunlar Can Dündar ve Erdem Gül'ün serbest kalmasıyla birlikte sayıları 32'ye düşen gazeteciler.' dedi.

AKP Milletvekili Mehmet Metiner'in “El insaf' demesine Yarkadaş şu şekilde cevap verdi: “Ülkemiz uluslararası kuruluşların araştırmalarına göre hapisteki tutuklu gazetecilerin sayısının en üst olduğu bir yerde görünüyor. Bu gerçeğe rağmen, Mehmet Metiner 'El insaf' diyebiliyor. 'El insaf' demek yerine, 'Basın özgürlüğü kırmızı çizgimizdir' diyenlerin bunun gereğini yerine getirmesi gerekiyor.'

'TÜKÜRDÜĞÜNÜZÜ YALAMAK ZORUNDA KALIRSINIZ'

Can Dündar ve Erdem Gül'e 92 gün boyunca eziyet yapıldığını ifade eden Yarkadaş, “Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla birlikte 2 gazeteci özgürlüğüne kavuştu. Ancak Can Dündar ve Erdem Gül'ün serbest bırakılmasının ardından Bülent Arınç'ın 'troliçe' dediği ahlaksızlar hemen harekete geçti, Can Dündar'ın önümüzdeki salı günü yeniden gözaltına alınacağını ve Fethullah Gülen Cemaati bağlamında yapılacak bir operasyonda tutuklanacağını yazdılar.' şeklinde konuştu.

AKP'li Mehmet Metiner'in, “Barış, senin bu paralel severliğin nereden geliyor?' diye sataşması üzerine Yarkadaş, “Bunlardan birinin Cumhurbaşkanlığında danışman olduğunu da tespit etmiş bulunmaktayız. Umarım, Can Dündar'a ilişkin böyle bir komplo kurmaya kalkmazsınız çünkü bu komployu kurarsanız bunun da altında kalır, tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalırsınız.' ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında

Politika

Bedelli askerlikte ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Politika

Çavuşoğlu, Çinli mevkidaşı ile görüştü!

Politika

Erdoğan yeniden aday gösterildi