unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ünlü şeyh 'Dr. Abdülletif Selefi' yasak aşkıyla yakalandı

Rudaw’ın haberine göre; önce ilişki yaşadığını inkar eden Dr. Abdülletif Selefi (47), Çawan Soran (23) adlı öğrencisiyle arasında geçen diyalogun internete düşmesiyle zor günler yaşıyor.

Çawan Soran, söylenenlerin iftira olduğunu savunarak, “Dr. Abdülletif’in çok düşmanı var. Ben sadece onun öğrencisiyim. Aramızda her hangi bir ilişki yok' demişti.

Ardından, Dr. Abdülletif’in Facebook ve Telegram üzerinden öğrencisine gönderdiği çok sayıda romantik mesaj yayımlandı. Rudaw’a konuşan amcası, Çawan Soran ile Dr. Selefi arasında imam nikahı olduğunu söyledi.

Olayların iyice büyümesinin ardından Çawan Soran, Rudaw’a yazdığı mektupla selefi Şeyhi ile aralarındaki aşkı itiraf etti.

ESKİ EŞİNDEN NASIL AYRILDI?

8 Eylül 2013 tarihinde evlendiği Orvan adlı eski eşiyle başından beri sorunlar yaşadıklarını söyleyen Çawan Soran, nasıl ayrıldıklarını şöyle anlattı:

“Yaşım küçük olduğu ve törelerden dolayı tepki çekerim diye geç ayrıldım. Nişanlı olduğumuz dönemde annem bu evliliğin başarılı olmayacağını söylemişti. Babam da evlendikten sonra boşanmamı tavsiye etmişti. 1 Ocak 2016’da sorunsuz bir şekilde boşandık.'

selefiicerik2.jpg

Solcu ve gelir seviyesi orta seviyede bir aileden geldiğini söyleyen Çawan, “Babam İşçi Partisi üyesidir ancak namaz kılıyor ve Umre’ye de gitti. Ben ise lise son sınıftan sonra başörtü takmaya başladım. İlk eşimle olduğum dönemde kapanmamıştım' dedi.

NEDEN ŞEYH’LE EVLENDİ?

“Ben de bir Dr. Abdulletif Selefi’de gördüğüm güzel ahlaktan dolayı evlenmeye karar verdim' diyen Çawan Soran, şunları ekledi:

“Aramızdaki yaş farkı bir engel teşkil etmedi. İlimden uzak ve inancı zayıf olan bir gence Dr. Abdülletif’i tercih ederim. Dr. Abdülletif’in iki evlilik yaptığını ve iki eşinin de hayatta olduğunu bilerek bu kararı verdim.'Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

İlgili Haberler

Dünya

FKÖ: Yahudi ulus devlet yasası, etnik temizliğe hazırlık adımı

Dünya

Muson yağmurları 28 kişinin ölümüne daha neden oldu

Dünya

Suriye ordusu, Lazkiye dağlarında teröristlerin saldırısını püskürttü

Dünya

O ülkeyi fırtına vurdu: 71 binden fazla kişi tahliye edildi

Dünya

Alaska'da 6,0 büyüklüğünde deprem

Dünya

ABD kritik Türkiye açıklaması

Dünya

O ülkede hava trafiği durdu

Dünya

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

Dünya

Yeni doğan bebeğini öldürüp çöp kutusuna atan anne için karar verildi

Dünya

Bulgaristan Başbakanı: Türkiye'nin AB'ye girmesi imkansız

Dünya

Trump: Putin'le ikinci görüşmemi dört gözle bekliyorum

Dünya

Yunanistan'dan 'altın vize'