Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

‘Poşet'ten rant ve yağma çıktı

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Ürdün Kralı: Erdoğan radikal İslamcıları destekliyor

Kral Abdullah’ın 11 Ocak’ta aralarında Kongre ve Senato üyelerinin de olduğu ABD’li üst düzey yetkililerle yaptığı bir toplantıya dair bilgileri yayınlayan Middle East Eye sitesinden David Hearst’ın haberine göre, Ürdün Kralı toplantıda AB’ye sığınmacı akınının ve teröristlerin sayısındaki artışın Türkiye’nin siyasi tutumundan kaynaklandığını söyledi.

Kral Abdullah, IŞİD'in Türkiye'ye petrol sattığı iddialarını ise, "kesinlikle, bu herkesin bildiği bir gerçeklik" diyerek cevapladı. Kral, Erdoğan'ın İslamcı teröristleri desteklemesinin sebebini de kendisinin de bir radikal olmasına ve radikalizme inanmasına bağladı. Ürdün Kralı Abdullah, Erdoğan yönetiminin sadece Suriye'de değil, Libya'da ve Somali'de de İslamcı teröristleri desteklediğini ifade etti.

Ürdün Kralı Abdullah, Erdoğan yönetiminin Türkiye'yi bir "radikaleştirme merkezi" haline getirdiğini söyledi ve ABD'li senatörlere neden Türkiye'nin Somali Ordusu'na eğtim vererek redika İslamcılığı yaymasına izin verdiklerini sordu!

Ürdün Kralı,Erdoğan'dan önce Arnavutluk ve Kosova'nın Avrupalılaşmakta olduğunu ancak şimdi radika İslamın pençesine düştüklerini ifade etti. Kral Abdullah,Rusya'nın Suriye müdahalesinin İSlamcılarına zarar vermesiyle Erdoğan'ın sınırları açarak göçmenleri AB'ye yolladığını söyledi.

Kral Abdullah,Erdoğan'ın Libya'da radiklleri destekleyerek El-Kaide,Boka Haram,el Şebab gibi kollarını da büyüttüğünü söyledi. Ürdün Kralı Abdullah,Türkiye'nin Kürtlerle yaşadığı sorunu Suriye'de radikalleri desteklemenin üzerini örtmak için kullandığını da belirtti.

'IŞİD KESİNLİKLE TÜRKİYE’YE PETROL İHRAÇ EDİYOR’

“Teröristlerin Avrupa’ya gitmesi Türkiye siyasetinin bir parçası' diye konuşan Kral Abdullah, Türkiye hükümetinin Suriye’deki planlarını hayata geçirmek için Kürtleri bahane olarak kullandığına da dikkat çekti. Ürdün Kralı, ABD’li bir Kongre üyesinin IŞİD’in Türkiye’ye petrol ihraç edip etmediği yönündeki sorusuna da “Kesinlikle ihraç ediyor' yanıtını veriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ortadoğu’da radikal İslam’ı desteklediğini söyleyen Ürdün Kralı, “Türkiye Suriye’de dini çözümden yana. Biz ise daha ılımlı unsurları destekliyoruz ve dini seçeneğe karşı üçüncü bir seçeneği zorluyoruz' dedi.

'RUSYA’NIN OPERASYONLARI SONRASI TÜRKİYE SIĞINMACI AKININI KIŞKIRTTI’

"Türkler IŞİD'le savaşta stratejik olarak bizim yanımızda değil" diye konuşan Kral Abdullah, Türkiye’nin sadece Suriye'de değil, Libya ve Somali'de de radikal İslamcılara yardım ettiğini belirtti.

Toplantıya katılan Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Judeh de, Rusya’nın Suriye’deki operasyonlarının Türkiye’nin güvenli bölge planını suya düşürdüğünü, bunun üzerine Türkiye’nin Avrupa’ya sığınmacı akınını kışkırttığını kaydetti.

İlgili Haberler

Dünya

İngiltere Başbakanı May: Mart ayında AB'den ayrılıyoruz

Dünya

Pentagon F-35'lerin Türkiye'ye satışıyla alakalı raporu Kongre'ye sundu

Dünya

Kaliforniya'daki yangının bilançosu ağırlaşıyor: 63 ölü, 631 kayıp

Dünya

Cinsel organa benzetilen baykuş heykeli alay konusu oldu

Dünya

'Akıllı hoparlör' mahkemede şahit olarak kullanılabilir

Dünya

ABD FETÖ lideri Gülen'i iade mi edecek?

Dünya

25 yıl uğraştı lotoyu kazandı

Dünya

Koalisyonun hava saldırısında 17 sivil öldü

Dünya

Amsterdam'ın genelevleriyle ünlü sokağında kredi kartı yasağı

Dünya

Ermenistan: Kemal Öksüz hakkındaki dava geri çekildi

Dünya

Suudi Bakan'dan Kaşıkçı 'itirafı'

Dünya

Avrupa Adalet Divanı'ndan PKK kararı