unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Vali Coş'tan Fatih Yağmur'un iddialarına alışıldık yanıt: 'Şer güçler...'

Kapatılan Radikal gazetesinin eski muhabiri Fatih Yağmur, Adana'daki MİT TIR'larına ilişkin Radikal'de yayınlanan bir haberde, kendisini haber kaynaklarıyla tanıştıran kişinin Sakarya Valisi olan Hüseyin Avni Coş olduğunu açıklamıştı. 

Yağmur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu iftiraları da bir yere kadar sineye çekebilirim. 2 yıldan fazla süredir konuşmak istemedim. Ama tak etti artık. Tır olayındaki haber kaynaklarıyla beni tanıştıran Vali Coş'tur. Radikal'de yayımlanan bu haberimin kaynağı da kendisi. Demeç bile verdi" demişti. 

VALİ COŞ'TAN AÇIKLAMA

Yağmur'un iddialarına ilişkin açıklama yapan Sakarya Valisi Coş, "Terör örgütlerinin sosyal medya uzantılarının ve onların etkisinde kalanların son günlerde yalan, yanlış, montaj yayınlarla iftira ve hakaretlerle tarafımıza organize bir şekilde saldırdıkları görülmektedir" dedi. 

Coş'un açıklamasının devamı şu şekilde:

"A- 2010 yılından beri muhtelif kişilere iftira ve hakaret için sosyal medyada kullanılan, daha önce milyonlarca kişinin izlediği, yabancı ülke kaynaklı bir video ile bu sefer tarafımıza saldırılmıştır. Konu yargıya intikal ettirilmiş olup haysiyet cellatlıgına soyunanlardan, ahlaksızlardan yargı nezdinde hesap sorulacaktır.

B- Bir gazete muhabiri F.Y.' ye atfen sosyal medyada şahsımıza ait gerçek dışı iddialar yayınlanmıştır. Konuyla ilgili gerçekler şöyledir: 

1- F.Y. adlı muhabir, Emniyet KOM Şubesinin Adana'daki bazı yolsuzluk iddialarına ait çalışmalarını haber yapmak için gelmiş, İl Emniyet Müdürlüğüne gönderilmişti,

2- Konuya ilişkin haberi 2013'de gazetesinde yayınlayan F.Y. daha sonra tehdit edildiği gerekçesiyle yardım istemiş, gereği için İl Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilmişti,

3- Fetö'nün Mit Tırlarına saldırısından önce, 17-25 Aralık 2013'den sonra İl Emniyet Müdürü dahil Emniyette kadro değişmiş, F.Y. nin bahsettigi kişiler görevden alınmış, yerlerine yeni görevliler atanmıştır.

4- Fetö'nün Mit Tırlarına saldırısı, 19.01.2014 günü yani F.Y. nin bahsettiği kişilerin görevde olmadığı tarihte yapılmıştır.

5- Fetö, Mit Tırlanna saldırıda Emniyeti değil Jandannayı kullandığı için, bu hain girişimin dokürnanlannı Emniyet değil Jandarma oluşturmuştur. Dolayısıyla dokümanlar Emniyette degil Jandarmada bulunmaktadır.

6- Ne F.Y., ne de başka bir basın mensubuna Fetö'nün Mit Tırları Saldırısına ait bilgi ve belgelere ulaşması için hiçbir imkan sağlanmamıştır.

7- Gerçek dışı bilgilerle kamuoyunu yanıltan, kişilik haklarımıza zarar verenlerle ilgili her türlü yasal işlem başlatılmıştır. 

Terörle Mücadele azmimizi kırmak, Aziz Milletimize ve Devletimize hizmetten alıkoymak isteyen tüm şer güçlerle bundan sonra da mücadelemiz hukuki zeminde yılmadan, bıkmadan, usanmadan sürecektir"

FATİH YAĞMUR: MAHKEMEYE BAŞVURSUN SIKIYORSA

Vali Coş'un açıklamasının ardından, gazeteci Yağmur sosyal medya hesabından Coş'un açıklamasına cevap verdi. 

Vali Coş'un kendi tahsis ettiği korumayı bile inkar ettiğini belirten Yağmur, "Mahkemeye başvursun, hts kayıtlarını istesin sıkıyorsa... Kaleminin 46-68 ve kendisinin özel hattı 01-01 kayıtlarına baksın..." şeklinde yazdı. 

"KENDİ TAHSİS ETTİĞİ KORUMAYI BİLE İNKAR EDİYOR"

Fatih Yağmur'un sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:

"Adana'ya valinin daveti üzerine gittim. Yolsuzluk konusunu da Radikalin yayın yönetmenine kendisi açtı, gazete de beni gönderdi.

"Haber yayınlandıktan sonra Özel kalem müdürü aradı, "Portakal çiçeği karnavalına geliyormuşsunuz. Vali bey size yakın koruma tahsis etti" dedi. 

"Ben de "neden, gerek var mı bir tehdit ihbarı mı var" dedim. Valinin kalemi de, "Valimiz, hakkınızda çıkan haberlerden dolayı, ziyaretinizde koruma tahsis edilmesini istedi" dedi. Sonra Adana emniyetinden aradılar, bana adana'ya geliş tarihini sordular.

"Havaalanına indiğimden itibaren polis otosuyla aldılar, karnaval boyunca da eşlik ettiler. Programdaki gazeteciler de şahit.

"Kendi tahsis ettiği korumayı bile inkar ediyor. Ben adana'ya gitmeden kendisi ayarladı ben gazetemle bile paylaştım bunu

"KAYITLARA BAKSINLAR"

"Ciddi bir tehlike varsa gerekirse gitme dedi gazetem. Kendilerini yine aradım bana valimizin talebidir dediler.

"Ben haber kaynağının ismini vermedim zaten, vermem mümkün de olmaz. açıklamasında kendi görevde olmayanlardan söz etmiş.

"Mahkemeye başvursun, hts kayıtlarını istesin sıkıyorsa... Kaleminin 46-68 ve kendisinin özel hattı 01-01 kayıtlarına baksın...

"Neyse benim için konu vali değil zaten Dikkat çektiğim, kendileri bile referans oluyordu yargı güvenlik güçlerine. Riyakarlığa dikkat çektim"Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Güncel

Ankara'da fabrikada patlama!

Güncel

Eski 'kedicik'ten canlı yayında flaş itiraflar

Güncel

'Kedicikler' gözaltındayken bakın ne talep etti!

Güncel

AKP'li patrondan maaşlarını alamayan işçiler eyleme başladı

Güncel

FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasına operasyon: 35 tutuklama

Güncel

Kayıp engelli kıza cinsel saldırı iddiasına 9 gözaltı

Güncel

Aksaray'da iş cinayeti

Güncel

Aydın'da ambulans ile kamyonet çarpıştı: Yaralılar var

Güncel

Tetikçi Tezcan: Nefes alamayacaksınız, göreceksiniz!

Güncel

Muhtar, belediye başkanın eşi ve CHP İlçe Başkanı'nı vurdu

Güncel

İstanbul Üniversitesi'nden 'Botanik Bahçesi' açıklaması

Güncel

Kadınlara cinsel organını gösteren adam: Hacıyım