Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

MEB'den Hz. Ali skandalı!

10 Kasım'da 'Kemal Paşa' tatlısı paylaşarak Atatürk'e hakaret eden kişi tutuklandı

Velayet davasında çarpıcı gerekçe: Türkiye'nin Mısır'dan farkı yok

Yeniden evlenen ve oğlu Alperen’i de alarak Mısır’a yerleşme kararı alan eski eşine 'Mısır’da terör var’ gerekçesiyle velayet davası açan G.Ç.’nin talebi mahkeme tarafından reddedildi.

Mahkemenin kararında şöyle dendi: “Ülkemizde büyükşehirlerde birçok bomba patlatılıyor, ülkenin birçok yerinde silahlı çatışmalar devam ediyor, meydanlar ve ulaşım araçlarında terör eylemleri yapılıyor. Bu nedenle çocuk için Türkiye’nin Mısır’dan daha güvenli olduğunu söylemek zor.'

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre G.Ç. ile T.Ç. çifti 2008 yılında boşandı. Tek çocukları Alperen’in velayetiyse annesinde kaldı. Ancak anne T.Ç., 2015’te tekrar evlenerek Mısır’a yerleşme kararı aldı.

Bunun üzerine baba G.Ç., Mısır’da darbe sonrası terör ortamı olduğunu, oğlunun zarar görmesinden endişe ettiğini gerekçe göstererek oğlunun velayetinin kendisine verilmesi için dava açtı.

Davaya bakan Ankara 5’inci Aile Mahkemesi Hakimi Şerafettin Şanver, babanın velayetin kendisine verilmesi talebini reddetti. Hakim Şanver’in kararında şöyle dendi: “Davacının en büyük kaygısının Mısır’ın içinde bulunduğu sosyopolitik durumdan kaynaklı darbe ve sonrasındaki terör ortamı olduğu ve bu sebeple çocuğun terör ortamından zarar görebileceği olduğu ifade edilmiştir. Oysa dava açıldıktan sonra ülkemizde büyükşehirlerde birçok bomba patlatıldığı, ülkenin birçok yerinde silahlı çatışmaların devam ettiği, meydanlar ve ulaşım araçlarında terör eylemleri yapıldığı, bu nedenle çocuk için Türkiye’nin Mısır’dan daha güvenli olduğunu söylemek zordur.

Dolayısıyla çocuk için Türkiye’de bulunmak mutlak güvenlikli bir ortamda yaşayacağı anlamına gelmez. Çocuğun annesiyle Mısır’da mutlu bir ortamının olduğu, eğitimine devam ettiği, orada yaşamasının gelişimine olumsuz etkide de bulunmadığı anlaşılmıştır.'

İlgili Haberler

Güncel

İtalya'dan Türkiye'nin Libya Konferansı'ndan çekilmesine ilişkin açıklama

Güncel

Billboardlara reklam yerine çöp astılar

Güncel

Hakkari'de füze saldırısı: 3 işçi yaralandı

Güncel

Zabıta, bir gencin sattığı pamuk şekerleri ayağıyla ezdi

Güncel

Fındık kabuğundan mangal kömürü elde edip satıyor

Güncel

Balıkesir'li İskender, 40 yıldır dağda yaşıyor

Güncel

KESK işsizlik ve yoksulluğa karşı miting hazırlığında

Güncel

Türkiye Libya Konferansı'ndan çekildi

Güncel

Bolu'da polisi dinlemeyip kırmızı ışıkta geçen yayalar ceza yedi

Güncel

Özel hastane 'ekonomik' gerekçeyle kapandı... 180 işçi hakları verilmeden işten çıkartıldı!

Güncel

Bayhan'dan İngilizce şarkı söyledi

Güncel

'Önce İnsan' çalışmaları Avcılar'a ödül getirdi