", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

SDF-Şam görüşmelerine ilişkin Kürt yetkiliden ilginç açıklama!

Vodafon Arena'da en büyük golü Bülent Arınç attı

Beşiktaş'ın yeni stadının taraftarla buluştuğu bugünkü ilk maçta tribünde yerini alan Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç, Vodafone Arena'nın "gerçek sahibi"nin taraftarlar olduğunu belirterek "Statlar taraftarlarla güzel" dedi. Arınç'ın bu sözleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı ve "protesto çekincesiyle" Beşiktaş taraftarının içeri alınmadığı dünkü protokol açılışına bir gönderme olarak yorumlandı.

Stat çevresinde maç öncesi polis taraftarlara sert müdahalede bulunurken, Çarşı grubunun da Gezi olaylarında atılan sloganları tekrarlayarak “Sık bakalım, sık bakalım, biber gazı sık bakalım' tezahüratları attığı görüldü. Söz konusu slogan, maçın başlamasına yakın stat içinde de atıldı.

ERDOĞAN YOK, ABDULLAH GÜL VE BÜLENT ARINÇ VAR

Beşiktaş ile Bursaspor'un karşı karşıya geldiği Vodafone Arena'daki ilk maçta, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da şeref tribününde yerini aldı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan yoktu.

İki isim, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte dün gerçekleşen ve Beşiktaş taraftarlarının alınmadığı  protokol açılışında da yer almıştı. Protokol açılışında, taraftarların Erdoğan'ı protesto edebileceği gerekçesiyle içeri alınmadığı iddia edilmişti.

ARINÇ'TAN "TARAFTAR" GÖNDERMESİ

Bugün vodafone Arena'nın seyirciyle buluştuğu ilk maçı izlemek için tribünde yerini alan Bülent Arınç, Twitter hesabından statların "taraftarlarla güzel" olduğunu yazdı.

Arınç şunları yazdı: "Dün @VodafoneArena Stadyumu'nun protokol açılışını gerçekleştirmiştik. Bugünse, kartal, yuvasına dönüyor ve @VodafoneArena gerçek sahibi olan vefalı @Besiktas taraftarıyla buluşuyor. Statlar taraftarlarla, futbol Fair-Play ile güzel."

Erdoğan'ın taraftarların karşısına çıkamadığı statta Gül ve Arınç'ın bir arada yer alması ve Arınç'ın taraftarla ilgili tweet'leri, "yeni statta ilk golü Erdoğan yedi" esprilerine neden oldu.

İlgili Haberler

Politika

CHP'li Tekin Bingöl: TBMM işe bağlı intiharları araştırsın

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı: Yarın bir sürprizimiz olacak…

Politika

Başbakanlık eski müşavirinden Kılıçdaroğlu'na dava

Politika

Demirtaş'tan yeni açıklama: Aramızda en küçük bir örgütsel ayrılık veya kriz yok

Politika

Merkel'den, Erdoğan'ın duyurduğu dörtlü zirve hakkında açıklama

Politika

Mahkemeden Rahip Brunson için yeni karar

Politika

Rahip Brunson krizinde yeni gelişme

Politika

Döviz bürolarının kapısına abone oldular: AKP'lilerde neden bu kadar fazla '1 dolar' var?

Politika

Muharrem İnce'den ekonomiye yönelik açıklamalar

Politika

Muhalifleri eleştireyim derken rezil oldu: Engin Ardıç bildiğiniz gibi...

Politika

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan HDP'li tahliye edildi

Politika

AKP'den belediyelere 'dolar' talimatı